Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Co to je Zlatý řez? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zlatý řez

Zlatý řez je jiné označení pro Fibonacciho číslo – 1.61803… , které označuje ideální poměr mezi délkami. Je známo již od starověku, označení zlatý poměr získalo v 19. století. Vzniká rozdělením úsečky na dvě základní části. Poměr větší části k menší musí odpovídat poměru celé úsečky k větší části. Vzniklá hodnota je iracionální číslo.
Zlatý řez se využívá nejen v matematice, ale i v umění, a v současnosti se s ní hojně setkat i v teorii fotografie, kde jako poměr stran působí esteticky příznivě. Zlatý řez lze objevit i v mnoha přírodních úkazech.


Co je to Zlatý řez? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zlatý řez? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zlatý řez se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, vysvětlení, co znamená, terminologie, Matematika, co je to Zlatý řez?, popis, definice, slovník, odborný výraz, Zlatý řez, termín, odborné názvosloví, informace, definice pojmu, pojem, terminus technicus


Pojem Zlatý řez je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zlatý řez? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako zlatý řez (latinsky sectio aurea) se označuje poměr o hodnotě přibližně 1,618. V umění a fotografii je pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Zlatý řez vznikne rozdělením úsečky na dvě části tak, že poměr větší části k menší je stejný jako poměr celé úsečky k větší části. Hodnota tohoto poměru je rovna iracionálnímu číslu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý řez ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zlatý řez ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Zlatý řez ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Zlatý řez ve Wikislovníku

Najít slovo Zlatý řez ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Zlatý řez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý řez například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Zlatý řez? resp. jaký je přesný význam slova Zlatý řez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý řez, odpověď na dotaz co je to Zlatý řez?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.