Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Afekce?

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Afekce se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Afekce se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Afekce?, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, informace, slovo, slovník, heslo, co to je, vysvětlení, Lékařství, terminologie, co znamená, wiki, synonymum, pojem, Lékařství


Pojem Afekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Afekce

Najít termín Afekce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Afekce ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Afekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Afekce ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Afekce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Afekce? resp. co znamená slovo Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Miroslav Vladyka? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Afekce i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.