Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konfigurace. Co znamená pojem Konfigurace z kategorie Software?

Co je to Konfigurace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konfigurace?

Konfigurace softwaru je určitý způsob jeho nastavení.


Co je to Konfigurace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konfigurace. Co znamená pojem Konfigurace z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Konfigurace) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konfigurace patří do kategorie Software

Klíčová slova: informace, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, definice, co je to Konfigurace?, wiki, heslo, pojem, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, termín, slovník


Pojem Konfigurace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Konfigurace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konfigurace je ve výpočetní technice souhrn parametrů a jejich hodnot, kterými se přizpůsobuje nastavení počítačového systému a jeho jednotlivých komponent požadovanému nasazení a použití.
Konfiguraci lze rozdělit na konfiguraci operačního systému a konfiguraci jednotlivých softwarových komponent. V širším slova smyslu do konfigurace počítačového systému zahrnujeme seznam nainstalovaného softwaru, případně i hardwarovou strukturu systému (ve smyslu propojení jeho jednotlivých komponent).
Konfigurace bývá uložena v nevolatilním úložišti obvykle v podobě konfiguračních souborů. V případě distribuovaných systémů se obvykle používají nástroje umožňující udržování konfigurace na jednom místě a používání dynamické konfigurace od protokolů jako je BOOTP nebo DHCP po nástroje jako Apache ZooKeeper. Pro usnadnění konfigurace se používají nástroje pro nasazení softwaru (anglicky deployment), například Ansible.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Konfigurace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Konfigurace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Konfigurace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Konfigurace na Youtube

Vyhledat heslo Konfigurace na Google.cz

Zkusit najít výraz Konfigurace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfigurace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Konfigurace? resp. jaká je definice slova Konfigurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfigurace, odpověď na dotaz co je to Konfigurace?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Císař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.