Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená pojem Tradice z kategorie Kultura?

Co je to Tradice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tradice?

Tradice je název pro pojem, který označuje takové zkušenosti, způsoby myšlení a způsoby jednání a společenských vztahů, které se předávají z generace na generaci. Tento pojem je definován hledisky z oblasti sociologie, antropologie a religionistiky.
Jde o objektivní jevy, které se v různých společnostech a kulturách mohou odlišovat. Často se spojují a zaměňují pojmy tradice a kultura. O tradici se hovoří tehdy, trvá-li alespoň tři generace. Tradice nejsou neměnné, často jsou předmětem vyjednávání nebo sporů. Mají své nosič, těmi mohou být média jako texty, obrazy, různé artefakty i lidské tělo.

Co je to Tradice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená pojem Tradice z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Tradice) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tradice patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, heslo, synonymum, definice, definice pojmu, pojem, terminus technicus, vysvětlení, Kultura, co to je, co znamená, význam pojmu, co je to Tradice?, přesný význam, přesný výraz, popis, slovník


Pojem Tradice je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tradice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tradice je antropologický, religionistický a sociologický pojem, který se snaží vystihnout skutečnost, že společenské instituce, způsoby myšlení a formy lidské zkušenosti jsou odevzdávané z generace na generaci, a tedy existují dřív, než se člověk narodí. Přesto, že jsou tedy kulturně specifické, společnost od společnosti se liší, mají, jak popsali Peter Berger s Thomasem Luckmannem, povahu objektivní skutečnosti. V tomto smyslu mají všechny společnosti na světě své tradice a v tomto smyslu se pojem tradice velmi blíží pojmu kultury. Vždy je ale v případě tradice třeba pracovat s tímto generačním přenosem. Například sociolog Edward Shils vymezuje přenosem přes tři generace tradici vůči módě. Móda také poskytuje vzorce pro jednání a odívání, ale nemá trvalost mezigeneračního přenosu. Tento přenos je zachycen již v latinském slově tradere, což znamená, předávat nebo podřizovat se.

Jiné informační zdroje o pojmu Tradice

Zkusit najít výraz Tradice ve Wikizdrojích

Hledat slovo Tradice na Google.cz

Zkusit najít termín Tradice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tradice ve Wikimedia Commons

Najít heslo Tradice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tradice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tradice například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Tradice? resp. co znamená slovo Tradice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tradice, odpověď na dotaz co je to Tradice?. Víte např. kdo to je Daniel Herman? Znáte a víte kdo je Emil Zátopek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!