Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co to je Sugesce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sugesce

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sugesce můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sugesce je v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, Psychologie, názvosloví, přesný výraz, slovník, Psychologie, informace, co znamená, Sugesce, pojem, termín, formulace, wiki, definice, slovo, odborné názvosloví, co to je, co je to Sugesce?


Pojem Sugesce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sugesce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Sugesce ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sugesce ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sugesce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Sugesce ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sugesce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sugesce? resp. co přesně znamená slovo Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Údržbář? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Sugesce i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.