Co je to?
Definice výrazu, termínu Síto. Co znamená odborný pojem Síto z kategorie Nástroje?

Co je Síto? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Síto?

Síto je buď druh ručního pracovního nástroje, nebo zvláštní strojní zařízení. Slouží především k prosetí sypkých materiálů. Síto má oka, kterými projdou pouze částice, menší než tato oka, zbytek zůstane uvnitř. Malé síto se označuje jako sítko, dá se používat i název řešeto. Pokud by přes síto procházela kapalina, od které je potřeba oddělovat pevné složky, hovoří se o cedníku. Podobně jako síto pracují i filtry a další zařízení.
Síta mohou být strojní nebo ruční. Ruční síto je tvořeno rámečkem z různých materiálů (dříve se mohlo jednat o dřevěný válec), Do kterého je vsazena drátěná nebo plastová síť nebo výlisek z plechu, ve kterém jsou kruhová oka. Strojní síta jsou součástí mnoha strojů. Mohou být šejbrová, což jsou šikmá síta, která se přetřásají směrem do stran, nebo rotační bubnová.


Co je to Síto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Síto. Co znamená odborný pojem Síto z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Síto je v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovo, terminologie, nástroje, vysvětlení, wiki, Síto, terminus technicus, pojem, význam pojmu, přesný výraz, termín, heslo, definice, přesný význam, lexikon, formulace, co znamená, synonymum


Pojem Síto je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Síto?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síto nebo řešeto, zdrobněle sítko je ruční pracovní nástroj nebo specializovaná strojní součástka nebo zařízení určené pro prosívání různých sypkých hmot. U sypkých materiálů se sítem oddělují částice menší než oko síta. Velikost oka síta se udává počtem ok na čtvereční palec (při nulové tloušťce drátu). Pokud síto slouží k oddělení pevné složky od kapalné hovoříme o cedníku. Na stejném principu fungují vlastně i filtry, česle, odkapávače apod.
Dříve se sítu říkalo „řičice“ nebo „žejbro“.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Síto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síto ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Síto ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Síto ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Síto na Google.cz

Zkusit najít pojem Síto ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Síto například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Síto? resp. jaký je význam slova Síto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síto, odpověď na dotaz co je to Síto?. Víte např. kdo to je Taylor Swift? Znáte a víte kdo je Adolfeen? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.