Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je pojmenování krátkodobého úvěru na nižší částku. Jedná se o produkt, který nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.
U většiny spotřebitelských úvěrů není nutné uvádět účel, pro který si úvěr berete – neúčelový úvěr. Pokud se jedná o spotřebitelský úvěr účelový, může být tento úvěr výhodnější, s nižším procentem úroků. Částku, úroky a poplatky uvádí smlouva o spotřebitelském úvěru, kterou žadatel podepisuje.


Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Spotřebitelský úvěr? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spotřebitelský úvěr je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, synonymum, pojem, Bankovnictví, formulace, význam pojmu, co je to Spotřebitelský úvěr?, názvosloví, význam slova, Spotřebitelský úvěr, lexikon, co znamená, terminologie, Bankovnictví, vysvětlení, definice, co to je, heslo


Pojem Spotřebitelský úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spotřebitelský úvěr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spotřebitelský úvěr (velmi zřídka též maloobchodní úvěr) je jeden z úvěrů určený pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, typicky nákup (spotřebního zboží, automobilu, vybavení domácnosti a podobně — pro nemovitosti nebo kapitál na podnikání se většinou používají jiné, pro to určené úvěry nebo hypotéky).

Spotřebitelský úvěr může nebo nemusí být zajištěný ručením. To má, pokud je výše půjčované částky vyšší než určitý limit, který se v současnosti pohybuje přibližně kolem půl milionu korun (půjčky nad milion korun není obvyklé řešit tímto typem úvěru). Je-li ručení vyžadováno, musí ten, který si chce spotřebitelský úvěr vzít, ručit nějakou movitou věcí nebo nemovitostí, nebo sehnat ke svému úvěru ručitele.

Jiné zdroje informací o pojmu Spotřebitelský úvěr

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spotřebitelský úvěr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Spotřebitelský úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Spotřebitelský úvěr na Google.cz

Hledat videa s názvem Spotřebitelský úvěr na Youtube

Vyhledat termín Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Spotřebitelský úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spotřebitelský úvěr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Spotřebitelský úvěr? resp. jaký je přesný význam slova Spotřebitelský úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spotřebitelský úvěr, odpověď na dotaz co je to Spotřebitelský úvěr?. Víte např. kdo to je Bohuslav Martinů? Znáte a víte kdo je Práskač? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spotřebitelský úvěr v jiné sekci než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.