Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co to je Sugesce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sugesce

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sugesce je v sekci Psychologie

Klíčová slova: lexikon, Psychologie, význam slova, terminologie, synonymum, co to je, termín, co je to Sugesce?, formulace, terminus technicus, wiki, heslo, přesný výraz, vysvětlení, význam, přesný význam, definice, co znamená


Pojem Sugesce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sugesce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sugesce v následujících zdrojích

Najít heslo Sugesce na Google.cz

Zkusit najít výraz Sugesce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Sugesce ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Sugesce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sugesce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sugesce? resp. jaký je význam slova Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Pazneht? Znáte a víte kdo je OSVČ? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.