Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Co je to Umeocet? Význam slova

Co znamená termín Umeocet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Umeocet není octem v pravém slova smyslu. Jedná se o odpadní produkt (který má podobu červené šťávy) vznikající při zpracování japonských švestiček umeboshi. Umeocet má slanokyselou chuť (slaná převažuje) a používá se k ochucení salátů nebo zálivek. Umeocet údajně posiluje imunitu, stimuluje funkci střev a tím zlepšuje trávení. Umeocet působí regeneruje, dodává energii a proto je vhodný proti únavě.


Co je to Umeocet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umeocet. Co znamená odborný pojem Umeocet z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Umeocet? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Umeocet je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, definice, význam pojmu, nápoje, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, Umeocet, odborné názvosloví, co to je, přesný význam, wiki, definice pojmu, formulace, termín, význam slova, terminologie


Pojem Umeocet je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Umeocet?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Umeocet neboli ume-su je tekuté ochucovadlo, které vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci japonských švestiček umeboši (plody meruňky japonské, Prunus mume). Nejedná se o skutečný ocet. Místo kyseliny octové obsahuje kyselinu citronovou. Má výrazně slano-kyselou chuť. Jeho barva je červená a tekutina obsahuje asi 30 % mořské soli, extrakt z japonských švestiček a listů perilly (shizo).
Umeocet je doporučován proti žaludečním potížím, zlepšuje chuť k jídlu. Může zlepšit zažívání, snížit únavu, eliminovat pálení žáhy. Napomáhá též proti bolestem hlavy, zpomaluje stárnutí. Navzdory své chuti snižuje kyselost v těle a neutralizuje toxiny. Je bohatý na minerální látky, enzymy a vitamíny a dodává energii. Celkově harmonizuje organismus.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Umeocet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Umeocet na Youtube

Najít výraz Umeocet ve Wikizdrojích

Najít heslo Umeocet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Umeocet ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Umeocet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umeocet například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Umeocet? resp. co se skrývá pod slovem Umeocet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umeocet, odpověď na dotaz co je to Umeocet?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Osvícenec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.