Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Co je to Nuda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nuda?

Nuda je psychologický termín pro duševní stav, který je velmi nepříjemný a naštěstí pouze přechodný. Postižený člověk má pocit naprostého nezájmu o věci, kterým se obvykle věnoval. Má potíže se soustředěním, a i když si přeje věnovat se obvyklým činnostem, nedokáže se pro ně nadchnout.
Typickým projevem nudy je nespokojenost a rozmrzelost, člověk se cítí unavený, má špatnou až depresivní náladu. Tento stav může nastat i bez zjevného důvodu.


Co je to Nuda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nuda. Co znamená pojem Nuda z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Nuda sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nuda je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, slovo, lexikon, názvosloví, přesný výraz, informace, Nuda, pojem, formulace, odborný výraz, co to je, heslo, slovník, termín, co je to Nuda?, terminologie, význam pojmu


Pojem Nuda je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nuda dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Nuda je v psychologii „nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity a je pro něj obtížné se na ně soustředit“. Nuda tedy nutně neznamená, že člověk vůbec nemá co dělat, ale spíše to, že se nedokáže pro žádnou aktivitu nadchnout, i když by si přál se v něčem angažovat. Pro nudu jsou charakteristické pocity omrzelosti, zbytečnosti, nespokojenosti, nezajímavosti, snížená pozornost, pocit únavy a depresivní nálady.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Nuda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Nuda ve Wikislovníku

Hledat výraz Nuda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Nuda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nuda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nuda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nuda například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Nuda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nuda, odpověď na dotaz co je to Nuda?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Psycholog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.