Co je to?
Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Co je Region? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Region

Území vymezené na základě nějakých společných znaků se nazývá region. Regiony mohou být určovány politicky nebo přirozeně. Regiony se mohou překrývat. Můžeme tuto územně-správní jednotku nalézt například ve Francii, Itálii, Srbsku nebo na Filipínách. Najít lze i tzv. euroregiony, které nemají žádnou samosprávu, protože se jedná o území v rámci Evropské unie.


Co je to Region? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Region? Pak se o ní podělte s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Region je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, definice, terminologie, význam slova, přesný význam, terminus technicus, co to je, vysvětlení, pojem, co je to Region?, politika, heslo, informace, význam, definice pojmu, politika, termín


Pojem Region je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Region?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Region (z latinského regio) je území vymezené na základě společných znaků (rysů či kritérií). Proces vymezování regionů označujeme jako regionalizace.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Region ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Region ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Region ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Region ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Region ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Region ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Region například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Region? resp. jaká je definice slova Region? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Region, odpověď na dotaz co je to Region?. Víte např. kdo to je Plašan? Znáte a víte kdo je Siréna? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Region i v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.