Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je to Bronchitida? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bronchitida

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bronchitida patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, slovo, termín, synonymum, význam slova, definice pojmu, formulace, terminologie, pojem, Nemoce, co znamená, Nemoce, co je to Bronchitida?, definice, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví


Pojem Bronchitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bronchitida?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Bronchitida na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronchitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Bronchitida ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Bronchitida ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bronchitida ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronchitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bronchitida? resp. co vlastně znamená slovo Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Gynekolog? Znáte a víte kdo je Jan Cempírek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.