Co je to?
Definice výrazu Spotřebitelský úvěr. Co znamená odborný pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Spotřebitelský úvěr?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Spotřebitelský úvěr?

Spotřebitelský úvěr je pojmenování krátkodobého úvěru na nižší částku. Jedná se o produkt, který nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.
U většiny spotřebitelských úvěrů není nutné uvádět účel, pro který si úvěr berete – neúčelový úvěr. Pokud se jedná o spotřebitelský úvěr účelový, může být tento úvěr výhodnější, s nižším procentem úroků. Částku, úroky a poplatky uvádí smlouva o spotřebitelském úvěru, kterou žadatel podepisuje.


Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu Spotřebitelský úvěr. Co znamená odborný pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Spotřebitelský úvěr je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: informace, terminus technicus, wiki, význam, přesný výraz, popis, synonymum, co je to Spotřebitelský úvěr?, definice pojmu, Spotřebitelský úvěr, slovo, názvosloví, vysvětlení, pojem, bankovnictví, co znamená, bankovnictví, význam pojmu


Pojem Spotřebitelský úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Spotřebitelský úvěr dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spotřebitelský úvěr (velmi zřídka též maloobchodní úvěr) je jeden z úvěrů určený pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, typicky nákup (spotřebního zboží, automobilu, vybavení domácnosti a podobně — pro nemovitosti nebo kapitál na podnikání se většinou používají jiné, pro to určené úvěry nebo hypotéky).

Spotřebitelský úvěr může nebo nemusí být zajištěný ručením. To má, pokud je výše půjčované částky vyšší než určitý limit, který se v současnosti pohybuje přibližně kolem půl milionu korun (půjčky nad milion korun není obvyklé řešit tímto typem úvěru). Je-li ručení vyžadováno, musí ten, který si chce spotřebitelský úvěr vzít, ručit nějakou movitou věcí nebo nemovitostí, nebo sehnat ke svému úvěru ručitele.

Další informační zdroje o slovu Spotřebitelský úvěr

Hledat videa s názvem Spotřebitelský úvěr na Youtube

Zkusit najít heslo Spotřebitelský úvěr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Spotřebitelský úvěr ve Wikislovníku

Najít termín Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Spotřebitelský úvěr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená slovo Spotřebitelský úvěr? resp. co přesně označuje termín Spotřebitelský úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spotřebitelský úvěr, odpověď na dotaz co je to Spotřebitelský úvěr?. Víte např. kdo to je Veronika Kánská? Znáte a víte kdo je Ubožák? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovní graf, spotřebitelský úvěr, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.