Co je to?
Výraz, termín, definice slova Síto. Co znamená odborný pojem Síto z kategorie Nástroje?

Co je to Síto? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Síto?

Síto je buď druh ručního pracovního nástroje, nebo zvláštní strojní zařízení. Slouží především k prosetí sypkých materiálů. Síto má oka, kterými projdou pouze částice, menší než tato oka, zbytek zůstane uvnitř. Malé síto se označuje jako sítko, dá se používat i název řešeto. Pokud by přes síto procházela kapalina, od které je potřeba oddělovat pevné složky, hovoří se o cedníku. Podobně jako síto pracují i filtry a další zařízení.
Síta mohou být strojní nebo ruční. Ruční síto je tvořeno rámečkem z různých materiálů (dříve se mohlo jednat o dřevěný válec), Do kterého je vsazena drátěná nebo plastová síť nebo výlisek z plechu, ve kterém jsou kruhová oka. Strojní síta jsou součástí mnoha strojů. Mohou být šejbrová, což jsou šikmá síta, která se přetřásají směrem do stran, nebo rotační bubnová.


Co je to Síto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Síto. Co znamená odborný pojem Síto z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Síto s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Síto je v kategorii nástroje

Klíčová slova: popis, co znamená, heslo, nástroje, názvosloví, definice, přesný význam, vysvětlení, Síto, wiki, význam, pojem, lexikon, nástroje, přesný výraz, co to je, význam slova, informace


Pojem Síto je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Síto?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Síto nebo řešeto, zdrobněle sítko je ruční pracovní nástroj nebo specializovaná strojní součástka nebo zařízení určené pro prosívání různých sypkých hmot. U sypkých materiálů se sítem oddělují částice menší než oko síta. Velikost oka síta se udává počtem ok na čtvereční palec (při nulové tloušťce drátu). Pokud síto slouží k oddělení pevné složky od kapalné hovoříme o cedníku. Na stejném principu fungují vlastně i filtry, česle, odkapávače apod.
Dříve se sítu říkalo „řičice“ nebo „žejbro“.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Síto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Síto ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Síto na Google.cz

Najít slovo Síto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Síto na Youtube

Vyhledat slovo Síto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Síto například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Síto? resp. jaký je přesný význam slova Síto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síto, odpověď na dotaz co je to Síto?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Primátor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Síto i v jiných kategoriích (než nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.