Co je to?
Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Co je Region?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Region

Území vymezené na základě nějakých společných znaků se nazývá region. Regiony mohou být určovány politicky nebo přirozeně. Regiony se mohou překrývat. Můžeme tuto územně-správní jednotku nalézt například ve Francii, Itálii, Srbsku nebo na Filipínách. Najít lze i tzv. euroregiony, které nemají žádnou samosprávu, protože se jedná o území v rámci Evropské unie.


Co je to Region? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Region sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Region je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, definice, pojem, význam, informace, wiki, popis, přesný význam, synonymum, lexikon, slovník, termín, co znamená, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, formulace


Pojem Region je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Region?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Region (z latinského regio) je území vymezené na základě společných znaků (rysů či kritérií). Proces vymezování regionů označujeme jako regionalizace.

Hledejte pojem Region v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Region ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Region na Google.cz

Hledat videa s názvem Region na Youtube

Vyhledat pojem Region ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Region ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Region ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Region například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Region? resp. co označuje slovo Region? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Region, odpověď na dotaz co je to Region?. Víte např. kdo to je Olga Malířová Špátová? Znáte a víte kdo je Siréna? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Region i jinde než v sekci než v politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Generál v bílém, region, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.