Co je to?
Definice výrazu Nuda. Co znamená odborný pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Co je Nuda?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nuda?

Nuda je psychologický termín pro duševní stav, který je velmi nepříjemný a naštěstí pouze přechodný. Postižený člověk má pocit naprostého nezájmu o věci, kterým se obvykle věnoval. Má potíže se soustředěním, a i když si přeje věnovat se obvyklým činnostem, nedokáže se pro ně nadchnout.
Typickým projevem nudy je nespokojenost a rozmrzelost, člověk se cítí unavený, má špatnou až depresivní náladu. Tento stav může nastat i bez zjevného důvodu.


Co je to Nuda? Význam slova, termín, Definice výrazu Nuda. Co znamená odborný pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Nuda je v sekci psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, wiki, formulace, význam pojmu, popis, definice, slovník, psychologie, odborné názvosloví, informace, přesný význam, psychologie, terminologie, co je to Nuda?, heslo, definice pojmu, pojem


Pojem Nuda je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nuda?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nuda je v psychologii „nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity a je pro něj obtížné se na ně soustředit“. Nuda tedy nutně neznamená, že člověk vůbec nemá co dělat, ale spíše to, že se nedokáže pro žádnou aktivitu nadchnout, i když by si přál se v něčem angažovat. Pro nudu jsou charakteristické pocity omrzelosti, zbytečnosti, nespokojenosti, nezajímavosti, snížená pozornost, pocit únavy a depresivní nálady.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Nuda na Google.cz

Zkusit najít výraz Nuda ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Nuda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Nuda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Nuda ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Nuda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Nuda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuda, odpověď na dotaz co je to Nuda?. Víte např. kdo to je Jean-Paul Belmondo? Znáte a víte kdo je Michael Dell? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, meditace, nuda, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.