Co je to?
Definice odborného termínu, slova Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Co je Saltimbocca?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Saltimbocca

Saltimbocca je jednou z velmi známých italských specialit, která se připravuje z telecího masa – svíčkové, dále z parmské šunky a koření se šalvějí. Existuje mnoho variant těchto tzv. jednohubek, původní recept však předepisuje tenké plátky telecího (panenky), parmskou šunku a koření, vše dohromady spojené párátkem a rychle a krátce opečené.
Opéká se v pánvi a na másle, podlévá se vínem, které se nechá skoro odpařit. Saltimbocca se nechá krátce odpočinout, podává se se zeleninou.


Co je to Saltimbocca? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Saltimbocca. Co znamená pojem Saltimbocca z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Saltimbocca sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Saltimbocca patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co je to Saltimbocca?, slovník, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, význam slova, definice, slovo, přesný význam, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, termín, terminus technicus, jídlo, heslo, popis


Pojem Saltimbocca je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Saltimbocca dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Saltimbocca (výslovnost [saltimbokka], doslova „skoč do úst“) je masitý pokrm italské kuchyně. Pochází z Brescie a současnou podobu získal koncem 19. století v Římě, rozšířil se i do ciziny (Švýcarsko, Španělsko, Řecko).

Obrázek saltimbocca

Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay
Italská masová specialita saltimbocca. Autor: Bella RaKo, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít pojem Saltimbocca ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Saltimbocca ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Saltimbocca na Google.cz

Hledat videa s názvem Saltimbocca na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saltimbocca ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Saltimbocca ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Saltimbocca například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co znamená Saltimbocca? resp. jaký je význam pojmu Saltimbocca? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saltimbocca, odpověď na dotaz co je to Saltimbocca?. Víte např. kdo to je Laďka Kozderková? Znáte a víte kdo je Epidemiolog? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Saltimbocca i v jiné kategorii než v jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, karambola, saltimbocca, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.