Co je to?
Výraz, termín, definice slova INTERPOL. Co znamená odborný pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Co je to INTERPOL? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu INTERPOL

INTERPOL je zkratka anglického názvu International Criminal Police Organization. Jde o organizaci, která zajišťuje mezinárodní spolupráci mezi policejními organizacemi. Jedná se o největší organizaci tohoto typu na světě. INTERPOL pracuje na mezinárodním vyhledávání, pronásledování a zatýkání pachatelů různých trestných činů.
Jsou v něm sdruženy různé druhy států bez ohledu na to, zda mají demokratické nebo nedemokratické zřízení. Má skoro 200 členů a je stálým pozorovatelem OSN. Symbolem je logo a vlajka, které vyjadřují základní principy práce této organizace, mírové barvy a rychlost spojení. Centrem Interpolu je Lyon, oficiálními jazyky jsou francouzština, angličtina, španělština a arabština.


Co je to INTERPOL? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova INTERPOL. Co znamená odborný pojem INTERPOL z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text INTERPOL s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín INTERPOL se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: význam slova, popis, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, INTERPOL, lexikon, termín, význam pojmu, formulace, heslo, slovník, co znamená, informace, slovo, pojem, terminus technicus, co je to INTERPOL?


Pojem INTERPOL je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem INTERPOL? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Interpol (z anglického International Criminal Police Organization) je největší policejní organizací na světě a jako mezinárodní mezivládní organizace zabezpečuje policejní spolupráci v kriminálně-policejní oblasti mezi smluvními státy organizace. Interpol sdružuje demokratické i nedemokratické státy v rámci boje se všemi druhy trestné činnosti. Je založena na spolupráci všech států při pronásledování, vyhledávání a zatýkání pachatelů trestných činů. V současné době sdružuje Interpol 194 členských států.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo INTERPOL ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín INTERPOL ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo INTERPOL ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín INTERPOL ve Wikislovníku

Najít heslo INTERPOL na Google.cz

Hledat videa s názvem INTERPOL na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo INTERPOL například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova INTERPOL? resp. co se vlastně skrývá pod slovem INTERPOL? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu INTERPOL, odpověď na dotaz co je to INTERPOL?. Víte např. kdo to je Raubíř? Znáte a víte kdo je Kustod? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.