Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená odborný pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Spotřebitelský úvěr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spotřebitelský úvěr?

Spotřebitelský úvěr je pojmenování krátkodobého úvěru na nižší částku. Jedná se o produkt, který nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.
U většiny spotřebitelských úvěrů není nutné uvádět účel, pro který si úvěr berete – neúčelový úvěr. Pokud se jedná o spotřebitelský úvěr účelový, může být tento úvěr výhodnější, s nižším procentem úroků. Částku, úroky a poplatky uvádí smlouva o spotřebitelském úvěru, kterou žadatel podepisuje.


Co je to Spotřebitelský úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spotřebitelský úvěr. Co znamená odborný pojem Spotřebitelský úvěr z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Spotřebitelský úvěr můžete sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Spotřebitelský úvěr je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, synonymum, informace, pojem, význam pojmu, názvosloví, co je to Spotřebitelský úvěr?, wiki, odborné názvosloví, význam slova, formulace, slovník, bankovnictví


Pojem Spotřebitelský úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spotřebitelský úvěr? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Spotřebitelský úvěr (velmi zřídka též maloobchodní úvěr) je jeden z úvěrů určený pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, typicky nákup (spotřebního zboží, automobilu, vybavení domácnosti a podobně — pro nemovitosti nebo kapitál na podnikání se většinou používají jiné, pro to určené úvěry nebo hypotéky).

Spotřebitelský úvěr může nebo nemusí být zajištěný ručením. To má, pokud je výše půjčované částky vyšší než určitý limit, který se v současnosti pohybuje přibližně kolem půl milionu korun (půjčky nad milion korun není obvyklé řešit tímto typem úvěru). Je-li ručení vyžadováno, musí ten, který si chce spotřebitelský úvěr vzít, ručit nějakou movitou věcí nebo nemovitostí, nebo sehnat ke svému úvěru ručitele.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Spotřebitelský úvěr ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Spotřebitelský úvěr na Youtube

Najít termín Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spotřebitelský úvěr ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spotřebitelský úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Spotřebitelský úvěr například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Spotřebitelský úvěr? resp. jaký je význam slova Spotřebitelský úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spotřebitelský úvěr, odpověď na dotaz co je to Spotřebitelský úvěr?. Víte např. kdo to je Giacomo Puccini? Znáte a víte kdo je Bručoun? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Spotřebitelský úvěr i v jiné kategorii než v bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.