Co je to?
Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Co je to Norma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Norma

Standard, jež přesně popisuje vlastnosti nějaké věci, chování určitého člověka nebo průběh dané situace. Stanovení a dodržování normy požadujeme například ve výrobě, kde norma zaručuje, že výrobky budou vždy odpovídat správným rozměrům a kvalitě. Podle normy hodnotíme zda výrobek vyhovuje parametrům nebo ne. Existují i nepsané normy, například určitý způsob obvyklého chování mezi lidmi. Norma pochází z latinského výrazu měřítko nebo pravidlo.


Co je to Norma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Norma. Co znamená pojem Norma z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Norma s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Norma patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co je to Norma?, názvosloví, termín, odborné názvosloví, informace, co to je, význam slova, význam, slovo, definice, synonymum, přesný význam, wiki, terminologie, definice pojmu, heslo, popis, vysvětlení


Pojem Norma je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Norma? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Další zdroje informací

Hledat termín Norma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Norma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Norma na Google.cz

Vyhledat pojem Norma ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Norma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Norma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Norma například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Norma? resp. co znamená výraz Norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Norma, odpověď na dotaz co je to Norma?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Artemis? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.