Co je to?
Výraz, termín, definice slova Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Co je to Foyer? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Foyer?

Foyer je v současné době označení pro umělecky vyzdobený prostor či sál společenského zařízení, například divadla, kde se diváci mohou o přestávce věnovat oddechu nebo osvěžení. Pokud je foyer větších rozměrů, může být toto místo využito jako výstavní prostor či zařízení pro konání menších kulturních akcí – koncerty, vernisáže apod.
V původním významu toto slovo, které je původem z francouzštiny, označovalo prostor kolem ohniště.


Co je to Foyer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Foyer s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Foyer je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: informace, formulace, co to je, pojem, slovo, co je to Foyer?, lexikon, heslo, terminologie, přesný význam, Foyer, odborné názvosloví, slovník, stavebnictví, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, význam slova


Pojem Foyer je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Foyer?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Foyer (vyslov: foajé, ze starofranc. foyer) ve svém původním významu označoval prostor ohniště. V dnešní době jím označujeme specializovaný společenský sál v divadle nebo v koncertní síni, který slouží pro osvěžení a oddech diváků během přestávek při představení nebo při koncertu. Jedná se obvykle o větší místnost, která ve velkých divadlech mívá svoji specifickou uměleckou a jinou výzdobu a kterou lze v případě potřeby využívat jakožto malou výstavní síň, malou koncertní síň, místo pro pořádání různých menších společenských slavností apod.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Foyer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Foyer ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foyer ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Foyer ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Foyer ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Foyer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Foyer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Foyer? resp. co označuje slovo Foyer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foyer, odpověď na dotaz co je to Foyer?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Alessandro Zanardi? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.