Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co to je Sugesce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sugesce

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sugesce s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sugesce patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, popis, pojem, informace, význam slova, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, terminologie, význam pojmu, definice, Psychologie, co to je, názvosloví, definice pojmu, synonymum


Pojem Sugesce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sugesce? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Více informací o pojmu Sugesce lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Sugesce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sugesce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sugesce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Sugesce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Sugesce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sugesce? resp. co označuje slovo Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Programátor? Znáte a víte kdo je OSVČ? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.