Co je to?
Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Co je to Region? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Region

Území vymezené na základě nějakých společných znaků se nazývá region. Regiony mohou být určovány politicky nebo přirozeně. Regiony se mohou překrývat. Můžeme tuto územně-správní jednotku nalézt například ve Francii, Itálii, Srbsku nebo na Filipínách. Najít lze i tzv. euroregiony, které nemají žádnou samosprávu, protože se jedná o území v rámci Evropské unie.


Co je to Region? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Region. Co znamená odborný pojem Region z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Region sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Region patří do sekce Politika

Klíčová slova: lexikon, význam, synonymum, přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, názvosloví, význam slova, Politika, odborný výraz, termín, přesný výraz, pojem, význam pojmu, co to je, terminologie, informace


Pojem Region je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Region? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Region (z latinského regio) je území vymezené na základě společných znaků (rysů či kritérií). Proces vymezování regionů označujeme jako regionalizace.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Region ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Region ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Region ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Region ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Region ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Region na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Region například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Region? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Region? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Region, odpověď na dotaz co je to Region?. Víte např. kdo to je Kate Beckinsale? Znáte a víte kdo je Apoštol? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.