Co je to?
Definice výrazu, termínu Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je Bikram jóga?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bikram jóga?

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bikram jóga. Co znamená odborný pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bikram jóga se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Bikram jóga je v kategorii sport

Klíčová slova: co znamená, terminologie, význam, vysvětlení, názvosloví, slovo, pojem, wiki, synonymum, význam pojmu, formulace, přesný význam, terminus technicus, definice, informace, odborné názvosloví, sport, co to je


Pojem Bikram jóga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bikram jóga?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Pro další informace o termínu Bikram jóga zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bikram jóga ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bikram jóga ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Bikram jóga ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bikram jóga na Youtube

Vyhledat slovo Bikram jóga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaký je význam slova Bikram jóga? resp. co označuje slovo Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Libero? Znáte a víte kdo je Nikola Uhlířová? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Bikram jóga hledat i v jiných kategoriích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Puk na mokrém ledu, bikram jóga, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.