Co je to?
Odborný výraz, definice slova Protonová léčba. Co znamená pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Co je Protonová léčba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Protonová léčba

Protonová léčba je druh léčení, který se využívá především při léčbě nádorů, nacházejících se ve velmi citlivých a rizikových oblastech, a nádorů, které vyžadují maximum léčebné látky. Jedná se například o mozkové nádory, nádorová onemocnění u dětí, lymfomy, nádory krku a hlavy a karcinomy prostaty, jater a slinivky.
Při protonové léčbě je nemocná tkáň ozařována cíleným proudem protonů. Toto přesné zacílení je předností protonové léčby, která je jinak mnohem dražší než ostatní typy radioterapie.


Co je to Protonová léčba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Protonová léčba. Co znamená pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Protonová léčba doporučujeme sdílet s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Protonová léčba se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, informace, co je to Protonová léčba?, význam, význam pojmu, Protonová léčba, wiki, význam slova, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, terminus technicus, názvosloví, popis, co to je, slovník, formulace


Pojem Protonová léčba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Protonová léčba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Protonová terapie neboli radioterapie protonovým svazkem je druhem ozařovací léčby, která je indikována především v onkologii. Terapeutický svazek je tvořen protony (těžká nabitá částice), urychlenými na vysoké energie a zacílenými do ozařovaného objemu pacienta. Oproti konvenčním druhům zevní megavoltážní radioterapie využívá příznivějšího terapeutického poměru; tedy stejných terapeutických účinků za současného snížení zátěže zdravých tkání.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protonová léčba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Protonová léčba na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protonová léčba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Protonová léčba ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Protonová léčba ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Protonová léčba na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Protonová léčba například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Protonová léčba? resp. jaký je význam pojmu Protonová léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protonová léčba, odpověď na dotaz co je to Protonová léčba?. Víte např. kdo to je Jarmila Glazarová? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.