Co je to?
Definice výrazu Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Co to je Umeocet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Umeocet?

Umeocet není octem v pravém slova smyslu. Jedná se o odpadní produkt (který má podobu červené šťávy) vznikající při zpracování japonských švestiček umeboshi. Umeocet má slanokyselou chuť (slaná převažuje) a používá se k ochucení salátů nebo zálivek. Umeocet údajně posiluje imunitu, stimuluje funkci střev a tím zlepšuje trávení. Umeocet působí regeneruje, dodává energii a proto je vhodný proti únavě.


Co je to Umeocet? Význam slova, termín, Definice výrazu Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Umeocet? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Umeocet se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam, terminus technicus, Umeocet, popis, co to je, slovo, Nápoje, názvosloví, lexikon, wiki, informace, terminologie, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, Nápoje, význam pojmu, co znamená


Pojem Umeocet je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Umeocet?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Umeocet neboli ume-su je tekuté ochucovadlo, které vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci japonských švestiček umeboši (plody meruňky japonské, Prunus mume). Nejedná se o skutečný ocet. Místo kyseliny octové obsahuje kyselinu citronovou. Má výrazně slano-kyselou chuť. Jeho barva je červená a tekutina obsahuje asi 30 % mořské soli, extrakt z japonských švestiček a listů perilly (shizo).
Umeocet je doporučován proti žaludečním potížím, zlepšuje chuť k jídlu. Může zlepšit zažívání, snížit únavu, eliminovat pálení žáhy. Napomáhá též proti bolestem hlavy, zpomaluje stárnutí. Navzdory své chuti snižuje kyselost v těle a neutralizuje toxiny. Je bohatý na minerální látky, enzymy a vitamíny a dodává energii. Celkově harmonizuje organismus.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umeocet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Umeocet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Umeocet ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Umeocet ve Wikizdrojích

Najít pojem Umeocet ve Wikislovníku

Najít slovo Umeocet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Umeocet například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Umeocet? resp. co přesně označuje termín Umeocet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umeocet, odpověď na dotaz co je to Umeocet?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Franz Schubert? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.