Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Co to je Sugesce? Význam slova

Co znamená termín Sugesce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sugesce je způsob ovlivnění představ nebo myšlenek, které je nějaké osobě podsouváno. Jedná se o způsob vlivu, který je podmanivý až svůdný. Dotčený jedinec si toto působení neuvědomuje, přesto mu podléhá.
Sugesce je běžnou součástí života, probíhá jak ve verbální, tak i v neverbální rovině. Může být používána i záměrně. Jako schopnost ovlivnění může být vrozená nebo se dá i nacvičit, když je potřeba někoho o něčem přesvědčit nebo s ním něco v poklidu projednat, vyřešit konflikt.


Co je to Sugesce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sugesce. Co znamená pojem Sugesce z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sugesce se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, formulace, synonymum, informace, přesný výraz, terminologie, Psychologie, vysvětlení, slovo, slovník, odborné názvosloví, heslo, význam, co znamená, co to je, význam slova, definice, význam pojmu


Pojem Sugesce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sugesce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sugesce (z latinského suggero – podsouvám, našeptávám, dodávám) je podmanivé působení neboli ovlivňování myšlení či představ, jemuž osoba neúmyslně podléhá. Podléhat může myšlence, představě, přání nebo názoru někoho druhého, ale také sama sebe.
Odtud také sugestivní, podmanivý, ovlivňující, svůdný.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Sugesce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Sugesce ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sugesce na Google.cz

Najít heslo Sugesce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sugesce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sugesce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sugesce například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sugesce? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sugesce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sugesce, odpověď na dotaz co je to Sugesce?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Workoholik? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sugesce hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.