Co je to?
Odborný výraz, definice slova Afekce. Co znamená slovo Afekce z kategorie Lékařství?

Co je Afekce?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Afekce?

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Afekce. Co znamená slovo Afekce z kategorie Lékařství?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Afekce s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Afekce patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovo, heslo, wiki, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, informace, terminologie, co je to Afekce?, formulace, přesný výraz, lékařství, názvosloví, přesný význam, význam slova, lékařství, popis


Pojem Afekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Afekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Afekce ve Wikislovníku

Hledat termín Afekce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Afekce na Youtube

Najít pojem Afekce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Afekce na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co znamená slovo Afekce? resp. co přesně znamená slovo Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Adolf Šádek? Znáte a víte kdo je Galileo Galilei? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, sestra, afekce, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.