Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bikram jóga

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bikram jóga patří do sekce Sport

Klíčová slova: co je to Bikram jóga?, terminus technicus, formulace, lexikon, informace, přesný význam, Sport, vysvětlení, význam pojmu, slovník, definice, význam slova, odborné názvosloví, wiki, heslo, Sport, co to je, termín


Pojem Bikram jóga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bikram jóga? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Bikram jóga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bikram jóga ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bikram jóga ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bikram jóga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bikram jóga ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bikram jóga? resp. co to je Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Jaroslav Foldyna? Znáte a víte kdo je Beduín? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.