Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Honitba. Co znamená pojem Honitba z kategorie Příroda?

Co je Honitba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Honitba?

Honitba je název pro území, kde je oficiálně povolena myslivost. Může se jednat i o více pozemků patřících různým vlastníkům. Honitby se vyskytují mimo zastavěné plochy a mají přesně stanovená pravidla pro vykonávání práva myslivosti.
Některé pozemky jsou považovány za samostatná zařízení, například bažantnice a obory. Podle toho, komu patří, se honitby dělí již od 19. století na vlastní a společenstevní.


Co je to Honitba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Honitba. Co znamená pojem Honitba z kategorie Příroda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Honitba? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Honitba se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: slovo, co je to Honitba?, definice, synonymum, příroda, odborný výraz, Honitba, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, popis, význam, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, co to je, informace, definice pojmu


Pojem Honitba je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Honitba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Honitba je pozemek, na kterém je povoleno vykonávat právo myslivosti. Jedna honitba může obsahovat více pozemků od různých vlastníků. Pozemky, na kterých není myslivost povolena, se nazývají nehonební. Pokud honitby sousedí s městskými či vesnickými pozemky, obvykle končí na začátku zastavěných ploch, intravilánu.
Specifické postavení se přisuzuje oborám a bažantnicím, které se mohou brát jako samostatná zařízení.
Podle způsobu vlastnictví se honitby dělí na vlastní a společenstevní. Rozdělení se objevilo po roce 1848, kdy vydal císař František Josef I. v Olomouci Říšský patent o myslivosti č. 154, který spojil právo myslivosti s vlastnictvím půdy.

Jiné zdroje informací o pojmu Honitba

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Honitba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Honitba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Honitba na Youtube

Hledat frázi Honitba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Honitba ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Honitba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Honitba například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Honitba? resp. co je to Honitba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Honitba, odpověď na dotaz co je to Honitba?. Víte např. kdo to je Nikola Uhlířová? Znáte a víte kdo je Wilhelm Conrad Röntgen? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.