Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co to je Galgán? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Galgán?

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Galgán můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Galgán je v kategorii rostliny

Klíčová slova: popis, heslo, přesný výraz, co je to Galgán?, co znamená, formulace, lexikon, význam slova, terminus technicus, názvosloví, terminologie, rostliny, slovo, definice pojmu, přesný význam, termín, co to je, informace


Pojem Galgán je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Galgán můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Galgán ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Galgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Galgán na Youtube

Zkusit najít heslo Galgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galgán ve Wikimedia Commons

Najít heslo Galgán na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Galgán? resp. jaký je význam slova Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Ferdinand V? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Galgán v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.