Co je to?
Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co je to Galgán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Galgán

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Galgán můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Galgán je v sekci Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, Galgán, význam, co je to Galgán?, formulace, názvosloví, přesný výraz, synonymum, význam slova, co znamená, co to je, wiki, terminologie, odborné názvosloví, Rostliny, slovník, odborný výraz


Pojem Galgán je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galgán? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Galgán na Google.cz

Zkusit najít slovo Galgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galgán ve Wikimedia Commons

Hledat termín Galgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Galgán ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Galgán? resp. co to je Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.