Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Co je to Nuda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nuda

Nuda je psychologický termín pro duševní stav, který je velmi nepříjemný a naštěstí pouze přechodný. Postižený člověk má pocit naprostého nezájmu o věci, kterým se obvykle věnoval. Má potíže se soustředěním, a i když si přeje věnovat se obvyklým činnostem, nedokáže se pro ně nadchnout.
Typickým projevem nudy je nespokojenost a rozmrzelost, člověk se cítí unavený, má špatnou až depresivní náladu. Tento stav může nastat i bez zjevného důvodu.


Co je to Nuda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nuda? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nuda je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, význam pojmu, definice pojmu, pojem, termín, význam, informace, co je to Nuda?, co znamená, význam slova, terminologie, heslo, přesný význam, popis, názvosloví, terminus technicus, co to je, přesný výraz


Pojem Nuda je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nuda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nuda je v psychologii „nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity a je pro něj obtížné se na ně soustředit“. Nuda tedy nutně neznamená, že člověk vůbec nemá co dělat, ale spíše to, že se nedokáže pro žádnou aktivitu nadchnout, i když by si přál se v něčem angažovat. Pro nudu jsou charakteristické pocity omrzelosti, zbytečnosti, nespokojenosti, nezajímavosti, snížená pozornost, pocit únavy a depresivní nálady.

Další možné informační zdroje

Najít termín Nuda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Nuda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Nuda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nuda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Nuda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nuda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuda například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Nuda? resp. co znamená Nuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuda, odpověď na dotaz co je to Nuda?. Víte např. kdo to je Iva Janžurová? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.