Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Co je to Nuda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nuda

Nuda je psychologický termín pro duševní stav, který je velmi nepříjemný a naštěstí pouze přechodný. Postižený člověk má pocit naprostého nezájmu o věci, kterým se obvykle věnoval. Má potíže se soustředěním, a i když si přeje věnovat se obvyklým činnostem, nedokáže se pro ně nadchnout.
Typickým projevem nudy je nespokojenost a rozmrzelost, člověk se cítí unavený, má špatnou až depresivní náladu. Tento stav může nastat i bez zjevného důvodu.


Co je to Nuda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nuda doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Nuda se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: co to je, wiki, slovník, slovo, pojem, Nuda, psychologie, vysvětlení, přesný význam, psychologie, definice pojmu, heslo, co je to Nuda?, popis, definice, terminus technicus, informace, přesný výraz


Pojem Nuda je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nuda dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nuda je v psychologii „nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity a je pro něj obtížné se na ně soustředit“. Nuda tedy nutně neznamená, že člověk vůbec nemá co dělat, ale spíše to, že se nedokáže pro žádnou aktivitu nadchnout, i když by si přál se v něčem angažovat. Pro nudu jsou charakteristické pocity omrzelosti, zbytečnosti, nespokojenosti, nezajímavosti, snížená pozornost, pocit únavy a depresivní nálady.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Nuda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Nuda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Nuda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nuda na Youtube

Zkusit najít výraz Nuda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nuda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Nuda? resp. co je to Nuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuda, odpověď na dotaz co je to Nuda?. Víte např. kdo to je Daniel Kroupa? Znáte a víte kdo je Michal Strnad? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Nuda i v jiné kategorii než v psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.