Co je to?
Odborný výraz, definice slova Státní příslušnost. Co znamená slovo Státní příslušnost z kategorie Právo?

Co je Státní příslušnost? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Státní příslušnost

Státní příslušnost znamená příslušnost občana k určitému státu. Státní příslušnost zaručuje plné využívání výhod státního občanství. Na rozdíl od národnosti, kterou si můžeme zvolit sami, je jako státní příslušnost nutné uvést stát, ve kterém máte občanství.
Je to pojem širší než státní občanství. Státní příslušnost se uvádí v dokladech, bez státní příslušnosti je problematické jakékoli úřední jednání, protože jedinec pak nemá plná práva.


Co je to Státní příslušnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Státní příslušnost. Co znamená slovo Státní příslušnost z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Státní příslušnost) můžete sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Státní příslušnost patří do kategorie právo

Klíčová slova: právo, přesný výraz, význam, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, Státní příslušnost, terminologie, formulace, termín, co znamená, slovník, definice, popis, význam slova, co je to Státní příslušnost?, co to je, vysvětlení


Pojem Státní příslušnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Státní příslušnost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Občanství je časově relevantně trvalý, místně neomezený právní svazek (nebo vztah či status) fyzické osoby a daného státu. Státní občanství je jedním z hlavních znaků moderního státu. Tento právní svazek mezi občanem a státem je zpravidla proti vůli fyzické osoby nezrušitelný a na jeho základě vznikají jeho subjektům vzájemná práva a povinnosti (závazky). Mezi ně patří zejména právo občana na ochranu ze strany státu a povinnosti občana jako věrnost státu, závazek k jeho obraně, výkon určitých funkcí a dodržování právních předpisů státu i mimo jeho území.
Pojem občanství bývá někdy ztotožňován s pojmem státní příslušnost, ale ten je obsahově širší, neboť do sebe zahrnuje i právnické osoby příslušné k danému státu.

Více informací o slovu Státní příslušnost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Státní příslušnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Státní příslušnost na Google.cz

Zkusit najít výraz Státní příslušnost ve Wikislovníku

Hledat frázi Státní příslušnost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Státní příslušnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Státní příslušnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní příslušnost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Státní příslušnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Státní příslušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní příslušnost, odpověď na dotaz co je to Státní příslušnost?. Víte např. kdo to je Ted Bundy? Znáte a víte kdo je Santusák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Státní příslušnost i v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?