Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Antika?

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.

Co je to Antika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Antika s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Antika patří do kategorie Různé

Klíčová slova: význam, slovo, co je to Antika?, Různé, informace, odborné názvosloví, Různé, formulace, odborný výraz, Antika, heslo, terminologie, význam slova, co znamená, přesný význam, co to je, termín, wiki


Pojem Antika je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Antika dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antika (z latinského antiquitas „dávné časy“) je v historiografii označení pro období starověku na území Řecka a Říma a jejich kulturu, na kterou navazoval a z ní čerpal Západní svět. Antická civilizace během helénismu a římské expanze silně ovlivnila také přilehlá území Evropy, severní Afriky a Blízkého východu. Za její počátek lze považovat archaické období starověkého Řecka v 8. do 5. století př. n. l. a za její konec zánik Západořímské říše roku 476 n. l. během pozdní antiky. Studiem antiky se zabývají klasická studia.

Více informací o slovu Antika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Antika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Antika ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Antika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Antika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antika například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Antika? resp. co znamená slovo Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Buddhista? Znáte a víte kdo je Domovník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.