Co je to?
Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Co je to Leukemie? Význam slova

Co znamená termín Leukemie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Závažné onemocnění krve, jakým je leukémie, vyžaduje důkladnou lékařskou péči. Příčinu vzniku najdeme v genetické odchylce v buňkách, které vznikají v kostní dřeni. Existuje hned několik různých druhů leukémií a některé lze léčit jednodušeji, než jiné. Leukémie postihuje celý organismus a nebezpečnými buňkami jsou v různé míře prostoupeny veškeré orgány. Základní léčbou je chemoterapie nebo transplantace kmenových buněk.


Co je to Leukemie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Leukemie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Leukemie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam, slovo, názvosloví, co je to Leukemie?, vysvětlení, terminologie, Leukemie, přesný význam, heslo, definice pojmu, formulace, význam slova, přesný výraz, termín, Nemoce, význam pojmu, terminus technicus, Nemoce


Pojem Leukemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Leukemie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leukémie (řecky leukos λευκός, „bílý“ a haima αίμα, „krev“, odtud i starší český termín bělokrevnost), zastarale též hemoblastózy, představují nádorová onemocnění, která vycházejí z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin. Hlavní rozdíl oproti lymfomům je ten, že leukémie postihují celý organizmus a nádorovými buňkami jsou větší či menší měrou prostoupeny všechny orgány. Leukemie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Leukemie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Leukemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Leukemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Leukemie na Google.cz

Najít výraz Leukemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Leukemie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Leukemie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Leukemie? resp. jaký je význam pojmu Leukemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leukemie, odpověď na dotaz co je to Leukemie?. Víte např. kdo to je Levičák? Znáte a víte kdo je Tchán? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.