Co je to?
Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Co je to Promlčený dluh? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Promlčený dluh

Dluh, který už dlužník nemusí platit, protože už proběhla jeho promlčecí lhůta. Doba trvání promlčecí lhůty je různá podle toho, o jaký závazek se jedná, zda občanský nebo korporátní. Základní promlčecí lhůta trvá tři roky. Jestliže už lhůta uplynula, může dlužník oznámit věřiteli promlčení dluhu. Potom nemusí nic platit, ani když dostane výzvu k platbě. Věřitel ve chvíli uplynutí doby ztrácí nárok na to, aby mohl vymáhat dluh právní cestou. Zároveň je také vyloučena možnost, aby svoji pohledávku vymáhat v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení daného dlužníka. Jestliže ale dlužník uznává výši dluhu a jeho důvod a stvrdí to svým podpisem, dojde k prodloužení promlčecí doby až na deset let. Zároveň se ale může promlčecí doba lišit, pokud se věřitel a dlužník dohodnou jinak. Věřitelé, ať už jde o banky nebo nebankovní instituce, které půjčují finanční prostředky, si proto dluhy hlídají. Pokud je dlužníci nesplácejí, řeší situaci včas právní cestou právě kvůli tomu, aby nedošlo k promlčení dluhu.


Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Promlčený dluh s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Promlčený dluh je v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, slovo, wiki, co znamená, informace, názvosloví, co to je, termín, Promlčený dluh, heslo, slovník, význam, co je to Promlčený dluh?, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, Právo, definice


Pojem Promlčený dluh je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Promlčený dluh na Google.cz

Vyhledat termín Promlčený dluh ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Promlčený dluh ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Promlčený dluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Promlčený dluh ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promlčený dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Promlčený dluh například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Promlčený dluh? resp. co to je Promlčený dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promlčený dluh, odpověď na dotaz co je to Promlčený dluh?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Usmrkanec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Promlčený dluh i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.