Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co to je Sugesce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sugesce

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sugesce? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sugesce patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, synonymum, lexikon, slovo, Psychologie, definice pojmu, Sugesce, definice, wiki, názvosloví, Psychologie, heslo, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Sugesce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sugesce dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Sugesce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Sugesce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sugesce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Sugesce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Sugesce na Google.cz

Hledat heslo Sugesce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sugesce? resp. jaký je význam pojmu Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.