Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bigos. Co znamená pojem Bigos z kategorie Jídlo?

Co je Bigos? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bigos?

Bigos je jídlo připravené ze zelí a masa. Jde o jídlo pocházející z Litvy a Běloruska, které se rozšířilo i do dalších zemí. Zvláště populární je bigos v Polsku. Zde se stal tradičním jídlem poté, co ho král Vladislav II. Jagellonský učinil částí svých loveckých hostin. Bigos má více variant a odlišné jsou i způsoby jeho přípravy.
V klasických receptech nechybí hlavně zelí v čerstvé i v kysané podobě, dále klobásy, maso, houby, uzený bůček a z koření pepř, sůl a bobkový list. V Polsku se na závěr přidává ještě lžíce medu. Další možností je přidání červeného vína, sušených švestek, kmínu, majoránky, nového koření nebo trochy rajského protlaku. Nejlepší chuť nemá bigos ihned p uvaření, ale až v dalších dnech. Nejvhodnější přílohou je chléb.


Co je to Bigos? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bigos. Co znamená pojem Bigos z kategorie Jídlo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bigos s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bigos se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam slova, co to je, pojem, Bigos, heslo, co je to Bigos?, co znamená, přesný výraz, definice, význam pojmu, formulace, lexikon, slovo, terminologie, význam, jídlo, termín, vysvětlení


Pojem Bigos je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bigos? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bigos [bigos (nikoliv bigoš)] je tradiční polské, běloruské a litevské jídlo ze zelí a masa. Do Polska pravděpodobně přišel spolu s králem Vladislavem II. Jagellem, který toto jídlo podával na jím pořádaných lovech.
Existuje řada verzí a způsobů přípravy tohoto pokrmu. V předpisech se tradičně objevuje čerstvé i kysané zelí, červené maso, klobása, uzený bůček, houby a koření (pepř, sůl, bobkový list). Podle staropolské tradice se ke konci vaření přidává i trochu medu. Další verze dodávají kmín, majoránku, nové koření, sušené švestky, červené víno a dokonce i rajský protlak. Bigos je podobně jako guláš lepší ohřívaný další dny. Obvykle se podává s chlebem.

Bigos v chlebu

Tradiční polský bigos servírovaný v chlebu. Autor: Ratoncito Perez, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Tradiční polský bigos servírovaný v chlebu. Autor: Ratoncito Perez, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Pro další informace o termínu Bigos zkuste tyto odkazy

Najít slovo Bigos na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bigos ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bigos ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Bigos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bigos ve Wikizdrojích

Zkusit najít Bigos ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigos například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Bigos? resp. jaký je význam pojmu Bigos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigos, odpověď na dotaz co je to Bigos?. Víte např. kdo to je Vozataj? Znáte a víte kdo je Svatý Cyril? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.