Co je to?
Výraz, termín, definice slova Norma. Co znamená odborný pojem Norma z kategorie Právo?

Co je to Norma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Norma?

Standard, jež přesně popisuje vlastnosti nějaké věci, chování určitého člověka nebo průběh dané situace. Stanovení a dodržování normy požadujeme například ve výrobě, kde norma zaručuje, že výrobky budou vždy odpovídat správným rozměrům a kvalitě. Podle normy hodnotíme zda výrobek vyhovuje parametrům nebo ne. Existují i nepsané normy, například určitý způsob obvyklého chování mezi lidmi. Norma pochází z latinského výrazu měřítko nebo pravidlo.


Co je to Norma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Norma. Co znamená odborný pojem Norma z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Norma sdílejte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Norma je v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, pojem, termín, přesný význam, definice pojmu, definice, co znamená, význam, význam slova, odborné názvosloví, formulace, právo, slovník, právo, odborný výraz, heslo, co je to Norma?


Pojem Norma je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Norma? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Norma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Norma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Norma ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Norma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Norma ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Norma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Norma například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Norma? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Norma, odpověď na dotaz co je to Norma?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Afrodita? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Norma i v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.