Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Co to je Saltimbocca? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Saltimbocca?

Saltimbocca je jednou z velmi známých italských specialit, která se připravuje z telecího masa – svíčkové, dále z parmské šunky a koření se šalvějí. Existuje mnoho variant těchto tzv. jednohubek, původní recept však předepisuje tenké plátky telecího (panenky), parmskou šunku a koření, vše dohromady spojené párátkem a rychle a krátce opečené.
Opéká se v pánvi a na másle, podlévá se vínem, které se nechá skoro odpařit. Saltimbocca se nechá krátce odpočinout, podává se se zeleninou.


Co je to Saltimbocca? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Saltimbocca? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Saltimbocca je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, co znamená, formulace, názvosloví, vysvětlení, definice, terminologie, definice pojmu, slovo, odborný výraz, Jídlo, lexikon, wiki, přesný význam, přesný výraz, pojem, co je to Saltimbocca?, heslo


Pojem Saltimbocca je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Saltimbocca? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Saltimbocca (výslovnost [saltimbokka], doslova „skoč do úst“) je masitý pokrm italské kuchyně. Pochází z Brescie a současnou podobu získal koncem 19. století v Římě, rozšířil se i do ciziny (Švýcarsko, Španělsko, Řecko).

Obrázek saltimbocca

Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay
Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Saltimbocca v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Saltimbocca ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Saltimbocca ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Saltimbocca na Youtube

Najít výraz Saltimbocca na Google.cz

Hledat pojem Saltimbocca ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Saltimbocca ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Saltimbocca například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Saltimbocca? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Saltimbocca? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saltimbocca, odpověď na dotaz co je to Saltimbocca?. Víte např. kdo to je Nadčlověk? Znáte a víte kdo je Karbaník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.