Co je to?
Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Co je to Norma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Norma

Standard, jež přesně popisuje vlastnosti nějaké věci, chování určitého člověka nebo průběh dané situace. Stanovení a dodržování normy požadujeme například ve výrobě, kde norma zaručuje, že výrobky budou vždy odpovídat správným rozměrům a kvalitě. Podle normy hodnotíme zda výrobek vyhovuje parametrům nebo ne. Existují i nepsané normy, například určitý způsob obvyklého chování mezi lidmi. Norma pochází z latinského výrazu měřítko nebo pravidlo.


Co je to Norma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Norma s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Norma se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, význam slova, informace, přesný výraz, co je to Norma?, synonymum, odborný výraz, pojem, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, heslo, terminus technicus, termín, formulace, názvosloví


Pojem Norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Norma? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Norma ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Norma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Norma ve vyhledávači Qwant

Najít termín Norma ve Wikizdrojích

Hledat heslo Norma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Norma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Norma například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Norma? resp. jaký je význam slova Norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Norma, odpověď na dotaz co je to Norma?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Artemis? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.