Co je to?
Definice výrazu INTERPOL. Co znamená odborný pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Co to je INTERPOL? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu INTERPOL?

INTERPOL je zkratka anglického názvu International Criminal Police Organization. Jde o organizaci, která zajišťuje mezinárodní spolupráci mezi policejními organizacemi. Jedná se o největší organizaci tohoto typu na světě. INTERPOL pracuje na mezinárodním vyhledávání, pronásledování a zatýkání pachatelů různých trestných činů.
Jsou v něm sdruženy různé druhy států bez ohledu na to, zda mají demokratické nebo nedemokratické zřízení. Má skoro 200 členů a je stálým pozorovatelem OSN. Symbolem je logo a vlajka, které vyjadřují základní principy práce této organizace, mírové barvy a rychlost spojení. Centrem Interpolu je Lyon, oficiálními jazyky jsou francouzština, angličtina, španělština a arabština.


Co je to INTERPOL? Význam slova, termín, Definice výrazu INTERPOL. Co znamená odborný pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín INTERPOL? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz INTERPOL se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: pojem, termín, co znamená, informace, význam, odborné názvosloví, názvosloví, popis, synonymum, formulace, terminologie, definice pojmu, zkratky, význam slova, zkratky, přesný význam, přesný výraz, heslo


Pojem INTERPOL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem INTERPOL? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Interpol (z anglického International Criminal Police Organization) je největší policejní organizací na světě a jako mezinárodní mezivládní organizace zabezpečuje policejní spolupráci v kriminálně-policejní oblasti mezi smluvními státy organizace. Interpol sdružuje demokratické i nedemokratické státy v rámci boje se všemi druhy trestné činnosti. Je založena na spolupráci všech států při pronásledování, vyhledávání a zatýkání pachatelů trestných činů. V současné době sdružuje Interpol 194 členských států.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz INTERPOL ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo INTERPOL ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem INTERPOL ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi INTERPOL ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem INTERPOL na Youtube

Zkusit najít frázi INTERPOL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo INTERPOL například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu INTERPOL? resp. co znamená výraz INTERPOL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu INTERPOL, odpověď na dotaz co je to INTERPOL?. Víte např. kdo to je Bezzemek? Znáte a víte kdo je Boccista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín INTERPOL hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.