Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bigos. Co znamená odborný pojem Bigos z kategorie Jídlo?

Co je to Bigos? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bigos?

Bigos je jídlo připravené ze zelí a masa. Jde o jídlo pocházející z Litvy a Běloruska, které se rozšířilo i do dalších zemí. Zvláště populární je bigos v Polsku. Zde se stal tradičním jídlem poté, co ho král Vladislav II. Jagellonský učinil částí svých loveckých hostin. Bigos má více variant a odlišné jsou i způsoby jeho přípravy.
V klasických receptech nechybí hlavně zelí v čerstvé i v kysané podobě, dále klobásy, maso, houby, uzený bůček a z koření pepř, sůl a bobkový list. V Polsku se na závěr přidává ještě lžíce medu. Další možností je přidání červeného vína, sušených švestek, kmínu, majoránky, nového koření nebo trochy rajského protlaku. Nejlepší chuť nemá bigos ihned p uvaření, ale až v dalších dnech. Nejvhodnější přílohou je chléb.


Co je to Bigos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bigos. Co znamená odborný pojem Bigos z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bigos patří do sekce jídlo

Klíčová slova: jídlo, popis, formulace, slovník, jídlo, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, význam, informace, synonymum, Bigos, termín, wiki, co znamená, co je to Bigos?, lexikon, co to je


Pojem Bigos je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bigos dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bigos [bigos (nikoliv bigoš)] je tradiční polské, běloruské a litevské jídlo ze zelí a masa. Do Polska pravděpodobně přišel spolu s králem Vladislavem II. Jagellem, který toto jídlo podával na jím pořádaných lovech.
Existuje řada verzí a způsobů přípravy tohoto pokrmu. V předpisech se tradičně objevuje čerstvé i kysané zelí, červené maso, klobása, uzený bůček, houby a koření (pepř, sůl, bobkový list). Podle staropolské tradice se ke konci vaření přidává i trochu medu. Další verze dodávají kmín, majoránku, nové koření, sušené švestky, červené víno a dokonce i rajský protlak. Bigos je podobně jako guláš lepší ohřívaný další dny. Obvykle se podává s chlebem.

Bigos v chlebu

Tradiční polský bigos servírovaný v chlebu. Autor: Ratoncito Perez, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Tradiční polský bigos servírovaný v chlebu. Autor: Ratoncito Perez, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Pro další informace o termínu Bigos zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bigos ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bigos na Youtube

Zkusit najít slovo Bigos ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bigos ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bigos ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Bigos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigos například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bigos? resp. co se skrývá pod slovem Bigos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigos, odpověď na dotaz co je to Bigos?. Víte např. kdo to je Emigrant? Znáte a víte kdo je Petr Kolečko? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.