Co je to?
Výraz, termín, definice slova Leukemie. Co znamená odborný pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Co je to Leukemie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Leukemie?

Závažné onemocnění krve, jakým je leukémie, vyžaduje důkladnou lékařskou péči. Příčinu vzniku najdeme v genetické odchylce v buňkách, které vznikají v kostní dřeni. Existuje hned několik různých druhů leukémií a některé lze léčit jednodušeji, než jiné. Leukémie postihuje celý organismus a nebezpečnými buňkami jsou v různé míře prostoupeny veškeré orgány. Základní léčbou je chemoterapie nebo transplantace kmenových buněk.


Co je to Leukemie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Leukemie. Co znamená odborný pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Leukemie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Leukemie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice, pojem, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, wiki, definice pojmu, slovo, nemoce, popis, co je to Leukemie?, lexikon, nemoce, co to je, synonymum, formulace, význam, termín


Pojem Leukemie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Leukemie?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Leukémie (řecky leukos λευκός, „bílý“ a haima αίμα, „krev“, odtud i starší český termín bělokrevnost), zastarale též hemoblastózy, představují nádorová onemocnění, která vycházejí z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin. Hlavní rozdíl oproti lymfomům je ten, že leukémie postihují celý organizmus a nádorovými buňkami jsou větší či menší měrou prostoupeny všechny orgány. Leukemie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Leukemie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Leukemie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Leukemie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Leukemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Leukemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Leukemie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leukemie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu Leukemie? resp. co označuje slovo Leukemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leukemie, odpověď na dotaz co je to Leukemie?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Tchyně? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.