Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Co je Ransomware?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ransomware

Ransomware je pojmenování jednoho z typů malware. Infikuje počítač a jeho právoplatný uživatel pak nemá přístup, pokud vyděrači nezaplatí. Proti ransomware se lze pouze těžko bránit, protože soubory na disku zašifruje.
V jiných případech uzamkne systém a požaduje za jeho otevření platbu. Šíří se jako červ nebo trojský kůň a do počítače se dostává pomocí stahovaných souborů a chybami v zabezpečení.


Co je to Ransomware? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ransomware. Co znamená pojem Ransomware z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Ransomware se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, význam slova, co je to Ransomware?, informace, význam, odborné názvosloví, terminologie, Ransomware, lexikon, heslo, definice pojmu, popis, vysvětlení, pojem, význam pojmu, přesný význam, co to je


Pojem Ransomware je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ransomware? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ransomware (jiné názvy: vyděračský software, vyděračský program; angl. ransomware - složení anglických slov ransom "výkupné" software "software") je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (kryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ransomware ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ransomware na Google.cz

Hledat termín Ransomware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ransomware ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ransomware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ransomware ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ransomware například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice termínu Ransomware? resp. co přesně označuje termín Ransomware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ransomware, odpověď na dotaz co je to Ransomware?. Víte např. kdo to je Jožina Ducháčková? Znáte a víte kdo je Josef Náhlovský? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Ransomware i v jiné kategorii než v internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi router připojení, ransomware, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.