Co je to?
Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Co to je Foyer? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Foyer?

Foyer je v současné době označení pro umělecky vyzdobený prostor či sál společenského zařízení, například divadla, kde se diváci mohou o přestávce věnovat oddechu nebo osvěžení. Pokud je foyer větších rozměrů, může být toto místo využito jako výstavní prostor či zařízení pro konání menších kulturních akcí – koncerty, vernisáže apod.
V původním významu toto slovo, které je původem z francouzštiny, označovalo prostor kolem ohniště.


Co je to Foyer? Význam slova, termín, Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Foyer? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Foyer je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, co je to Foyer?, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, formulace, Foyer, názvosloví, význam, vysvětlení, co znamená, termín, Stavebnictví, přesný výraz, heslo, popis, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Foyer je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Foyer dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Foyer (vyslov: foajé, ze starofranc. foyer) ve svém původním významu označoval prostor ohniště. V dnešní době jím označujeme specializovaný společenský sál v divadle nebo v koncertní síni, který slouží pro osvěžení a oddech diváků během přestávek při představení nebo při koncertu. Jedná se obvykle o větší místnost, která ve velkých divadlech mívá svoji specifickou uměleckou a jinou výzdobu a kterou lze v případě potřeby využívat jakožto malou výstavní síň, malou koncertní síň, místo pro pořádání různých menších společenských slavností apod.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foyer ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Foyer ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Foyer na Google.cz

Zkusit najít termín Foyer ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foyer ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Foyer ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Foyer například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Foyer? resp. co vlastně znamená slovo Foyer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foyer, odpověď na dotaz co je to Foyer?. Víte např. kdo to je Vývojář? Znáte a víte kdo je Zvukař? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Foyer v jiné sekci než Stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.