Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Co je to Ransomware? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ransomware?

Ransomware je pojmenování jednoho z typů malware. Infikuje počítač a jeho právoplatný uživatel pak nemá přístup, pokud vyděrači nezaplatí. Proti ransomware se lze pouze těžko bránit, protože soubory na disku zašifruje.
V jiných případech uzamkne systém a požaduje za jeho otevření platbu. Šíří se jako červ nebo trojský kůň a do počítače se dostává pomocí stahovaných souborů a chybami v zabezpečení.


Co je to Ransomware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ransomware patří do sekce Internet

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam, názvosloví, co znamená, co to je, pojem, termín, odborné názvosloví, informace, Ransomware, odborný výraz, slovo, wiki, lexikon, terminus technicus, heslo, slovník


Pojem Ransomware je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ransomware? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ransomware (jiné názvy: vyděračský software, vyděračský program; angl. ransomware - složení anglických slov ransom "výkupné" software "software") je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (kryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.

Pro další informace o termínu Ransomware zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Ransomware na Youtube

Najít slovo Ransomware ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Ransomware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Ransomware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ransomware ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ransomware ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ransomware například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ransomware? resp. co to je Ransomware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ransomware, odpověď na dotaz co je to Ransomware?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.