Co je to?
Odborný výraz, definice slova Region. Co znamená pojem Region z kategorie Politika?

Co je to Region? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Region

Území vymezené na základě nějakých společných znaků se nazývá region. Regiony mohou být určovány politicky nebo přirozeně. Regiony se mohou překrývat. Můžeme tuto územně-správní jednotku nalézt například ve Francii, Itálii, Srbsku nebo na Filipínách. Najít lze i tzv. euroregiony, které nemají žádnou samosprávu, protože se jedná o území v rámci Evropské unie.


Co je to Region? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Region. Co znamená pojem Region z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Region můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Region je v sekci politika

Klíčová slova: popis, terminologie, formulace, definice, pojem, co znamená, význam, co to je, definice pojmu, význam pojmu, slovo, terminus technicus, politika, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, synonymum, Region


Pojem Region je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Region? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Region (z latinského regio) je území vymezené na základě společných znaků (rysů či kritérií). Proces vymezování regionů označujeme jako regionalizace.

Zkuste zjistit více informací o slovu Region v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Region ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Region ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Region ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Region na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Region ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Region ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Region například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Region? resp. co vlastně znamená slovo Region? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Region, odpověď na dotaz co je to Region?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Chiméra? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.