Co je to?
Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Co je to Protonová léčba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Protonová léčba?

Protonová léčba je druh léčení, který se využívá především při léčbě nádorů, nacházejících se ve velmi citlivých a rizikových oblastech, a nádorů, které vyžadují maximum léčebné látky. Jedná se například o mozkové nádory, nádorová onemocnění u dětí, lymfomy, nádory krku a hlavy a karcinomy prostaty, jater a slinivky.
Při protonové léčbě je nemocná tkáň ozařována cíleným proudem protonů. Toto přesné zacílení je předností protonové léčby, která je jinak mnohem dražší než ostatní typy radioterapie.


Co je to Protonová léčba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Protonová léčba. Co znamená odborný pojem Protonová léčba z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Protonová léčba můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Protonová léčba je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, Lékařství, přesný výraz, pojem, formulace, termín, Lékařství, slovo, co znamená, lexikon, slovník, význam pojmu, přesný význam, co je to Protonová léčba?, synonymum, wiki, význam


Pojem Protonová léčba je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Protonová léčba?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Protonová terapie neboli radioterapie protonovým svazkem je druhem ozařovací léčby, která je indikována především v onkologii. Terapeutický svazek je tvořen protony (těžká nabitá částice), urychlenými na vysoké energie a zacílenými do ozařovaného objemu pacienta. Oproti konvenčním druhům zevní megavoltážní radioterapie využívá příznivějšího terapeutického poměru; tedy stejných terapeutických účinků za současného snížení zátěže zdravých tkání.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Protonová léčba ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Protonová léčba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Protonová léčba ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Protonová léčba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Protonová léčba ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Protonová léčba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Protonová léčba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Protonová léčba? resp. jaká je definice termínu Protonová léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protonová léčba, odpověď na dotaz co je to Protonová léčba?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.