Co je to?
Definice výrazu Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je Antika?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Antika

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Co je to Antika? Význam slova, termín, Definice výrazu Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antika? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Antika je v sekci různé

Klíčová slova: co znamená, pojem, význam slova, vysvětlení, wiki, definice pojmu, význam, přesný význam, různé, různé, termín, co je to Antika?, informace, definice, formulace, terminologie, slovo, odborný výraz


Pojem Antika je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Antika?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antika (z latinského antiquitas „dávné časy“) je v historiografii označení pro období starověku na území Řecka a Říma a jejich kulturu, na kterou navazoval a z ní čerpal Západní svět. Antická civilizace během helénismu a římské expanze silně ovlivnila také přilehlá území Evropy, severní Afriky a Blízkého východu. Za její počátek lze považovat archaické období starověkého Řecka v 8. do 5. století př. n. l. a za její konec zánik Západořímské říše roku 476 n. l. během pozdní antiky. Studiem antiky se zabývají klasická studia.

Jiné zdroje informací o pojmu Antika

Najít slovo Antika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Antika ve Wikislovníku

Najít pojem Antika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Antika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Antika na Youtube

Najít výraz Antika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Antika? resp. jaký je přesný význam slova Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Petr Říbal? Znáte a víte kdo je Peter Insider? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.