Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vojtova metoda. Co znamená odborný pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Co je to Vojtova metoda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vojtova metoda?

Vojtova metoda čili metoda reflexní lokomoce, je sestava cviků a technik, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. Tyto techniky jsou určeny k léčení poruch hybnosti a dostaly jméno právě po svém objeviteli. Metoda je založena na skutečnosti, že člověk má ve svém centrálním nervovém systému geneticky zakódované vrozené vzory pohybu. Tlakem na specifické body se dá tělo k těmto pohybům stimulovat, aktivuje se bránice, břišní svaly, upravuje se dýchání i tepová frekvence, stimulují se nervová centra a dochází ke zvýšení mentální aktivity.
Vojtova metoda byla původně určena dětem, lze ji použít i pro léčbu dospělých.


Co je to Vojtova metoda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vojtova metoda. Co znamená odborný pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vojtova metoda s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vojtova metoda patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovník, termín, formulace, informace, význam pojmu, přesný výraz, lékařství, význam, význam slova, slovo, popis, wiki, definice, co je to Vojtova metoda?, přesný význam, co to je, názvosloví, Vojtova metoda


Pojem Vojtova metoda je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vojtova metoda dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vojtova metoda (též nazývána jako metoda reflexní lokomoce) je soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch, objevená MUDr. Václavem Vojtou. Jejím základním principem je fakt, že v centrálním nervovém systému člověka jsou geneticky zakódované vrozené pohybové vzory.
Na základě studií léčby dětí s dětskou mozkovou obrnou z 50. let byly identifikovány specifické body, díky nimž je možné stimulovat tělo k určitým vrozeným pohybům, a to hlavně tlakem na příslušná citlivá místa (především na periost kostí a fascie). Kromě samovolné pohybové aktivity dochází současně k fyziologické aktivaci bránice a svalů břišní stěny, pravidelnému hlubokému dýchání, upravení tepové frekvence, pozitivní stimulaci nervových center a celkovému zlepšení mentální aktivity.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Vojtova metoda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Vojtova metoda na Youtube

Hledat heslo Vojtova metoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vojtova metoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Vojtova metoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vojtova metoda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vojtova metoda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vojtova metoda? resp. co označuje slovo Vojtova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vojtova metoda, odpověď na dotaz co je to Vojtova metoda?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Státník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Vojtova metoda i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..