Co je to?
Definice výrazu, termínu Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je Antika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antika?

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Co je to Antika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Antika s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Antika je v kategorii různé

Klíčová slova: Antika, informace, různé, názvosloví, definice pojmu, terminologie, popis, formulace, význam, wiki, co je to Antika?, slovník, odborný výraz, přesný výraz, definice, různé, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Antika je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Antika?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Antika (z latinského antiquitas „dávné časy“) je v historiografii označení pro období starověku na území Řecka a Říma a jejich kulturu, na kterou navazoval a z ní čerpal Západní svět. Antická civilizace během helénismu a římské expanze silně ovlivnila také přilehlá území Evropy, severní Afriky a Blízkého východu. Za její počátek lze považovat archaické období starověkého Řecka v 8. do 5. století př. n. l. a za její konec zánik Západořímské říše roku 476 n. l. během pozdní antiky. Studiem antiky se zabývají klasická studia.

Jiné informační zdroje o pojmu Antika

Hledat výraz Antika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Antika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Antika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Antika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Antika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co je to Antika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Kardiak? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.