Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Síto. Co znamená pojem Síto z kategorie Nástroje?

Co to je Síto? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Síto?

Síto je buď druh ručního pracovního nástroje, nebo zvláštní strojní zařízení. Slouží především k prosetí sypkých materiálů. Síto má oka, kterými projdou pouze částice, menší než tato oka, zbytek zůstane uvnitř. Malé síto se označuje jako sítko, dá se používat i název řešeto. Pokud by přes síto procházela kapalina, od které je potřeba oddělovat pevné složky, hovoří se o cedníku. Podobně jako síto pracují i filtry a další zařízení.
Síta mohou být strojní nebo ruční. Ruční síto je tvořeno rámečkem z různých materiálů (dříve se mohlo jednat o dřevěný válec), Do kterého je vsazena drátěná nebo plastová síť nebo výlisek z plechu, ve kterém jsou kruhová oka. Strojní síta jsou součástí mnoha strojů. Mohou být šejbrová, což jsou šikmá síta, která se přetřásají směrem do stran, nebo rotační bubnová.


Co je to Síto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Síto. Co znamená pojem Síto z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Síto se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, Nástroje, slovník, odborné názvosloví, terminologie, přesný význam, popis, co to je, co znamená, význam slova, vysvětlení, informace, odborný výraz, heslo, pojem, definice pojmu, Nástroje, termín


Pojem Síto je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Síto? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Síto nebo řešeto, zdrobněle sítko je ruční pracovní nástroj nebo specializovaná strojní součástka nebo zařízení určené pro prosívání různých sypkých hmot. U sypkých materiálů se sítem oddělují částice menší než oko síta. Velikost oka síta se udává počtem ok na čtvereční palec (při nulové tloušťce drátu). Pokud síto slouží k oddělení pevné složky od kapalné hovoříme o cedníku. Na stejném principu fungují vlastně i filtry, česle, odkapávače apod.
Dříve se sítu říkalo „řičice“ nebo „žejbro“.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Síto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Síto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Síto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Síto ve Wikislovníku

Najít slovo Síto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síto ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Síto například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Síto? resp. jaký je význam pojmu Síto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síto, odpověď na dotaz co je to Síto?. Víte např. kdo to je Klára Jandová? Znáte a víte kdo je Woody Allen? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.