Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Co to je Saltimbocca? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Saltimbocca?

Saltimbocca je jednou z velmi známých italských specialit, která se připravuje z telecího masa – svíčkové, dále z parmské šunky a koření se šalvějí. Existuje mnoho variant těchto tzv. jednohubek, původní recept však předepisuje tenké plátky telecího (panenky), parmskou šunku a koření, vše dohromady spojené párátkem a rychle a krátce opečené.
Opéká se v pánvi a na másle, podlévá se vínem, které se nechá skoro odpařit. Saltimbocca se nechá krátce odpočinout, podává se se zeleninou.


Co je to Saltimbocca? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Saltimbocca se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: synonymum, co je to Saltimbocca?, slovo, popis, slovník, informace, heslo, definice, přesný význam, formulace, přesný výraz, Saltimbocca, vysvětlení, Jídlo, Jídlo, význam slova, termín, lexikon


Pojem Saltimbocca je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Saltimbocca? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Saltimbocca (výslovnost [saltimbokka], doslova „skoč do úst“) je masitý pokrm italské kuchyně. Pochází z Brescie a současnou podobu získal koncem 19. století v Římě, rozšířil se i do ciziny (Švýcarsko, Španělsko, Řecko).

Obrázek saltimbocca

Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay
Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Saltimbocca v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Saltimbocca ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Saltimbocca ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Saltimbocca na Youtube

Hledat výraz Saltimbocca ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Saltimbocca na Google.cz

Zkusit najít termín Saltimbocca ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Saltimbocca například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Saltimbocca? resp. co se skrývá pod slovem Saltimbocca? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saltimbocca, odpověď na dotaz co je to Saltimbocca?. Víte např. kdo to je Horymír? Znáte a víte kdo je Karbaník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.