Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co je Sugesce?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sugesce?

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sugesce? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Sugesce patří do sekce psychologie

Klíčová slova: wiki, názvosloví, popis, odborný výraz, terminologie, formulace, pojem, slovo, odborné názvosloví, co je to Sugesce?, co znamená, Sugesce, synonymum, význam pojmu, informace, heslo, psychologie, slovník


Pojem Sugesce je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sugesce? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Sugesce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Sugesce ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Sugesce ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sugesce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sugesce na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka už zajisté víte co znamená Sugesce? resp. co vlastně znamená slovo Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Tavič? Znáte a víte kdo je Pavel Bouška? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sugesce v jiné sekci než psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Mozek člověka, sugesce, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.