Co je to?
Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Co je to Promlčený dluh? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Promlčený dluh

Dluh, který už dlužník nemusí platit, protože už proběhla jeho promlčecí lhůta. Doba trvání promlčecí lhůty je různá podle toho, o jaký závazek se jedná, zda občanský nebo korporátní. Základní promlčecí lhůta trvá tři roky. Jestliže už lhůta uplynula, může dlužník oznámit věřiteli promlčení dluhu. Potom nemusí nic platit, ani když dostane výzvu k platbě. Věřitel ve chvíli uplynutí doby ztrácí nárok na to, aby mohl vymáhat dluh právní cestou. Zároveň je také vyloučena možnost, aby svoji pohledávku vymáhat v rámci exekučního nebo insolvenčního řízení daného dlužníka. Jestliže ale dlužník uznává výši dluhu a jeho důvod a stvrdí to svým podpisem, dojde k prodloužení promlčecí doby až na deset let. Zároveň se ale může promlčecí doba lišit, pokud se věřitel a dlužník dohodnou jinak. Věřitelé, ať už jde o banky nebo nebankovní instituce, které půjčují finanční prostředky, si proto dluhy hlídají. Pokud je dlužníci nesplácejí, řeší situaci včas právní cestou právě kvůli tomu, aby nedošlo k promlčení dluhu.


Definice výrazu, termínu Promlčený dluh. Co znamená odborný pojem Promlčený dluh z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Promlčený dluh je v sekci Právo

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, pojem, Promlčený dluh, formulace, definice, slovo, heslo, Právo, lexikon, informace, názvosloví, význam, Právo, slovník, přesný výraz, význam slova, terminologie


Pojem Promlčený dluh je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promlčený dluh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Promlčený dluh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promlčený dluh ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Promlčený dluh na Youtube

Najít výraz Promlčený dluh ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Promlčený dluh ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promlčený dluh například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Promlčený dluh? resp. co se přesně ukrývá za slovem Promlčený dluh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promlčený dluh, odpověď na dotaz co je to Promlčený dluh?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Čučkař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.