Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je pojmenování krátkodobého úvěru na nižší částku. Jedná se o produkt, který nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.
U většiny spotřebitelských úvěrů není nutné uvádět účel, pro který si úvěr berete – neúčelový úvěr. Pokud se jedná o spotřebitelský úvěr účelový, může být tento úvěr výhodnější, s nižším procentem úroků. Částku, úroky a poplatky uvádí smlouva o spotřebitelském úvěru, kterou žadatel podepisuje.


Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Spotřebitelský úvěr můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spotřebitelský úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, synonymum, co to je, termín, Spotřebitelský úvěr, lexikon, význam, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, popis, slovo, odborný výraz, význam pojmu, slovník, význam slova, terminus technicus, Bankovnictví


Pojem Spotřebitelský úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Spotřebitelský úvěr dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Spotřebitelský úvěr (velmi zřídka též maloobchodní úvěr) je jeden z úvěrů určený pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, typicky nákup (spotřebního zboží, automobilu, vybavení domácnosti a podobně — pro nemovitosti nebo kapitál na podnikání se většinou používají jiné, pro to určené úvěry nebo hypotéky).

Spotřebitelský úvěr může nebo nemusí být zajištěný ručením. To má, pokud je výše půjčované částky vyšší než určitý limit, který se v současnosti pohybuje přibližně kolem půl milionu korun (půjčky nad milion korun není obvyklé řešit tímto typem úvěru). Je-li ručení vyžadováno, musí ten, který si chce spotřebitelský úvěr vzít, ručit nějakou movitou věcí nebo nemovitostí, nebo sehnat ke svému úvěru ručitele.

Další informační zdroje

Hledat slovo Spotřebitelský úvěr na Google.cz

Najít termín Spotřebitelský úvěr ve Wikislovníku

Hledat termín Spotřebitelský úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Spotřebitelský úvěr ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Spotřebitelský úvěr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Spotřebitelský úvěr? resp. co vlastně znamená slovo Spotřebitelský úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spotřebitelský úvěr, odpověď na dotaz co je to Spotřebitelský úvěr?. Víte např. kdo to je Heretik? Znáte a víte kdo je Lajdák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.