Co je to?
Definice odborného termínu, slova Piedestal. Co znamená pojem Piedestal z kategorie Stavebnictví?

Co je to Piedestal? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Piedestal?

Piedestal je pojmenování pravděpodobně italského původu, používá se však i v mnoha jiných jazycích. Jde o typ podstavce, většinou větších rozměrů, například pod sochu nebo sousoší.
Piedestal má i další, přenesený význam – jako vyvýšené místo nebo povýšenost, význačné postavení. Například postavit někoho na piedestal znamená učinit někoho předmětem obdivu, vynášet ho.


Co je to Piedestal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Piedestal. Co znamená pojem Piedestal z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Piedestal je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam, definice, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, informace, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, význam pojmu, Piedestal, vysvětlení, popis, slovník, termín


Pojem Piedestal je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Piedestal?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Piedestal (z francouzského piédestal, italského piedistallo, "stojan či podstavec"), pedesta či podstavek je podpora sochy, vázy, pomníku, kandelábru či sloupu v architektuře. Bývá tvořen kostkou, hranolem či válcem, může mít určité dekorace. Vyvýšený piedestal, který nese sochu, bývá nazýván akropodium. Slouží k zvýšení postavení sochy, zvýraznění její významnosti, aby mohla být lépe obdivována.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piedestal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Piedestal ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Piedestal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Piedestal ve vyhledávači Yandex

Najít termín Piedestal ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Piedestal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Piedestal například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Piedestal? resp. co přesně označuje termín Piedestal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piedestal, odpověď na dotaz co je to Piedestal?. Víte např. kdo to je Slibotechna? Znáte a víte kdo je Vilém Gajdušek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.