Co je to?
Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Co je to Leukemie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Leukemie

Závažné onemocnění krve, jakým je leukémie, vyžaduje důkladnou lékařskou péči. Příčinu vzniku najdeme v genetické odchylce v buňkách, které vznikají v kostní dřeni. Existuje hned několik různých druhů leukémií a některé lze léčit jednodušeji, než jiné. Leukémie postihuje celý organismus a nebezpečnými buňkami jsou v různé míře prostoupeny veškeré orgány. Základní léčbou je chemoterapie nebo transplantace kmenových buněk.


Co je to Leukemie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Leukemie. Co znamená pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Leukemie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, termín, Leukemie, význam, pojem, odborné názvosloví, formulace, Nemoce, význam pojmu, heslo, přesný výraz, význam slova, terminologie, lexikon, synonymum, co znamená, definice, definice pojmu


Pojem Leukemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Leukemie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leukémie (řecky leukos λευκός, „bílý“ a haima αίμα, „krev“, odtud i starší český termín bělokrevnost), zastarale též hemoblastózy, představují nádorová onemocnění, která vycházejí z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin. Hlavní rozdíl oproti lymfomům je ten, že leukémie postihují celý organizmus a nádorovými buňkami jsou větší či menší měrou prostoupeny všechny orgány. Leukemie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok.

Jiné informační zdroje o pojmu Leukemie

Hledat videa s názvem Leukemie na Youtube

Vyhledat heslo Leukemie ve Wikislovníku

Hledat pojem Leukemie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Leukemie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leukemie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Leukemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Leukemie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Leukemie? resp. co vlastně znamená slovo Leukemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leukemie, odpověď na dotaz co je to Leukemie?. Víte např. kdo to je Barbora Hrzánová? Znáte a víte kdo je Švica? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.