Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co je Sugesce? Význam slova

Co znamená termín Sugesce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sugesce sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Sugesce patří do sekce psychologie

Klíčová slova: přesný význam, význam, psychologie, terminologie, Sugesce, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, wiki, co je to Sugesce?, heslo, lexikon, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, definice, slovo, význam slova


Pojem Sugesce je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sugesce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Více informací o slovu Sugesce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Sugesce na Google.cz

Hledat heslo Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Sugesce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sugesce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sugesce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sugesce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sugesce? resp. co znamená slovo Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Ondřej Tomek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Sugesce v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.