Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co to je Bikram jóga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bikram jóga?

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bikram jóga s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bikram jóga patří do kategorie sport

Klíčová slova: terminologie, pojem, terminus technicus, definice, sport, odborný výraz, sport, wiki, slovo, popis, termín, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, co to je, Bikram jóga, názvosloví, co znamená


Pojem Bikram jóga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bikram jóga dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Bikram jóga ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bikram jóga ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Bikram jóga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bikram jóga na Youtube

Hledat slovo Bikram jóga ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bikram jóga? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Monika Bagárová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Bikram jóga i v jiné kategorii než v sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.