Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bikram jóga

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bikram jóga patří do sekce sport

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, terminus technicus, termín, terminologie, sport, odborné názvosloví, slovo, sport, co je to Bikram jóga?, synonymum, co to je, informace, formulace, slovník, význam, popis, heslo


Pojem Bikram jóga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bikram jóga? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Bikram jóga ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bikram jóga na Youtube

Zkusit najít slovo Bikram jóga ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bikram jóga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bikram jóga na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bikram jóga? resp. co přesně označuje termín Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Svatý Ivan? Znáte a víte kdo je Giordano Bruno? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bikram jóga hledat i v jiných kategoriích (než sport) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.