Co je to?
Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Co je to Promlčený dluh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Promlčený dluh?

Dluh, který už dlužník nemusí platit, protože už proběhla jeho promlčecí lhůta. Doba trvání promlčecí lhůty je různá podle toho, o jaký závazek se jedná, zda občanský nebo korporátní. Základní promlčecí lhůta trvá tři roky. Jestliže už lhůta uplynula, může dlužník oznámit věřiteli promlčení dluhu. Potom nemusí nic platit, ani když dostane výzvu k platbě. Věřitel ve chvíli uplynutí doby ztrácí nárok na to, aby mohl vymáhat dluh právní cestou. Zároveň je také vyloučena možnost, aby svoji pohledávku vymáhat v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení daného dlužníka. Jestliže ale dlužník uznává výši dluhu a jeho důvod a stvrdí to svým podpisem, dojde k prodloužení promlčecí doby až na deset let. Zároveň se ale může promlčecí doba lišit, pokud se věřitel a dlužník dohodnou jinak. Věřitelé, ať už jde o banky nebo nebankovní instituce, které půjčují finanční prostředky, si proto dluhy hlídají. Pokud je dlužníci nesplácejí, řeší situaci včas právní cestou právě kvůli tomu, aby nedošlo k promlčení dluhu.


Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Promlčený dluh sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Promlčený dluh patří do sekce Právo

Klíčová slova: co je to Promlčený dluh?, popis, terminus technicus, heslo, definice pojmu, synonymum, přesný význam, Právo, definice, informace, slovo, wiki, formulace, význam slova, co znamená, termín, názvosloví, pojem


Pojem Promlčený dluh je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Promlčený dluh ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Promlčený dluh ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Promlčený dluh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Promlčený dluh na Youtube

Vyhledat pojem Promlčený dluh ve Wikipedii

Najít termín Promlčený dluh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promlčený dluh například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Promlčený dluh? resp. co se skrývá pod slovem Promlčený dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promlčený dluh, odpověď na dotaz co je to Promlčený dluh?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Mechovák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Promlčený dluh hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.