Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bronchitida. Co znamená pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je Bronchitida?

Co znamená termín Bronchitida? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bronchitida. Co znamená pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bronchitida se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, popis, lexikon, co je to Bronchitida?, co to je, nemoce, odborný výraz, termín, vysvětlení, synonymum, definice, co znamená, formulace, informace, heslo, slovník, wiki, odborné názvosloví


Pojem Bronchitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bronchitida můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Bronchitida ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Bronchitida ve Wikizdrojích

Najít pojem Bronchitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bronchitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bronchitida ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bronchitida na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bronchitida? resp. co znamená Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Kateřina Šafaříková? Znáte a víte kdo je Mirek Topolánek? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.