Co je to?
Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Co je to Křemelina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Křemelina

Křemelina neboli diatomit je název sypké horniny tvořené schránkami rozsivek a jílovitými minerály. Křemelina je zdrojem křemíku. Pokud je konzumována, přináší člověku mnoho pozitiv – je důležitým stavebním kamenem kostí a svalů, přispívá k pevnosti a pružnosti kůže, nehtů i vlasů, působí protizánětlivě.
Křemelina také chrání kůži před stárnutím a urychluje hojení ran. Ne každá křemelina je však vhodná k požívání. Ve světě se nachází mnoho ložisek křemeliny, jen některá však mají certifikaci pro konzumaci lidmi.


Co je to Křemelina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Křemelina patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: pojem, formulace, odborný výraz, co znamená, slovník, definice pojmu, termín, informace, lexikon, popis, wiki, Jídlo, Křemelina, význam slova, terminologie, slovo, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Křemelina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Křemelina můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy, latinsky diatomaceae), ty tvoří nejméně 40 procent jejího objemu. Sypké vzorky se označují křemelina (diatomová, rozsivková zemina nebo rozsivkový jíl, či diatomové bahno), zpevněné diatomové břidlice, někdy je však pojem diatomit používán pouze pro tyto zpevněné horniny břidličnatého charakteru. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.
Zřejmě první průmyslové využití diatomitu představovala výroba dynamitu. Nitroglycerin smíchaný se zeminou bylo možné dále hníst a zpracovávat, aniž by hrozilo bezprostřední nebezpečí výbuchu. V dnešní době slouží zejména k výrobě filtrů (na oleje, tuky, ale též pivo a víno), jako plnidlo, k výrobě abraziv, zvukových, tepelných izolátorů, jako speciální stavební materiál (lehčené tvárnice), používá se i v zemědělství.

Další informační zdroje o slovu Křemelina

Najít heslo Křemelina na Google.cz

Zkusit najít termín Křemelina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Křemelina ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Křemelina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Křemelina na Youtube

Hledat termín Křemelina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemelina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Křemelina? resp. co vlastně znamená slovo Křemelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křemelina, odpověď na dotaz co je to Křemelina?. Víte např. kdo to je Alexander Dubček? Znáte a víte kdo je Náfuka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.