Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je Afekce? Význam slova

Co znamená termín Afekce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Afekce? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Afekce je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, synonymum, pojem, odborný výraz, slovník, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, co znamená, názvosloví, význam, odborné názvosloví, co je to Afekce?, lékařství, heslo, termín, lexikon, co to je


Pojem Afekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Afekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Afekce ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Afekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Afekce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Afekce na Google.cz

Zkusit najít pojem Afekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Afekce? resp. jaká je definice slova Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Jan Bašta? Znáte a víte kdo je Isaac Newton? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.