Co je to?
Výraz, termín, definice slova Místopis. Co znamená odborný pojem Místopis z kategorie Literatura?

Co je to Místopis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Místopis

Místopis je označení pro takový druh literatury, který se zaměřuje na určité místo. Popisuje toto místo a zabývá se především historií této oblasti. Místopis může obsahovat také pasáže o přírodě, geologii a podobně, ale hlavní podstatou je popis a historie. Může mít například podobu knihy, která tímto způsobem pojednává o městu či vesnici z humanitního hlediska.
Obvykle se za místopis považuje také písemné zaznamenání důležitých osob, které žijí nebo žily na popisovaném území. V tom vyniká zvláště literární místopis, který podává kompletní přehled umělců, jako jsou básníci, spisovatelé, dramatici, historici, kronikáři či písmáci. Uváděny jsou základní informace jako datum a místo narození, bydliště, školy, které navštěvovali, působiště, vytvořená díla, pamětní desky, sochy, památníky a podobně. Pokud se místopis zaměřuj na významné rody, žijící na popisovaném území, lze ho označovat jako rodopis.


Co je to Místopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Místopis. Co znamená odborný pojem Místopis z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Místopis patří do kategorie literatura

Klíčová slova: heslo, co to je, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, literatura, terminus technicus, Místopis, význam slova, názvosloví, co znamená, význam, definice pojmu, formulace, termín, co je to Místopis?, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Místopis je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Místopis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Místopis je pojem označující literaturu zabývající se určitým místem. Například knížka o určitém městě či vesnici je místopisem té oné určité vesnice či města. Místopis často obsahuje historii daného území a popis. Ostatní aspekty jako fauna, flóra, geologie a geomorfologie nejsou tak časté. Je to de facto vše o daném místě se zaměřením na humanitní složku, tedy hlavně popis a historii.

Zkuste zjistit více informací o slovu Místopis v následujících zdrojích

Najít pojem Místopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Místopis na Google.cz

Najít termín Místopis ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Místopis ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Místopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Místopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Místopis například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Místopis? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Místopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Místopis, odpověď na dotaz co je to Místopis?. Víte např. kdo to je Sloupkař? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.