Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Antika?

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.


Co je to Antika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antika? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Antika je v sekci Různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, vysvětlení, přesný význam, formulace, popis, heslo, definice pojmu, terminologie, co to je, Různé, wiki, Různé, terminus technicus, slovo, přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Antika je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Antika v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Antika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Antika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Antika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Antika na Youtube

Vyhledat heslo Antika na Google.cz

Zkusit najít slovo Antika ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antika například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Antika? resp. jaká je definice termínu Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Zámečník? Znáte a víte kdo je Vrátný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.