Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velur. Co znamená odborný pojem Velur z kategorie Materiály?

Co je to Velur? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Velur?

Velur je označení pro látku, která je typická svým sametovým vzhledem. Bývá označován také jako jeden z druhů sametu. Vyznačuje se hustým vlasem, při doteku velice jemným. Vlasy jsou krátké. Oproti sametu je velur pružnější a elastičtější. Jako velur bývá označovaná na rubu zbroušená přírodní kůže. Ta se nazývá také semiš. Z veluru se vyrábí různé druhy oblečení a obuvi, bundy, kabáty, závěsy i různé doplňky. Výraznou vlastností je jemný povrch a poměrně vysoká výhřevnost z vnitřní strany.
Velur vyžaduje impregnaci, jinak nemůže odolávat nepřízni počasí. Boty se čistí pomocí kartáčků nebo houbiček a musí být opakovaně naimpregnovány. Oblečení by mělo být čištěno odborníky a nejlépe ihned po vzniku skvrn. Velur je považován za levný materiál a v současnosti není v módním průmyslu příliš využíván. Jako velur se někdy označují i vlněné nebo bavlněné látky, upravené zdrsněním, česáním a postřihováním.


Co je to Velur? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velur. Co znamená odborný pojem Velur z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Velur? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Velur se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, synonymum, význam, popis, názvosloví, slovo, materiály, co to je, co znamená, pojem, termín, slovník, lexikon, terminus technicus, co je to Velur?, přesný význam, informace, Velur


Pojem Velur je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Velur? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Velur (z franc. velours, samet) je označení pro různé druhy textílií s krátkým vlasem, které se vyznačují sametovým, jemně „chlupatým“ povrchem.

Více informací o slovu Velur doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Velur ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Velur na Youtube

Vyhledat heslo Velur ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Velur ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Velur ve Wikislovníku

Najít heslo Velur ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Velur například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Velur? resp. co znamená Velur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velur, odpověď na dotaz co je to Velur?. Víte např. kdo to je Lukáš Houdek? Znáte a víte kdo je Chlípník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.