Co je to?
Definice odborného termínu, slova Foyer. Co znamená pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Co je to Foyer? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Foyer

Foyer je v současné době označení pro umělecky vyzdobený prostor či sál společenského zařízení, například divadla, kde se diváci mohou o přestávce věnovat oddechu nebo osvěžení. Pokud je foyer větších rozměrů, může být toto místo využito jako výstavní prostor či zařízení pro konání menších kulturních akcí – koncerty, vernisáže apod.
V původním významu toto slovo, které je původem z francouzštiny, označovalo prostor kolem ohniště.


Co je to Foyer? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Foyer. Co znamená pojem Foyer z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Foyer sdílet s ostatními prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Foyer patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Foyer?, formulace, přesný význam, pojem, terminologie, wiki, lexikon, vysvětlení, význam slova, Foyer, definice pojmu, slovo, heslo, synonymum, co znamená, odborný výraz, termín


Pojem Foyer je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Foyer? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Foyer (vyslov: foajé, ze starofranc. foyer) ve svém původním významu označoval prostor ohniště. V dnešní době jím označujeme specializovaný společenský sál v divadle nebo v koncertní síni, který slouží pro osvěžení a oddech diváků během přestávek při představení nebo při koncertu. Jedná se obvykle o větší místnost, která ve velkých divadlech mívá svoji specifickou uměleckou a jinou výzdobu a kterou lze v případě potřeby využívat jakožto malou výstavní síň, malou koncertní síň, místo pro pořádání různých menších společenských slavností apod.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Foyer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Foyer ve Wikislovníku

Najít slovo Foyer ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foyer ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Foyer ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Foyer na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foyer například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Foyer? resp. co znamená výraz Foyer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foyer, odpověď na dotaz co je to Foyer?. Víte např. kdo to je Erazim Kohák? Znáte a víte kdo je Brigitte Bardot? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.