Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Promlčený dluh. Co znamená pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Co je Promlčený dluh?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Promlčený dluh?

Dluh, který už dlužník nemusí platit, protože už proběhla jeho promlčecí lhůta. Doba trvání promlčecí lhůty je různá podle toho, o jaký závazek se jedná, zda občanský nebo korporátní. Základní promlčecí lhůta trvá tři roky. Jestliže už lhůta uplynula, může dlužník oznámit věřiteli promlčení dluhu. Potom nemusí nic platit, ani když dostane výzvu k platbě. Věřitel ve chvíli uplynutí doby ztrácí nárok na to, aby mohl vymáhat dluh právní cestou. Zároveň je také vyloučena možnost, aby svoji pohledávku vymáhat v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení daného dlužníka. Jestliže ale dlužník uznává výši dluhu a jeho důvod a stvrdí to svým podpisem, dojde k prodloužení promlčecí doby až na deset let. Zároveň se ale může promlčecí doba lišit, pokud se věřitel a dlužník dohodnou jinak. Věřitelé, ať už jde o banky nebo nebankovní instituce, které půjčují finanční prostředky, si proto dluhy hlídají. Pokud je dlužníci nesplácejí, řeší situaci včas právní cestou právě kvůli tomu, aby nedošlo k promlčení dluhu.


Co je to Promlčený dluh? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Promlčený dluh. Co znamená pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Promlčený dluh se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: definice, názvosloví, definice pojmu, formulace, terminologie, popis, význam pojmu, přesný výraz, právo, co je to Promlčený dluh?, vysvětlení, přesný význam, co znamená, heslo, slovník, termín, právo, odborný výraz


Pojem Promlčený dluh je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Promlčený dluh ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promlčený dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Promlčený dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Promlčený dluh na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promlčený dluh ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Promlčený dluh ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Promlčený dluh například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Promlčený dluh? resp. co se skrývá pod slovem Promlčený dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promlčený dluh, odpověď na dotaz co je to Promlčený dluh?. Víte např. kdo to je Jan Jiří Grasel? Znáte a víte kdo je Antonín Gondolán? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Promlčený dluh i v jiné části webu než je kategorie právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, promlčený dluh, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.