Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jogamatka. Co znamená odborný pojem Jogamatka z kategorie Sport?

Co je to Jogamatka? Význam slova

Co znamená termín Jogamatka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jogamatka je název podložky na cvičení, která se používá při cvičení jógy k dokonalému a pohodlnému provedení jednotlivých poloh cviků, asán. Má tvar obdélníku a různou velikost. Existuje více typů, které se liší tloušťkou, hmotností, materiálem a povrchem. Každý typ cvičení požaduje různé vlastnosti jogamatky. Pokud se jedná o dynamické cvičení, měla by být jogamatka protismyková. Ta zůstává na místě i při rychlejším pohybu. Pokud je cvičení klidné a nevykonává se při něm prudký pohyb, dává se přednost měkčímu materiálu. Pro hot jógu, při které se cvičenec více potí, je nutná odolná jogamatka.
Podložka nikdy není univerzální, vždy je určena některému z typů jógy. I tloušťky jsou různé, vyšší váhy potřebují tlustší podložku, kolem 3 až 4 mm. Nejčastěji používané materiály jsou PVC, přírodní kaučuk, bavlna, korek, různé druhy pěny. Pozor na PVC, obsahuje látky, které nejsou tělu prospěšné.


Co je to Jogamatka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jogamatka. Co znamená odborný pojem Jogamatka z kategorie Sport?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Jogamatka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Jogamatka je v kategorii sport

Klíčová slova: slovník, sport, odborný výraz, slovo, definice pojmu, sport, definice, co znamená, lexikon, názvosloví, co je to Jogamatka?, Jogamatka, pojem, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, synonymum


Pojem Jogamatka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jogamatka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jogamatky jsou speciální podložky hatha jógy pro prevenci před uklouznutím během ásan.
Starobylá cvičení jógy v Indii byla původně prováděna na trávě nebo na tvrdé zemi bez jakéhokoliv pokrytí nebo na koberci, či jelení nebo tygří kůži. Dnes se užívají jen zřídka. Jogamatky přišly až se cvičením na Západě.
Jogamatky mají rozměry asi 182 cm a 60 cm šířky, v tloušťkách od 2 do 7 mm.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Jogamatka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Jogamatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jogamatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jogamatka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jogamatka na Google.cz

Hledat výraz Jogamatka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jogamatka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jogamatka? resp. jaký je význam pojmu Jogamatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jogamatka, odpověď na dotaz co je to Jogamatka?. Víte např. kdo to je Shaun Ryder? Znáte a víte kdo je Jan Kraus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.