Co je to?
Definice výrazu, termínu Leukemie. Co znamená odborný pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Co je Leukemie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Leukemie?

Závažné onemocnění krve, jakým je leukémie, vyžaduje důkladnou lékařskou péči. Příčinu vzniku najdeme v genetické odchylce v buňkách, které vznikají v kostní dřeni. Existuje hned několik různých druhů leukémií a některé lze léčit jednodušeji, než jiné. Leukémie postihuje celý organismus a nebezpečnými buňkami jsou v různé míře prostoupeny veškeré orgány. Základní léčbou je chemoterapie nebo transplantace kmenových buněk.


Co je to Leukemie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Leukemie. Co znamená odborný pojem Leukemie z kategorie Nemoce?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Leukemie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, termín, popis, význam, vysvětlení, co znamená, wiki, názvosloví, synonymum, slovo, definice, pojem, formulace, terminologie, terminus technicus


Pojem Leukemie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Leukemie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Leukémie (řecky leukos λευκός, „bílý“ a haima αίμα, „krev“, odtud i starší český termín bělokrevnost), zastarale též hemoblastózy, představují nádorová onemocnění, která vycházejí z krvetvorné tkáně a z lymfatických uzlin. Hlavní rozdíl oproti lymfomům je ten, že leukémie postihují celý organizmus a nádorovými buňkami jsou větší či menší měrou prostoupeny všechny orgány. Leukemie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok.

Zkuste zjistit více informací o slovu Leukemie v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Leukemie na Youtube

Vyhledat termín Leukemie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Leukemie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Leukemie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Leukemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Leukemie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leukemie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Leukemie? resp. co to je Leukemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leukemie, odpověď na dotaz co je to Leukemie?. Víte např. kdo to je Student? Znáte a víte kdo je Tchyně? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.