Co je to?
Definice výrazu, termínu Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je to Bronchitida? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bronchitida

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.


Co je to Bronchitida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bronchitida s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Bronchitida se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, slovo, definice pojmu, nemoce, význam, význam pojmu, slovník, co to je, Bronchitida, vysvětlení, význam slova, wiki, terminologie, formulace, názvosloví


Pojem Bronchitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bronchitida? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Další zdroje informací

Najít pojem Bronchitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Bronchitida ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bronchitida ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronchitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronchitida ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bronchitida na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronchitida například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bronchitida? resp. co vlastně znamená slovo Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bronchitida hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.