Co je to?
Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Co je to Galgán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Galgán

Galgán je druh rostliny, která se vyskytuje ve východní Africe. Patří k zázvorníkovitým a obsahuje silně aromatické silice. Lze ji využít jako koření při přípravě masa nebo ryb, v Asii se do ní také balí rýže.
Galgán je oblíbený jako koření, které usnadňuje trávení, v dřívějších dobách mu byly přisuzovány léčivé a afrodiziakální účinky. Pokud má zajištěno teplejší prostředí, dá se pěstovat i v našich podmínkách.


Co je to Galgán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Galgán. Co znamená pojem Galgán z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Galgán s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Galgán je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, přesný význam, formulace, terminus technicus, Galgán, význam, termín, význam pojmu, co znamená, názvosloví, pojem, definice, definice pojmu, wiki, Rostliny, co je to Galgán?, lexikon


Pojem Galgán je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galgán? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Galgán (Alpinia), česky též alpinie, je rod rostlin z čeledi zázvorníkovité. Jsou to vytrvalé, často robustní byliny s nepravým stonkem tvořeným bázemi listů, nezřídka s nápadnými květenstvími. Plodem je tobolka. Rod zahrnuje asi 250 druhů a je široce rozšířen v tropech a subtropech Asie, vyskytuje se také v Tichomoří a Austrálii.
Galgány jsou v tropecha subtropech a ve sklenících botanických zahrad pěstovány jako okrasné rostliny. Galgán lékařský je podobně jako řada dalších druhů tradičně využíván v medicíně. Některé druhy slouží zejména v asijské kuchyni jako koření a získávají se z nich silice.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Galgán ve Wikizdrojích

Najít pojem Galgán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Galgán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Galgán ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Galgán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Galgán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Galgán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Galgán? resp. jaký je význam pojmu Galgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galgán, odpověď na dotaz co je to Galgán?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Sirota? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Galgán i v jiných kategoriích (než Rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.