Co je to?
Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Co to je Foyer? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Foyer?

Foyer je v současné době označení pro umělecky vyzdobený prostor či sál společenského zařízení, například divadla, kde se diváci mohou o přestávce věnovat oddechu nebo osvěžení. Pokud je foyer větších rozměrů, může být toto místo využito jako výstavní prostor či zařízení pro konání menších kulturních akcí – koncerty, vernisáže apod.
V původním významu toto slovo, které je původem z francouzštiny, označovalo prostor kolem ohniště.


Co je to Foyer? Význam slova, termín, Definice výrazu Foyer. Co znamená odborný pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Foyer můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Foyer je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, heslo, význam, význam pojmu, vysvětlení, informace, Stavebnictví, odborný výraz, Stavebnictví, Foyer, definice, formulace, slovník, slovo, co je to Foyer?, pojem, přesný výraz


Pojem Foyer je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Foyer? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Foyer (vyslov: foajé, ze starofranc. foyer) ve svém původním významu označoval prostor ohniště. V dnešní době jím označujeme specializovaný společenský sál v divadle nebo v koncertní síni, který slouží pro osvěžení a oddech diváků během přestávek při představení nebo při koncertu. Jedná se obvykle o větší místnost, která ve velkých divadlech mívá svoji specifickou uměleckou a jinou výzdobu a kterou lze v případě potřeby využívat jakožto malou výstavní síň, malou koncertní síň, místo pro pořádání různých menších společenských slavností apod.

Linky na další online zdroje

Najít termín Foyer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Foyer ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Foyer na Youtube

Zkusit najít pojem Foyer ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foyer ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Foyer ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Foyer například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Foyer? resp. jaký je význam pojmu Foyer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foyer, odpověď na dotaz co je to Foyer?. Víte např. kdo to je Bulík? Znáte a víte kdo je Semetrika? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.