Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je to Bronchitida? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bronchitida?

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bronchitida) můžete sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Bronchitida patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, co to je, co znamená, definice, vysvětlení, slovník, synonymum, informace, co je to Bronchitida?, slovo, Bronchitida, přesný výraz, formulace


Pojem Bronchitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bronchitida dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Bronchitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bronchitida ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronchitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Bronchitida ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bronchitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bronchitida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Bronchitida? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Hana Holišová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bronchitida hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.