Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bronchitida. Co znamená pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je Bronchitida? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bronchitida?

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bronchitida. Co znamená pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bronchitida s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bronchitida se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: informace, názvosloví, popis, definice pojmu, co to je, význam pojmu, synonymum, slovník, význam, termín, slovo, heslo, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, Bronchitida


Pojem Bronchitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bronchitida? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Bronchitida ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bronchitida ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Bronchitida na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronchitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bronchitida ve Wikislovníku

Najít výraz Bronchitida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bronchitida? resp. jaká je definice termínu Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Radim Hladík? Znáte a víte kdo je Marek Hilšer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.