Co je to?
Výraz, termín, definice slova Státní příslušnost. Co znamená odborný pojem Státní příslušnost z kategorie Právo?

Co je to Státní příslušnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Státní příslušnost?

Státní příslušnost znamená příslušnost občana k určitému státu. Státní příslušnost zaručuje plné využívání výhod státního občanství. Na rozdíl od národnosti, kterou si můžeme zvolit sami, je jako státní příslušnost nutné uvést stát, ve kterém máte občanství.
Je to pojem širší než státní občanství. Státní příslušnost se uvádí v dokladech, bez státní příslušnosti je problematické jakékoli úřední jednání, protože jedinec pak nemá plná práva.


Co je to Státní příslušnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Státní příslušnost. Co znamená odborný pojem Státní příslušnost z kategorie Právo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Státní příslušnost? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Státní příslušnost se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: wiki, názvosloví, význam, co je to Státní příslušnost?, odborné názvosloví, heslo, lexikon, význam slova, přesný výraz, popis, definice, pojem, termín, formulace, slovo, informace, odborný výraz, přesný význam


Pojem Státní příslušnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Státní příslušnost?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Občanství je časově relevantně trvalý, místně neomezený právní svazek (nebo vztah či status) fyzické osoby a daného státu. Státní občanství je jedním z hlavních znaků moderního státu. Tento právní svazek mezi občanem a státem je zpravidla proti vůli fyzické osoby nezrušitelný a na jeho základě vznikají jeho subjektům vzájemná práva a povinnosti (závazky). Mezi ně patří zejména právo občana na ochranu ze strany státu a povinnosti občana jako věrnost státu, závazek k jeho obraně, výkon určitých funkcí a dodržování právních předpisů státu i mimo jeho území.
Pojem občanství bývá někdy ztotožňován s pojmem státní příslušnost, ale ten je obsahově širší, neboť do sebe zahrnuje i právnické osoby příslušné k danému státu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Státní příslušnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Státní příslušnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Státní příslušnost ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Státní příslušnost ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Státní příslušnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Státní příslušnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Státní příslušnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Státní příslušnost? resp. jaká je definice termínu Státní příslušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Státní příslušnost, odpověď na dotaz co je to Státní příslušnost?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Bambula? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Státní příslušnost i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?