Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Co je to Permafrost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Permafrost?

Permafrost je anglické pojmenování pro věčně zmrzlou půdu – permanenty frost. Jiné označení je také pergelisol. Oba termíny se týkají půdy vyskytující se v polárních oblastech, která nerozmrzne ani v letním období. Permafrost musí mít teplotu pod 0 stupňů po dva roky. Vrstva permafrostu může být silná od několika centimetrů až po 1,5 km a podle místa výskytu se síla značně liší.
Výskyt vegetace je ovlivněn mírou rozmrzání permafrostu v létě. Vyskytovat se může tajga nebo byliny, žít zde mohou sobi, losi nebo karibu. Permafrost lze nalézt i v hlubinách moří nebo na jiných planetách.


Co je to Permafrost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Permafrost je v kategorii příroda

Klíčová slova: slovo, Permafrost, heslo, co je to Permafrost?, význam slova, co znamená, význam, co to je, přesný význam, pojem, význam pojmu, informace, popis, příroda, příroda, lexikon, názvosloví, terminologie


Pojem Permafrost je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Permafrost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Věčně zmrzlá půda, známá také pod anglickým termínem permafrost (slovo vzniklé sloučením „permanent“ a „frost(y)“, neboli stále zmrzlý) nebo pergelisol je půda v polárních oblastech, která ani v létě nerozmrzá. Je to nejsvrchnější část litosféry, která má po dobu dvou let teplotu 0 °C a nižší. Mocnost permafrostu je od několika cm až po 1 450 m (promrzá nejen vlastní půda, ale i podloží) a značně kolísá od místa k místu.

Více informací o slovu Permafrost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permafrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Permafrost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Permafrost na Google.cz

Hledat pojem Permafrost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Permafrost na Youtube

Hledat výraz Permafrost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Permafrost například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Permafrost? resp. jaká je definice termínu Permafrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permafrost, odpověď na dotaz co je to Permafrost?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Běs? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?