Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Co to je Zlatý řez? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zlatý řez?

Zlatý řez je jiné označení pro Fibonacciho číslo – 1.61803… , které označuje ideální poměr mezi délkami. Je známo již od starověku, označení zlatý poměr získalo v 19. století. Vzniká rozdělením úsečky na dvě základní části. Poměr větší části k menší musí odpovídat poměru celé úsečky k větší části. Vzniklá hodnota je iracionální číslo.
Zlatý řez se využívá nejen v matematice, ale i v umění, a v současnosti se s ní hojně setkat i v teorii fotografie, kde jako poměr stran působí esteticky příznivě. Zlatý řez lze objevit i v mnoha přírodních úkazech.


Co je to Zlatý řez? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zlatý řez? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zlatý řez se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: Matematika, termín, definice, heslo, synonymum, lexikon, pojem, terminologie, Matematika, přesný význam, definice pojmu, co znamená, názvosloví, Zlatý řez, vysvětlení, informace, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Zlatý řez je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zlatý řez? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako zlatý řez (latinsky sectio aurea) se označuje poměr o hodnotě přibližně 1,618. V umění a fotografii je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Zlatý řez vznikne rozdělením úsečky na dvě části tak, že poměr větší části k menší je stejný jako poměr celé úsečky k větší části. Hodnota tohoto poměru je rovna iracionálnímu číslu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Zlatý řez ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zlatý řez na Google.cz

Hledat termín Zlatý řez ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zlatý řez ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Zlatý řez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zlatý řez ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý řez například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zlatý řez? resp. co znamená Zlatý řez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý řez, odpověď na dotaz co je to Zlatý řez?. Víte např. kdo to je Zeměměřič? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.