Co je to?
Výraz, termín, definice slova Galgán. Co znamená odborný pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co je to Galgán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Galgán?

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Galgán. Co znamená odborný pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Galgán s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Galgán se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, definice, význam, vysvětlení, rostliny, Galgán, terminologie, přesný význam, synonymum, wiki, pojem, co to je, termín


Pojem Galgán je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galgán? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Galgán na Youtube

Zkusit najít pojem Galgán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Galgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Galgán ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Galgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Galgán? resp. co znamená výraz Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Gemma Arterton? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.