Co je to?
Definice výrazu Norma. Co znamená odborný pojem Norma z kategorie Právo?

Co je Norma?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Norma?

Standard, jež přesně popisuje vlastnosti nějaké věci, chování určitého člověka nebo průběh dané situace. Stanovení a dodržování normy požadujeme například ve výrobě, kde norma zaručuje, že výrobky budou vždy odpovídat správným rozměrům a kvalitě. Podle normy hodnotíme zda výrobek vyhovuje parametrům nebo ne. Existují i nepsané normy, například určitý způsob obvyklého chování mezi lidmi. Norma pochází z latinského výrazu měřítko nebo pravidlo.


Co je to Norma? Význam slova, termín, Definice výrazu Norma. Co znamená odborný pojem Norma z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Norma? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Norma je v sekci právo

Klíčová slova: slovo, Norma, právo, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, wiki, informace, význam slova, odborný výraz, co je to Norma?, synonymum, termín, názvosloví


Pojem Norma je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Norma?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Právní norma je norma, tedy vyjádření toho, co má být, která je zároveň právně závazná. Jedná se o označení pro jeden obecný příkaz, zákaz nebo dovolení vyplývající z právního řádu včetně nástrojů a zmocnění k jeho dosažení nebo vymáhání. Právní předpis (například zákon, vyhláška apod.) zpravidla obsahuje mnoho právních norem, některé právní předpisy ale neobsahují žádnou právní normu (deklarativní zákony, jako je například zákon o zásluhách Edvarda Beneše) nebo obsahují jen neúplné právní normy.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Norma ve Wikizdrojích

Hledat výraz Norma ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Norma ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Norma ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Norma na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Norma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Norma například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Norma? resp. jaká je definice termínu Norma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Norma, odpověď na dotaz co je to Norma?. Víte např. kdo to je Beletrista? Znáte a víte kdo je Abiturient? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Norma i v jiné kategorii než je sekce právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, norma, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.