Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená pojem Tradice z kategorie Kultura?

Co je to Tradice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tradice?

Tradice je název pro pojem, který označuje takové zkušenosti, způsoby myšlení a způsoby jednání a společenských vztahů, které se předávají z generace na generaci. Tento pojem je definován hledisky z oblasti sociologie, antropologie a religionistiky.
Jde o objektivní jevy, které se v různých společnostech a kulturách mohou odlišovat. Často se spojují a zaměňují pojmy tradice a kultura. O tradici se hovoří tehdy, trvá-li alespoň tři generace. Tradice nejsou neměnné, často jsou předmětem vyjednávání nebo sporů. Mají své nosič, těmi mohou být média jako texty, obrazy, různé artefakty i lidské tělo.

Co je to Tradice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená pojem Tradice z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tradice? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tradice je v sekci Kultura

Klíčová slova: Tradice, co je to Tradice?, názvosloví, pojem, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, význam, popis, informace, lexikon, wiki, přesný význam, vysvětlení, co znamená, formulace, definice, Kultura


Pojem Tradice je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tradice?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tradice je antropologický, religionistický a sociologický pojem, který se snaží vystihnout skutečnost, že společenské instituce, způsoby myšlení a formy lidské zkušenosti jsou odevzdávané z generace na generaci, a tedy existují dřív, než se člověk narodí. Přesto, že jsou tedy kulturně specifické, společnost od společnosti se liší, mají, jak popsali Peter Berger s Thomasem Luckmannem, povahu objektivní skutečnosti. V tomto smyslu mají všechny společnosti na světě své tradice a v tomto smyslu se pojem tradice velmi blíží pojmu kultury. Vždy je ale v případě tradice třeba pracovat s tímto generačním přenosem. Například sociolog Edward Shils vymezuje přenosem přes tři generace tradici vůči módě. Móda také poskytuje vzorce pro jednání a odívání, ale nemá trvalost mezigeneračního přenosu. Tento přenos je zachycen již v latinském slově tradere, což znamená, předávat nebo podřizovat se.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Tradice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tradice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tradice na Google.cz

Vyhledat termín Tradice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tradice na Youtube

Najít pojem Tradice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tradice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tradice? resp. co vlastně znamená slovo Tradice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tradice, odpověď na dotaz co je to Tradice?. Víte např. kdo to je Lenka Klicperová? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!