Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konfigurace. Co znamená odborný pojem Konfigurace z kategorie Software?

Co je to Konfigurace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Konfigurace

Konfigurace, jinak také uspořádání, nastavení nebo seskupení je pojmem s více významy, V oblasti software se takto označuje složení dílů počítače, tedy základní desky, procesoru, harddisku a RAM s přesně definovanými hodnotami a výkonem. V obecném významu se slovo konfigurace využívá pro označení nastavení. To má takové hodnoty a parametry, které u celého systému a jednotlivých částí odpovídají určenému použití. Konfigurace samotná se může týkat buď operačního systému, nebo software, jednotlivých součástí. Mlže sem být zahrnut kompletní software, který je nainstalován, i hardwarová struktura, ve které jsou propojeny jednotlivé části. Konfigurace se ukládá do úložiště jako konfigurační soubory. Pokud se jedná o distribuované systémy, jsou ke konfiguraci využity nástroje, které zaručí uložení konfigurace na jednom místě. Používají se dynamické konfigurace různých protokolů, např. DHCP, BOOTP či specifické nástroje, např. Apache ZooKeeper. Vyvinuty byly také nástroje, které konfiguraci usnadňují. Jedná se o nástroje sloužící k nasazení software. Příkladem může být třeba nástroj Ansible.


Co je to Konfigurace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konfigurace. Co znamená odborný pojem Konfigurace z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Konfigurace patří do kategorie software

Klíčová slova: termín, definice pojmu, význam, heslo, co znamená, synonymum, software, Konfigurace, terminus technicus, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, definice, přesný výraz, pojem, slovo, co je to Konfigurace?, informace


Pojem Konfigurace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Konfigurace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konfigurace je ve výpočetní technice souhrn parametrů a jejich hodnot, kterými se přizpůsobuje nastavení počítačového systému a jeho jednotlivých komponent požadovanému nasazení a použití.
Konfiguraci lze rozdělit na konfiguraci operačního systému a konfiguraci jednotlivých softwarových komponent. V širším slova smyslu do konfigurace počítačového systému zahrnujeme seznam nainstalovaného softwaru, případně i hardwarovou strukturu systému (ve smyslu propojení jeho jednotlivých komponent).
Konfigurace bývá uložena v nevolatilním úložišti obvykle v podobě konfiguračních souborů. V případě distribuovaných systémů se obvykle používají nástroje umožňující udržování konfigurace na jednom místě a používání dynamické konfigurace od protokolů jako je BOOTP nebo DHCP po nástroje jako Apache ZooKeeper. Pro usnadnění konfigurace se používají nástroje pro nasazení softwaru (anglicky deployment), například Ansible.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Konfigurace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Konfigurace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Konfigurace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konfigurace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Konfigurace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Konfigurace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konfigurace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Konfigurace? resp. co přesně znamená slovo Konfigurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konfigurace, odpověď na dotaz co je to Konfigurace?. Víte např. kdo to je Sádhu? Znáte a víte kdo je Kurd? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než software). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.