Co je to?
Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Co je to Křemelina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Křemelina

Křemelina neboli diatomit je název sypké horniny tvořené schránkami rozsivek a jílovitými minerály. Křemelina je zdrojem křemíku. Pokud je konzumována, přináší člověku mnoho pozitiv – je důležitým stavebním kamenem kostí a svalů, přispívá k pevnosti a pružnosti kůže, nehtů i vlasů, působí protizánětlivě.
Křemelina také chrání kůži před stárnutím a urychluje hojení ran. Ne každá křemelina je však vhodná k požívání. Ve světě se nachází mnoho ložisek křemeliny, jen některá však mají certifikaci pro konzumaci lidmi.


Co je to Křemelina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Křemelina? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Křemelina se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, lexikon, informace, význam slova, odborné názvosloví, co je to Křemelina?, terminologie, heslo, co to je, význam, Jídlo, termín, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, wiki, odborný výraz


Pojem Křemelina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křemelina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy, latinsky diatomaceae), ty tvoří nejméně 40 procent jejího objemu. Sypké vzorky se označují křemelina (diatomová, rozsivková zemina nebo rozsivkový jíl, či diatomové bahno), zpevněné diatomové břidlice, někdy je však pojem diatomit používán pouze pro tyto zpevněné horniny břidličnatého charakteru. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.
Zřejmě první průmyslové využití diatomitu představovala výroba dynamitu. Nitroglycerin smíchaný se zeminou bylo možné dále hníst a zpracovávat, aniž by hrozilo bezprostřední nebezpečí výbuchu. V dnešní době slouží zejména k výrobě filtrů (na oleje, tuky, ale též pivo a víno), jako plnidlo, k výrobě abraziv, zvukových, tepelných izolátorů, jako speciální stavební materiál (lehčené tvárnice), používá se i v zemědělství.

Jiné zdroje informací o pojmu Křemelina

Zkusit najít výraz Křemelina ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Křemelina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Křemelina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křemelina ve Wikimedia Commons

Najít termín Křemelina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Křemelina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemelina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Křemelina? resp. co vlastně znamená slovo Křemelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křemelina, odpověď na dotaz co je to Křemelina?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Lakomec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.