Co je to?
Odborný výraz, definice slova Piedestal. Co znamená pojem Piedestal z kategorie Stavebnictví?

Co je Piedestal?

Co znamená pojem, definice termínu Piedestal?

Piedestal je pojmenování pravděpodobně italského původu, používá se však i v mnoha jiných jazycích. Jde o typ podstavce, většinou větších rozměrů, například pod sochu nebo sousoší.
Piedestal má i další, přenesený význam – jako vyvýšené místo nebo povýšenost, význačné postavení. Například postavit někoho na piedestal znamená učinit někoho předmětem obdivu, vynášet ho.


Co je to Piedestal? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Piedestal. Co znamená pojem Piedestal z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Piedestal s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Piedestal se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, synonymum, heslo, co znamená, slovo, vysvětlení, pojem, přesný výraz, odborný výraz, Piedestal, stavebnictví, terminus technicus, co to je, význam pojmu, definice pojmu, stavebnictví, co je to Piedestal?


Pojem Piedestal je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Piedestal? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Piedestal (z francouzského piédestal, italského piedistallo, "stojan či podstavec"), pedesta či podstavek je podpora sochy, vázy, pomníku, kandelábru či sloupu v architektuře. Bývá tvořen kostkou, hranolem či válcem, může mít určité dekorace. Vyvýšený piedestal, který nese sochu, bývá nazýván akropodium. Slouží k zvýšení postavení sochy, zvýraznění její významnosti, aby mohla být lépe obdivována.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Piedestal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Piedestal na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piedestal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Piedestal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Piedestal ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Piedestal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Piedestal například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Piedestal? resp. co je to Piedestal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piedestal, odpověď na dotaz co je to Piedestal?. Víte např. kdo to je Puntičkář? Znáte a víte kdo je Vincenc Strouhal? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, piedestal, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.