Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bikram jóga

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bikram jóga patří do kategorie Sport

Klíčová slova: co znamená, Bikram jóga, heslo, význam, terminologie, slovo, význam slova, co to je, odborné názvosloví, Sport, termín, lexikon, informace, vysvětlení, formulace, slovník, popis, pojem


Pojem Bikram jóga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bikram jóga píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Bikram jóga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bikram jóga ve Wikizdrojích

Hledat slovo Bikram jóga na Google.cz

Najít slovo Bikram jóga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bikram jóga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Bikram jóga ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bikram jóga? resp. co znamená slovo Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Lemra? Znáte a víte kdo je Mystik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.