Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Co je to Umeocet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Umeocet?

Umeocet není octem v pravém slova smyslu. Jedná se o odpadní produkt (který má podobu červené šťávy) vznikající při zpracování japonských švestiček umeboshi. Umeocet má slanokyselou chuť (slaná převažuje) a používá se k ochucení salátů nebo zálivek. Umeocet údajně posiluje imunitu, stimuluje funkci střev a tím zlepšuje trávení. Umeocet působí regeneruje, dodává energii a proto je vhodný proti únavě.


Co je to Umeocet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Umeocet? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Umeocet patří do sekce nápoje

Klíčová slova: co to je, definice, co je to Umeocet?, wiki, odborný výraz, Umeocet, heslo, formulace, synonymum, slovník, pojem, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, nápoje, nápoje, význam slova


Pojem Umeocet je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umeocet? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Umeocet neboli ume-su je tekuté ochucovadlo, které vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci japonských švestiček umeboši (plody meruňky japonské, Prunus mume). Nejedná se o skutečný ocet. Místo kyseliny octové obsahuje kyselinu citronovou. Má výrazně slano-kyselou chuť. Jeho barva je červená a tekutina obsahuje asi 30 % mořské soli, extrakt z japonských švestiček a listů perilly (shizo).
Umeocet je doporučován proti žaludečním potížím, zlepšuje chuť k jídlu. Může zlepšit zažívání, snížit únavu, eliminovat pálení žáhy. Napomáhá též proti bolestem hlavy, zpomaluje stárnutí. Navzdory své chuti snižuje kyselost v těle a neutralizuje toxiny. Je bohatý na minerální látky, enzymy a vitamíny a dodává energii. Celkově harmonizuje organismus.

Další informace o pojmu Umeocet hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Umeocet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Umeocet ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umeocet ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Umeocet ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Umeocet na Google.cz

Hledat výraz Umeocet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umeocet například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Umeocet? resp. co znamená Umeocet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umeocet, odpověď na dotaz co je to Umeocet?. Víte např. kdo to je Frugalista? Znáte a víte kdo je Franz Schubert? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.