Co je to?
Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Afekce?

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Afekce. Co znamená odborný pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Afekce s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Afekce se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: názvosloví, co je to Afekce?, formulace, terminologie, slovník, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, co to je, lékařství, pojem, význam, terminus technicus, termín, přesný výraz, heslo, lékařství, informace


Pojem Afekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Afekce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Afekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekce ve Wikimedia Commons

Najít pojem Afekce ve Wikipedii

Vyhledat slovo Afekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Afekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Afekce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Afekce? resp. co označuje slovo Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Jiří Baborovský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.