Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Afekce?

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Afekce s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Afekce patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice, Lékařství, Lékařství, heslo, názvosloví, slovo, přesný význam, význam slova, definice pojmu, slovník, wiki, co je to Afekce?, co to je, synonymum, terminologie, vysvětlení, pojem, odborný výraz


Pojem Afekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Afekce na Google.cz

Hledat videa s názvem Afekce na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekce ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Afekce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Afekce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Afekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Afekce? resp. co vlastně znamená slovo Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Jan Sůra? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.