Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bikram jóga?

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Bikram jóga můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bikram jóga je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, význam, co je to Bikram jóga?, terminologie, přesný význam, terminus technicus, pojem, lexikon, wiki, termín, význam slova, informace, sport, definice pojmu, synonymum, odborný výraz, definice


Pojem Bikram jóga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bikram jóga píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Bikram jóga ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bikram jóga ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Bikram jóga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Bikram jóga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Bikram jóga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bikram jóga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bikram jóga? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Martin Baxa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bikram jóga v jiné sekci než sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.