Co je to?
Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Co je to Leukemie? Význam slova

Co znamená termín Leukemie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Závažné onemocnění krve, jakým je leukémie, vyžaduje důkladnou lékařskou péči. Příčinu vzniku najdeme v genetické odchylce v buňkách, které vznikají v kostní dřeni. Existuje hned několik různých druhů leukémií a některé lze léčit jednodušeji, než jiné. Leukémie postihuje celý organismus a nebezpečnými buňkami jsou v různé míře prostoupeny veškeré orgány. Základní léčbou je chemoterapie nebo transplantace kmenových buněk.


Co je to Leukemie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Leukemie? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Leukemie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Leukemie, co to je, přesný význam, význam pojmu, co znamená, definice, odborný výraz, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, informace, význam slova, Nemoce, Nemoce, co je to Leukemie?, formulace


Pojem Leukemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Leukemie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Leukémie (řecky leukos λευκός, „bílý“ a haima αίμα, „krev“, odtud i starší český termín bělokrevnost), zastarale též hemoblastózy, představují nádorová onemocnění, která vycházejí z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin. Hlavní rozdíl oproti lymfomům je ten, že leukémie postihují celý organizmus a nádorovými buňkami jsou větší či menší měrou prostoupeny všechny orgány. Leukemie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok.

Další informační zdroje o slovu Leukemie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leukemie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Leukemie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Leukemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Leukemie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Leukemie ve Wikizdrojích

Najít pojem Leukemie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leukemie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Leukemie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Leukemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leukemie, odpověď na dotaz co je to Leukemie?. Víte např. kdo to je Ivan David? Znáte a víte kdo je Tchyně? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Leukemie v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.