Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Co je to Bikram jóga? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bikram jóga

Bikram jóga, původně anglicky Hot Yoga, je speciální cvičební program. Trvá 90 minut a skládá se z 26 pozic Hatha jógy. Ty jsou doplněny dvěma dechovými cvičeními. Cvičí se v teplé místnosti, kde je 42 stupňů Celsia. Pořadí jednotlivých cviků je vždy stejné.
Přínos této metody nebyl vědecky prokázán a je sporný. Název Bikram jóga je odvozen od jména jejího tvůrce Bikrama Choudhuryho.


Co je to Bikram jóga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bikram jóga. Co znamená pojem Bikram jóga z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bikram jóga? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bikram jóga je v sekci Sport

Klíčová slova: heslo, formulace, slovo, Sport, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, terminologie, co to je, popis, definice, přesný význam, definice pojmu, informace, co znamená, slovník, co je to Bikram jóga?, význam slova


Pojem Bikram jóga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bikram jóga?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bikram jóga, častokrát také označovaná jako tzv.„horká jóga“ nebo i u nás často anglicky „Hot Yoga“, je dynamický 90 minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení v sále vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto póz systematicky připravuje tělo na pózu následující, pořadí se nikdy nemění. Kontroverzní prohlášení samotného tvůrce o obrovských přínosech této metody pro lidské tělo vědecké výzkumy opakovaně vyvrátily.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Bikram jóga na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bikram jóga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bikram jóga ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Bikram jóga ve Wikislovníku

Najít pojem Bikram jóga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bikram jóga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bikram jóga například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bikram jóga? resp. co vlastně znamená slovo Bikram jóga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bikram jóga, odpověď na dotaz co je to Bikram jóga?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Mystik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.