Co je to?
Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Co je to Afekce? Význam slova

Co znamená termín Afekce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Afekce je obecné označení pro chorobný stav. V doslovném překladu znamená afekce postižení určitého orgánu či tkáně. V medicíně se tento pojem vykytuje v nejrůznějších oborech, nejčastěji ve spojení s bolestivým stavem, tedy jako bolestivá afekce.
Termín je možno použít i pro pojmenování určitého citového pohnutí nebo emocemi ovlivněného stavu mysli, také vztahu nebo náklonnosti na citovém základě.


Co je to Afekce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Afekce. Co znamená pojem Afekce z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Afekce se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, wiki, význam slova, Afekce, definice, formulace, Lékařství, vysvětlení, co je to Afekce?, informace, synonymum, terminus technicus, termín, význam pojmu, slovník, význam, co znamená


Pojem Afekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Afekce ve Wikipedii

Hledat heslo Afekce ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Afekce ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Afekce na Google.cz

Hledat videa s názvem Afekce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Afekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Afekce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Afekce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Afekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Afekce, odpověď na dotaz co je to Afekce?. Víte např. kdo to je Pšonek? Znáte a víte kdo je Pantáta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Afekce hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.