Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bikram jóga?

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bikram jóga? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bikram jóga se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Bikram jóga?, Sport, popis, přesný význam, synonymum, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, co to je, význam slova, wiki, Bikram jóga, heslo, co znamená, definice pojmu, Sport


Pojem Bikram jóga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bikram jóga píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bikram jóga ve Wikislovníku

Hledat heslo Bikram jóga na Google.cz

Zkusit najít termín Bikram jóga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bikram jóga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Bikram jóga ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bikram jóga? resp. co znamená slovo Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.