Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co je Galgán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Galgán?

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Galgán patří do sekce rostliny

Klíčová slova: lexikon, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, formulace, význam pojmu, slovo, co to je, termín, co znamená, terminologie, terminus technicus, Galgán, rostliny, wiki, rostliny, význam slova


Pojem Galgán je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Galgán?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Hledejte pojem Galgán v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Galgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Galgán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Galgán ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galgán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Galgán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Galgán ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Galgán? resp. co vlastně znamená slovo Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Volnomyšlenkář? Znáte a víte kdo je Jan Slabák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Galgán i v jiné kategorii než v rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.