Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Co je to Permafrost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Permafrost

Permafrost je anglické pojmenování pro věčně zmrzlou půdu – permanenty frost. Jiné označení je také pergelisol. Oba termíny se týkají půdy vyskytující se v polárních oblastech, která nerozmrzne ani v letním období. Permafrost musí mít teplotu pod 0 stupňů po dva roky. Vrstva permafrostu může být silná od několika centimetrů až po 1,5 km a podle místa výskytu se síla značně liší.
Výskyt vegetace je ovlivněn mírou rozmrzání permafrostu v létě. Vyskytovat se může tajga nebo byliny, žít zde mohou sobi, losi nebo karibu. Permafrost lze nalézt i v hlubinách moří nebo na jiných planetách.


Co je to Permafrost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Permafrost doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Permafrost se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, termín, přesný výraz, slovo, Příroda, heslo, synonymum, význam, definice, formulace, terminologie, wiki, co je to Permafrost?, přesný význam, pojem, popis, Permafrost


Pojem Permafrost je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Permafrost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Věčně zmrzlá půda, známá také pod anglickým termínem permafrost (slovo vzniklé sloučením „permanent“ a „frost(y)“, neboli stále zmrzlý) nebo pergelisol je půda v polárních oblastech, která ani v létě nerozmrzá. Je to nejsvrchnější část litosféry, která má po dobu dvou let teplotu 0 °C a nižší. Mocnost permafrostu je od několika cm až po 1 450 m (promrzá nejen vlastní půda, ale i podloží) a značně kolísá od místa k místu.

Jiné zdroje informací o pojmu Permafrost

Zkusit najít slovo Permafrost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Permafrost ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Permafrost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Permafrost na Google.cz

Zkusit najít termín Permafrost ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Permafrost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Permafrost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Permafrost? resp. jaký je význam slova Permafrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permafrost, odpověď na dotaz co je to Permafrost?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?