Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osciloskop. Co znamená odborný pojem Osciloskop z kategorie Nástroje?

Co je to Osciloskop? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osciloskop

Osciloskop je druh elektronického měřicího přístroje. Má obrazovku, která znázorňuje průběh měření signálu napětí v určitém čase. Osciloskop může být analogový nebo digitální.
Analogové přístroje se dále dělí na paměťové, klasické nebo vzorkovací. Digitální osciloskopy se napojují na osobní počítače nebo mohou plnit i další funkce.


Co je to Osciloskop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osciloskop. Co znamená odborný pojem Osciloskop z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Osciloskop s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Osciloskop patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: termín, co je to Osciloskop?, odborný výraz, informace, přesný výraz, význam slova, slovník, význam, terminologie, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, nástroje, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, Osciloskop


Pojem Osciloskop je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osciloskop? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Osciloskop je elektronický měřicí přístroj s obrazovkou vykreslující časový průběh měřeného napěťového signálu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osciloskop ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Osciloskop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Osciloskop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osciloskop ve Wikimedia Commons

Najít heslo Osciloskop ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Osciloskop ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osciloskop například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Osciloskop? resp. co je to Osciloskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osciloskop, odpověď na dotaz co je to Osciloskop?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Osciloskop i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?