Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní příslušnost. Co znamená odborný pojem Státní příslušnost z kategorie Právo?

Co je to Státní příslušnost? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Státní příslušnost?

Státní příslušnost znamená příslušnost občana k určitému státu. Státní příslušnost zaručuje plné využívání výhod státního občanství. Na rozdíl od národnosti, kterou si můžeme zvolit sami, je jako státní příslušnost nutné uvést stát, ve kterém máte občanství.
Je to pojem širší než státní občanství. Státní příslušnost se uvádí v dokladech, bez státní příslušnosti je problematické jakékoli úřední jednání, protože jedinec pak nemá plná práva.


Co je to Státní příslušnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní příslušnost. Co znamená odborný pojem Státní příslušnost z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Státní příslušnost se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu, wiki, terminologie, Právo, terminus technicus, lexikon, Státní příslušnost, formulace, slovník, informace, přesný význam, termín, Právo, pojem, slovo


Pojem Státní příslušnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní příslušnost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Občanství je časově relevantně trvalý, místně neomezený právní svazek (nebo vztah či status) fyzické osoby a daného státu. Státní občanství je jedním z hlavních znaků moderního státu. Tento právní svazek mezi občanem a státem je zpravidla proti vůli fyzické osoby nezrušitelný a na jeho základě vznikají jeho subjektům vzájemná práva a povinnosti (závazky). Mezi ně patří zejména právo občana na ochranu ze strany státu a povinnosti občana jako věrnost státu, závazek k jeho obraně, výkon určitých funkcí a dodržování právních předpisů státu i mimo jeho území.
Pojem občanství bývá někdy ztotožňován s pojmem státní příslušnost, ale ten je obsahově širší, neboť do sebe zahrnuje i právnické osoby příslušné k danému státu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Státní příslušnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Státní příslušnost na Youtube

Hledat termín Státní příslušnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní příslušnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Státní příslušnost na Google.cz

Najít heslo Státní příslušnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní příslušnost například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Státní příslušnost? resp. jaký je význam slova Státní příslušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní příslušnost, odpověď na dotaz co je to Státní příslušnost?. Víte např. kdo to je Zedník? Znáte a víte kdo je Popleta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?