Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Afekce

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Afekce? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Afekce se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, formulace, heslo, význam slova, lexikon, Lékařství, terminus technicus, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, Afekce, informace, definice, termín, popis, co to je, přesný význam, odborný výraz


Pojem Afekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Afekce lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Afekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Afekce ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Afekce na Google.cz

Vyhledat pojem Afekce ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Afekce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Afekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Afekce? resp. co znamená výraz Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Fryderyk Chopin? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.