Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velur. Co znamená odborný pojem Velur z kategorie Materiály?

Co je Velur? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Velur?

Velur je označení pro látku, která je typická svým sametovým vzhledem. Bývá označován také jako jeden z druhů sametu. Vyznačuje se hustým vlasem, při doteku velice jemným. Vlasy jsou krátké. Oproti sametu je velur pružnější a elastičtější. Jako velur bývá označovaná na rubu zbroušená přírodní kůže. Ta se nazývá také semiš. Z veluru se vyrábí různé druhy oblečení a obuvi, bundy, kabáty, závěsy i různé doplňky. Výraznou vlastností je jemný povrch a poměrně vysoká výhřevnost z vnitřní strany.
Velur vyžaduje impregnaci, jinak nemůže odolávat nepřízni počasí. Boty se čistí pomocí kartáčků nebo houbiček a musí být opakovaně naimpregnovány. Oblečení by mělo být čištěno odborníky a nejlépe ihned po vzniku skvrn. Velur je považován za levný materiál a v současnosti není v módním průmyslu příliš využíván. Jako velur se někdy označují i vlněné nebo bavlněné látky, upravené zdrsněním, česáním a postřihováním.


Co je to Velur? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velur. Co znamená odborný pojem Velur z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Velur můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Velur je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, vysvětlení, Velur, slovník, synonymum, wiki, termín, informace, co je to Velur?, terminus technicus, materiály, význam slova, formulace, definice, význam, heslo, co to je


Pojem Velur je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Velur? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Velur (z franc. velours, samet) je označení pro různé druhy textílií s krátkým vlasem, které se vyznačují sametovým, jemně „chlupatým“ povrchem.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Velur na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velur ve Wikimedia Commons

Najít pojem Velur ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Velur ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Velur ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velur ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Velur například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Velur? resp. jaká je definice slova Velur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velur, odpověď na dotaz co je to Velur?. Víte např. kdo to je Annie Lennox? Znáte a víte kdo je Pošuk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Velur v jiné sekci než materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.