Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Co je to Ransomware? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ransomware?

Ransomware je pojmenování jednoho z typů malware. Infikuje počítač a jeho právoplatný uživatel pak nemá přístup, pokud vyděrači nezaplatí. Proti ransomware se lze pouze těžko bránit, protože soubory na disku zašifruje.
V jiných případech uzamkne systém a požaduje za jeho otevření platbu. Šíří se jako červ nebo trojský kůň a do počítače se dostává pomocí stahovaných souborů a chybami v zabezpečení.


Co je to Ransomware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ransomware se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, definice, Internet, informace, Internet, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, slovo, formulace, názvosloví, lexikon, pojem, termín, význam, co znamená


Pojem Ransomware je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ransomware píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ransomware (jiné názvy: vyděračský software, vyděračský program; angl. ransomware - složení anglických slov ransom "výkupné" software "software") je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (kryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Ransomware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ransomware ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Ransomware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ransomware na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ransomware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ransomware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ransomware například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ransomware? resp. jaký je přesný význam slova Ransomware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ransomware, odpověď na dotaz co je to Ransomware?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Jim Walton? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.