Co je to?
Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Co je to Norma? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Norma

Standard, jež přesně popisuje vlastnosti nějaké věci, chování určitého člověka nebo průběh dané situace. Stanovení a dodržování normy požadujeme například ve výrobě, kde norma zaručuje, že výrobky budou vždy odpovídat správným rozměrům a kvalitě. Podle normy hodnotíme zda výrobek vyhovuje parametrům nebo ne. Existují i nepsané normy, například určitý způsob obvyklého chování mezi lidmi. Norma pochází z latinského výrazu měřítko nebo pravidlo.


Co je to Norma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Norma? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Norma je v sekci Právo

Klíčová slova: termín, informace, slovo, definice, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, formulace, lexikon, slovník, Právo, co znamená, význam slova, co je to Norma?, vysvětlení, terminologie


Pojem Norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Norma dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Další zdroje informací o slovu Norma

Hledat termín Norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Norma na Youtube

Zkusit najít heslo Norma ve Wikizdrojích

Najít heslo Norma ve vyhledávači Yandex

Najít termín Norma ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Norma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Norma například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Norma? resp. jaká je definice slova Norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Norma, odpověď na dotaz co je to Norma?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Afrodita? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.