Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konfigurace. Co znamená pojem Konfigurace z kategorie Software?

Co to je Konfigurace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Konfigurace?

Konfigurace, jinak také uspořádání, nastavení nebo seskupení je pojmem s více významy, V oblasti software se takto označuje složení dílů počítače, tedy základní desky, procesoru, harddisku a RAM s přesně definovanými hodnotami a výkonem. V obecném významu se slovo konfigurace využívá pro označení nastavení. To má takové hodnoty a parametry, které u celého systému a jednotlivých částí odpovídají určenému použití. Konfigurace samotná se může týkat buď operačního systému, nebo software, jednotlivých součástí. Mlže sem být zahrnut kompletní software, který je nainstalován, i hardwarová struktura, ve které jsou propojeny jednotlivé části. Konfigurace se ukládá do úložiště jako konfigurační soubory. Pokud se jedná o distribuované systémy, jsou ke konfiguraci využity nástroje, které zaručí uložení konfigurace na jednom místě. Používají se dynamické konfigurace různých protokolů, např. DHCP, BOOTP či specifické nástroje, např. Apache ZooKeeper. Vyvinuty byly také nástroje, které konfiguraci usnadňují. Jedná se o nástroje sloužící k nasazení software. Příkladem může být třeba nástroj Ansible.


Co je to Konfigurace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konfigurace. Co znamená pojem Konfigurace z kategorie Software?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Konfigurace? s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Konfigurace je v sekci software

Klíčová slova: Konfigurace, wiki, heslo, terminus technicus, synonymum, software, lexikon, terminologie, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, co znamená, co je to Konfigurace?, odborné názvosloví, význam slova, přesný výraz, formulace, popis


Pojem Konfigurace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konfigurace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konfigurace je ve výpočetní technice souhrn parametrů a jejich hodnot, kterými se přizpůsobuje nastavení počítačového systému a jeho jednotlivých komponent požadovanému nasazení a použití.
Konfiguraci lze rozdělit na konfiguraci operačního systému a konfiguraci jednotlivých softwarových komponent. V širším slova smyslu do konfigurace počítačového systému zahrnujeme seznam nainstalovaného softwaru, případně i hardwarovou strukturu systému (ve smyslu propojení jeho jednotlivých komponent).
Konfigurace bývá uložena v nevolatilním úložišti obvykle v podobě konfiguračních souborů. V případě distribuovaných systémů se obvykle používají nástroje umožňující udržování konfigurace na jednom místě a používání dynamické konfigurace od protokolů jako je BOOTP nebo DHCP po nástroje jako Apache ZooKeeper. Pro usnadnění konfigurace se používají nástroje pro nasazení softwaru (anglicky deployment), například Ansible.

Jiné zdroje informací o pojmu Konfigurace

Najít heslo Konfigurace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Konfigurace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Konfigurace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Konfigurace na Google.cz

Hledat videa s názvem Konfigurace na Youtube

Najít termín Konfigurace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfigurace například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Konfigurace? resp. co znamená Konfigurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfigurace, odpověď na dotaz co je to Konfigurace?. Víte např. kdo to je John Fitzgerald Kennedy? Znáte a víte kdo je Blbec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.