Co je to?
Definice výrazu Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Co to je Umeocet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Umeocet?

Umeocet není octem v pravém slova smyslu. Jedná se o odpadní produkt (který má podobu červené šťávy) vznikající při zpracování japonských švestiček umeboshi. Umeocet má slanokyselou chuť (slaná převažuje) a používá se k ochucení salátů nebo zálivek. Umeocet údajně posiluje imunitu, stimuluje funkci střev a tím zlepšuje trávení. Umeocet působí regeneruje, dodává energii a proto je vhodný proti únavě.


Co je to Umeocet? Význam slova, termín, Definice výrazu Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Umeocet? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Umeocet patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: formulace, definice, heslo, názvosloví, definice pojmu, význam slova, Nápoje, vysvětlení, termín, slovo, wiki, odborný výraz, pojem, lexikon, Umeocet, terminologie, slovník, co je to Umeocet?


Pojem Umeocet je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Umeocet?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Umeocet neboli ume-su je tekuté ochucovadlo, které vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci japonských švestiček umeboši (plody meruňky japonské, Prunus mume). Nejedná se o skutečný ocet. Místo kyseliny octové obsahuje kyselinu citronovou. Má výrazně slano-kyselou chuť. Jeho barva je červená a tekutina obsahuje asi 30 % mořské soli, extrakt z japonských švestiček a listů perilly (shizo).
Umeocet je doporučován proti žaludečním potížím, zlepšuje chuť k jídlu. Může zlepšit zažívání, snížit únavu, eliminovat pálení žáhy. Napomáhá též proti bolestem hlavy, zpomaluje stárnutí. Navzdory své chuti snižuje kyselost v těle a neutralizuje toxiny. Je bohatý na minerální látky, enzymy a vitamíny a dodává energii. Celkově harmonizuje organismus.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Umeocet ve vyhledávači Qwant

Najít termín Umeocet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umeocet ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Umeocet na Google.cz

Hledat slovo Umeocet ve Wikislovníku

Najít výraz Umeocet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Umeocet například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Umeocet? resp. co to je Umeocet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umeocet, odpověď na dotaz co je to Umeocet?. Víte např. kdo to je Immanuel Kant? Znáte a víte kdo je Hana Holišová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.