Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Co je to Antika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Antika?

Antika je pojmenování pro dobu starověkého Řecka a Říma. Původně měl tento termín užší význam, jednalo se o umělecká díla a památky z tohoto období. Ty byly označovány jako klasické vzory.
Antice předcházela kultura krétsko-mykénská. Později ji nahradily městské státy a v období helénském k antické civilizaci patřil i Přední východ. K rozpadu této civilizace docházelo mezi 3. a 5. stoletím n. l. Dědici antiky se stala Byzance, pak i západní Evropa a arabské státy.


Co je to Antika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antika. Co znamená odborný pojem Antika z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antika? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antika je v kategorii Různé

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, Různé, odborný výraz, pojem, definice pojmu, význam pojmu, Antika, slovo, význam, přesný výraz, vysvětlení, slovník, Různé, definice


Pojem Antika je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Antika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Antika ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Antika na Google.cz

Zkusit najít slovo Antika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Antika? resp. co je to Antika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antika, odpověď na dotaz co je to Antika?. Víte např. kdo to je Johnny Cash? Znáte a víte kdo je Vrátný? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antika v jiné sekci než Různé. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.