Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Co je to Vojtova metoda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vojtova metoda?

Vojtova metoda čili metoda reflexní lokomoce, je sestava cviků a technik, kterou objevil MUDr. Václav Vojta. Tyto techniky jsou určeny k léčení poruch hybnosti a dostaly jméno právě po svém objeviteli. Metoda je založena na skutečnosti, že člověk má ve svém centrálním nervovém systému geneticky zakódované vrozené vzory pohybu. Tlakem na specifické body se dá tělo k těmto pohybům stimulovat, aktivuje se bránice, břišní svaly, upravuje se dýchání i tepová frekvence, stimulují se nervová centra a dochází ke zvýšení mentální aktivity.
Vojtova metoda byla původně určena dětem, lze ji použít i pro léčbu dospělých.


Co je to Vojtova metoda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vojtova metoda. Co znamená pojem Vojtova metoda z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vojtova metoda s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vojtova metoda patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co znamená, Lékařství, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, termín, informace, co to je, terminus technicus, popis, definice, pojem, synonymum, přesný význam, vysvětlení, Lékařství, odborné názvosloví, slovník


Pojem Vojtova metoda je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vojtova metoda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vojtova metoda (též nazývána jako metoda reflexní lokomoce) je soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch, objevená MUDr. Václavem Vojtou. Jejím základním principem je fakt, že v centrálním nervovém systému člověka jsou geneticky zakódované vrozené pohybové vzory.
Na základě studií léčby dětí s dětskou mozkovou obrnou z 50. let byly identifikovány specifické body, díky nimž je možné stimulovat tělo k určitým vrozeným pohybům, a to hlavně tlakem na příslušná citlivá místa (především na periost kostí a fascie). Kromě samovolné pohybové aktivity dochází současně k fyziologické aktivaci bránice a svalů břišní stěny, pravidelnému hlubokému dýchání, upravení tepové frekvence, pozitivní stimulaci nervových center a celkovému zlepšení mentální aktivity.

Další informační zdroje o slovu Vojtova metoda

Najít pojem Vojtova metoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Vojtova metoda ve Wikislovníku

Hledat pojem Vojtova metoda ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Vojtova metoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Vojtova metoda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vojtova metoda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vojtova metoda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vojtova metoda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vojtova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vojtova metoda, odpověď na dotaz co je to Vojtova metoda?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Tenorista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..