Co je to?
Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Co je to Křemelina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Křemelina?

Křemelina neboli diatomit je název sypké horniny tvořené schránkami rozsivek a jílovitými minerály. Křemelina je zdrojem křemíku. Pokud je konzumována, přináší člověku mnoho pozitiv – je důležitým stavebním kamenem kostí a svalů, přispívá k pevnosti a pružnosti kůže, nehtů i vlasů, působí protizánětlivě.
Křemelina také chrání kůži před stárnutím a urychluje hojení ran. Ne každá křemelina je však vhodná k požívání. Ve světě se nachází mnoho ložisek křemeliny, jen některá však mají certifikaci pro konzumaci lidmi.


Co je to Křemelina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křemelina. Co znamená odborný pojem Křemelina z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křemelina s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křemelina se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, definice, přesný význam, co je to Křemelina?, slovník, Křemelina, terminologie, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, formulace, Jídlo, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, Jídlo, informace, co to je


Pojem Křemelina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Křemelina dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy, latinsky diatomaceae), ty tvoří nejméně 40 procent jejího objemu. Sypké vzorky se označují křemelina (diatomová, rozsivková zemina nebo rozsivkový jíl, či diatomové bahno), zpevněné diatomové břidlice, někdy je však pojem diatomit používán pouze pro tyto zpevněné horniny břidličnatého charakteru. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.
Zřejmě první průmyslové využití diatomitu představovala výroba dynamitu. Nitroglycerin smíchaný se zeminou bylo možné dále hníst a zpracovávat, aniž by hrozilo bezprostřední nebezpečí výbuchu. V dnešní době slouží zejména k výrobě filtrů (na oleje, tuky, ale též pivo a víno), jako plnidlo, k výrobě abraziv, zvukových, tepelných izolátorů, jako speciální stavební materiál (lehčené tvárnice), používá se i v zemědělství.

Hledejte pojem Křemelina v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křemelina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Křemelina na Youtube

Zkusit najít heslo Křemelina ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Křemelina ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Křemelina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křemelina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křemelina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Křemelina? resp. co je to Křemelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křemelina, odpověď na dotaz co je to Křemelina?. Víte např. kdo to je Stavebník? Znáte a víte kdo je Loupežník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.