Co je to?
Definice odborného termínu, slova INTERPOL. Co znamená pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Co je to INTERPOL? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova INTERPOL?

INTERPOL je zkratka anglického názvu International Criminal Police Organization. Jde o organizaci, která zajišťuje mezinárodní spolupráci mezi policejními organizacemi. Jedná se o největší organizaci tohoto typu na světě. INTERPOL pracuje na mezinárodním vyhledávání, pronásledování a zatýkání pachatelů různých trestných činů.
Jsou v něm sdruženy různé druhy států bez ohledu na to, zda mají demokratické nebo nedemokratické zřízení. Má skoro 200 členů a je stálým pozorovatelem OSN. Symbolem je logo a vlajka, které vyjadřují základní principy práce této organizace, mírové barvy a rychlost spojení. Centrem Interpolu je Lyon, oficiálními jazyky jsou francouzština, angličtina, španělština a arabština.


Co je to INTERPOL? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova INTERPOL. Co znamená pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu INTERPOL? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz INTERPOL je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: heslo, přesný význam, informace, pojem, slovo, názvosloví, termín, INTERPOL, popis, definice, co to je, co znamená, lexikon, význam, synonymum, formulace, odborný výraz, vysvětlení


Pojem INTERPOL je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu INTERPOL dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpol (z anglického International Criminal Police Organization) je největší policejní organizací na světě a jako mezinárodní mezivládní organizace zabezpečuje policejní spolupráci v kriminálně-policejní oblasti mezi smluvními státy organizace. Interpol sdružuje demokratické i nedemokratické státy v rámci boje se všemi druhy trestné činnosti. Je založena na spolupráci všech států při pronásledování, vyhledávání a zatýkání pachatelů trestných činů. V současné době sdružuje Interpol 194 členských států.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo INTERPOL ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem INTERPOL ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín INTERPOL na Google.cz

Hledat heslo INTERPOL ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz INTERPOL ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo INTERPOL ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo INTERPOL například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo INTERPOL? resp. co znamená INTERPOL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu INTERPOL, odpověď na dotaz co je to INTERPOL?. Víte např. kdo to je Che Guevara? Znáte a víte kdo je Penélope Cruz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu INTERPOL v jiné sekci než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.