Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ransomware. Co znamená odborný pojem Ransomware z kategorie Internet?

Co je to Ransomware? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ransomware

Ransomware je pojmenování jednoho z typů malware. Infikuje počítač a jeho právoplatný uživatel pak nemá přístup, pokud vyděrači nezaplatí. Proti ransomware se lze pouze těžko bránit, protože soubory na disku zašifruje.
V jiných případech uzamkne systém a požaduje za jeho otevření platbu. Šíří se jako červ nebo trojský kůň a do počítače se dostává pomocí stahovaných souborů a chybami v zabezpečení.


Co je to Ransomware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ransomware. Co znamená odborný pojem Ransomware z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ransomware? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ransomware se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: internet, slovník, význam slova, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, definice, lexikon, popis, terminus technicus, formulace, slovo, přesný výraz, co znamená, názvosloví, co je to Ransomware?, význam


Pojem Ransomware je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ransomware? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ransomware (jiné názvy: vyděračský software, vyděračský program; angl. ransomware - složení anglických slov ransom "výkupné" software "software") je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (kryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Ransomware ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ransomware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ransomware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ransomware ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ransomware ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ransomware ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ransomware například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ransomware? resp. jaká je definice slova Ransomware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ransomware, odpověď na dotaz co je to Ransomware?. Víte např. kdo to je Karel Zich? Znáte a víte kdo je Svatopluk Skopal? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.