Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Síto. Co znamená pojem Síto z kategorie Nástroje?

Co to je Síto? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Síto

Síto je buď druh ručního pracovního nástroje, nebo zvláštní strojní zařízení. Slouží především k prosetí sypkých materiálů. Síto má oka, kterými projdou pouze částice, menší než tato oka, zbytek zůstane uvnitř. Malé síto se označuje jako sítko, dá se používat i název řešeto. Pokud by přes síto procházela kapalina, od které je potřeba oddělovat pevné složky, hovoří se o cedníku. Podobně jako síto pracují i filtry a další zařízení.
Síta mohou být strojní nebo ruční. Ruční síto je tvořeno rámečkem z různých materiálů (dříve se mohlo jednat o dřevěný válec), Do kterého je vsazena drátěná nebo plastová síť nebo výlisek z plechu, ve kterém jsou kruhová oka. Strojní síta jsou součástí mnoha strojů. Mohou být šejbrová, což jsou šikmá síta, která se přetřásají směrem do stran, nebo rotační bubnová.


Co je to Síto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Síto. Co znamená pojem Síto z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Síto s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Síto je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovo, význam, význam pojmu, termín, lexikon, pojem, heslo, popis, informace, co znamená, význam slova, definice, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, Nástroje, formulace, co to je


Pojem Síto je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Síto? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síto nebo řešeto, zdrobněle sítko je ruční pracovní nástroj nebo specializovaná strojní součástka nebo zařízení určené pro prosívání různých sypkých hmot. U sypkých materiálů se sítem oddělují částice menší než oko síta. Velikost oka síta se udává počtem ok na čtvereční palec (při nulové tloušťce drátu). Pokud síto slouží k oddělení pevné složky od kapalné hovoříme o cedníku. Na stejném principu fungují vlastně i filtry, česle, odkapávače apod.
Dříve se sítu říkalo „řičice“ nebo „žejbro“.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Síto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síto ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Síto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Síto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Síto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síto například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Síto? resp. jaká je definice slova Síto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síto, odpověď na dotaz co je to Síto?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.