Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Afekce?

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Afekce se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: Afekce, formulace, přesný význam, informace, pojem, co znamená, popis, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, co je to Afekce?, heslo, definice pojmu, terminologie, wiki, definice


Pojem Afekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Afekce zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Afekce na Google.cz

Najít výraz Afekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Afekce na Youtube

Hledat heslo Afekce ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Afekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Afekce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Afekce? resp. jaký je přesný význam slova Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Harpyje? Znáte a víte kdo je Epikúros? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.