Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je to Bronchitida? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bronchitida

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bronchitida? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bronchitida patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: popis, slovník, význam pojmu, heslo, informace, formulace, odborný výraz, význam, Bronchitida, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, Nemoce, terminus technicus, definice, lexikon, Nemoce


Pojem Bronchitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bronchitida? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Bronchitida na Google.cz

Zkusit najít slovo Bronchitida ve Wikislovníku

Hledat výraz Bronchitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Bronchitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bronchitida na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronchitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bronchitida? resp. co přesně znamená slovo Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Levičák? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.