Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená slovo Tradice z kategorie Kultura?

Co je Tradice?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tradice?

Tradice je název pro pojem, který označuje takové zkušenosti, způsoby myšlení a způsoby jednání a společenských vztahů, které se předávají z generace na generaci. Tento pojem je definován hledisky z oblasti sociologie, antropologie a religionistiky.
Jde o objektivní jevy, které se v různých společnostech a kulturách mohou odlišovat. Často se spojují a zaměňují pojmy tradice a kultura. O tradici se hovoří tehdy, trvá-li alespoň tři generace. Tradice nejsou neměnné, často jsou předmětem vyjednávání nebo sporů. Mají své nosič, těmi mohou být média jako texty, obrazy, různé artefakty i lidské tělo.

Co je to Tradice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tradice. Co znamená slovo Tradice z kategorie Kultura?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Tradice patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, co to je, definice, názvosloví, kultura, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, lexikon, co je to Tradice?, pojem, význam, význam slova, co znamená, terminologie, přesný výraz, termín


Pojem Tradice je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tradice?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tradice je antropologický, religionistický a sociologický pojem, který se snaží vystihnout skutečnost, že společenské instituce, způsoby myšlení a formy lidské zkušenosti jsou odevzdávané z generace na generaci, a tedy existují dřív, než se člověk narodí. Přesto, že jsou tedy kulturně specifické, společnost od společnosti se liší, mají, jak popsali Peter Berger s Thomasem Luckmannem, povahu objektivní skutečnosti. V tomto smyslu mají všechny společnosti na světě své tradice a v tomto smyslu se pojem tradice velmi blíží pojmu kultury. Vždy je ale v případě tradice třeba pracovat s tímto generačním přenosem. Například sociolog Edward Shils vymezuje přenosem přes tři generace tradici vůči módě. Móda také poskytuje vzorce pro jednání a odívání, ale nemá trvalost mezigeneračního přenosu. Tento přenos je zachycen již v latinském slově tradere, což znamená, předávat nebo podřizovat se.

Jiné informační zdroje o pojmu Tradice

Hledat termín Tradice na Google obrázcích

Hledat termín Tradice na Google.cz

Najít slovo Tradice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tradice na Youtube

Hledat výraz Tradice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Tradice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tradice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Tradice? resp. co znamená výraz Tradice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tradice, odpověď na dotaz co je to Tradice?. Víte např. kdo to je Martina Kreibich? Znáte a víte kdo je Trubadúr? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, filmová klapka, tradice, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!