Co je to?
Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co je to Galgán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Galgán

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Galgán? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Galgán je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: termín, co je to Galgán?, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, co znamená, popis, slovník, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, heslo, význam, Galgán, Rostliny, slovo, lexikon


Pojem Galgán je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galgán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galgán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Galgán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Galgán ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galgán ve Wikimedia Commons

Hledat termín Galgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Galgán na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Galgán? resp. jaký je význam slova Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Ivan David? Znáte a víte kdo je David Bowie? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.