Co je to?
Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Co to je Foyer? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Foyer?

Foyer je v současné době označení pro umělecky vyzdobený prostor či sál společenského zařízení, například divadla, kde se diváci mohou o přestávce věnovat oddechu nebo osvěžení. Pokud je foyer větších rozměrů, může být toto místo využito jako výstavní prostor či zařízení pro konání menších kulturních akcí – koncerty, vernisáže apod.
V původním významu toto slovo, které je původem z francouzštiny, označovalo prostor kolem ohniště.


Co je to Foyer? Význam slova, termín, Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Foyer s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Foyer se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, Stavebnictví, heslo, termín, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, co je to Foyer?, přesný význam, význam, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, Foyer, přesný výraz, terminus technicus, slovník, Stavebnictví


Pojem Foyer je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Foyer dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Foyer (vyslov: foajé, ze starofranc. foyer) ve svém původním významu označoval prostor ohniště. V dnešní době jím označujeme specializovaný společenský sál v divadle nebo v koncertní síni, který slouží pro osvěžení a oddech diváků během přestávek při představení nebo při koncertu. Jedná se obvykle o větší místnost, která ve velkých divadlech mívá svoji specifickou uměleckou a jinou výzdobu a kterou lze v případě potřeby využívat jakožto malou výstavní síň, malou koncertní síň, místo pro pořádání různých menších společenských slavností apod.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Foyer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Foyer na Google.cz

Hledat videa s názvem Foyer na Youtube

Vyhledat slovo Foyer ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foyer ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Foyer ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foyer například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Foyer? resp. jaký je přesný význam slova Foyer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foyer, odpověď na dotaz co je to Foyer?. Víte např. kdo to je Specialista HR? Znáte a víte kdo je Zvukař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Foyer i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.