Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Co to je Zlatý řez? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zlatý řez?

Zlatý řez je jiné označení pro Fibonacciho číslo – 1.61803… , které označuje ideální poměr mezi délkami. Je známo již od starověku, označení zlatý poměr získalo v 19. století. Vzniká rozdělením úsečky na dvě základní části. Poměr větší části k menší musí odpovídat poměru celé úsečky k větší části. Vzniklá hodnota je iracionální číslo.
Zlatý řez se využívá nejen v matematice, ale i v umění, a v současnosti se s ní hojně setkat i v teorii fotografie, kde jako poměr stran působí esteticky příznivě. Zlatý řez lze objevit i v mnoha přírodních úkazech.


Co je to Zlatý řez? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zlatý řez doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zlatý řez se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: termín, přesný výraz, informace, synonymum, význam pojmu, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, definice, Matematika, slovník, význam, popis, vysvětlení, wiki, definice pojmu, názvosloví, co to je


Pojem Zlatý řez je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zlatý řez?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako zlatý řez (latinsky sectio aurea) se označuje poměr o hodnotě přibližně 1,618. V umění a fotografii je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Zlatý řez vznikne rozdělením úsečky na dvě části tak, že poměr větší části k menší je stejný jako poměr celé úsečky k větší části. Hodnota tohoto poměru je rovna iracionálnímu číslu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Zlatý řez na Google.cz

Hledat slovo Zlatý řez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý řez ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Zlatý řez ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Zlatý řez ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zlatý řez na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý řez například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zlatý řez? resp. co přesně znamená slovo Zlatý řez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý řez, odpověď na dotaz co je to Zlatý řez?. Víte např. kdo to je Demokrat? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.