Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Co je to Permafrost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Permafrost

Permafrost je anglické pojmenování pro věčně zmrzlou půdu – permanenty frost. Jiné označení je také pergelisol. Oba termíny se týkají půdy vyskytující se v polárních oblastech, která nerozmrzne ani v letním období. Permafrost musí mít teplotu pod 0 stupňů po dva roky. Vrstva permafrostu může být silná od několika centimetrů až po 1,5 km a podle místa výskytu se síla značně liší.
Výskyt vegetace je ovlivněn mírou rozmrzání permafrostu v létě. Vyskytovat se může tajga nebo byliny, žít zde mohou sobi, losi nebo karibu. Permafrost lze nalézt i v hlubinách moří nebo na jiných planetách.


Co je to Permafrost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permafrost. Co znamená odborný pojem Permafrost z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Permafrost patří do sekce Příroda

Klíčová slova: názvosloví, termín, význam, význam pojmu, Příroda, Příroda, formulace, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, slovo, heslo, Permafrost, wiki, co to je


Pojem Permafrost je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Permafrost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Permafrost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Permafrost ve Wikislovníku

Hledat termín Permafrost ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Permafrost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permafrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Permafrost například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Permafrost? resp. co znamená výraz Permafrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permafrost, odpověď na dotaz co je to Permafrost?. Víte např. kdo to je Dara Rolins? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?