Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jogamatka. Co znamená pojem Jogamatka z kategorie Sport?

Co je Jogamatka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jogamatka?

Jogamatka je název podložky na cvičení, která se používá při cvičení jógy k dokonalému a pohodlnému provedení jednotlivých poloh cviků, asán. Má tvar obdélníku a různou velikost. Existuje více typů, které se liší tloušťkou, hmotností, materiálem a povrchem. Každý typ cvičení požaduje různé vlastnosti jogamatky. Pokud se jedná o dynamické cvičení, měla by být jogamatka protismyková. Ta zůstává na místě i při rychlejším pohybu. Pokud je cvičení klidné a nevykonává se při něm prudký pohyb, dává se přednost měkčímu materiálu. Pro hot jógu, při které se cvičenec více potí, je nutná odolná jogamatka.
Podložka nikdy není univerzální, vždy je určena některému z typů jógy. I tloušťky jsou různé, vyšší váhy potřebují tlustší podložku, kolem 3 až 4 mm. Nejčastěji používané materiály jsou PVC, přírodní kaučuk, bavlna, korek, různé druhy pěny. Pozor na PVC, obsahuje látky, které nejsou tělu prospěšné.


Co je to Jogamatka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jogamatka. Co znamená pojem Jogamatka z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jogamatka? Pak se o ní podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Jogamatka patří do sekce sport

Klíčová slova: termín, terminologie, pojem, co to je, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, názvosloví, slovo, význam pojmu, popis, synonymum, sport, wiki, význam slova, Jogamatka, informace, slovník


Pojem Jogamatka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jogamatka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jogamatky jsou speciální podložky hatha jógy pro prevenci před uklouznutím během ásan.
Starobylá cvičení jógy v Indii byla původně prováděna na trávě nebo na tvrdé zemi bez jakéhokoliv pokrytí nebo na koberci, či jelení nebo tygří kůži. Dnes se užívají jen zřídka. Jogamatky přišly až se cvičením na Západě.
Jogamatky mají rozměry asi 182 cm a 60 cm šířky, v tloušťkách od 2 do 7 mm.

Další informace o pojmu Jogamatka hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Jogamatka ve Wikizdrojích

Najít heslo Jogamatka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Jogamatka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jogamatka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jogamatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Jogamatka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jogamatka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Jogamatka? resp. co je to Jogamatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jogamatka, odpověď na dotaz co je to Jogamatka?. Víte např. kdo to je Canelo Alvarez? Znáte a víte kdo je Anna Wetlinská? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.