Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skladební dvojice. Co znamená odborný pojem Skladební dvojice z kategorie Český jazyk?

Co je to Skladební dvojice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skladební dvojice

Jako (základní) skladební dvojici označujeme ve větě jednoduché spojení podmětu a přísudku. Podmět označuje, kdo vykonává činnost vyjádřenou v přísudku. Podmět může ve větě "chybět", tj. být nevyjádřený. V takovém případě je zřejmý z kontextu (např. z předchozí věty). Podmět bývá podtržen rovně, přísudek vlnovkou.


Co je to Skladební dvojice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skladební dvojice. Co znamená odborný pojem Skladební dvojice z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Skladební dvojice sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Skladební dvojice je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, popis, definice pojmu, co je to Skladební dvojice?, slovník, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, co znamená, Český jazyk, pojem, termín, lexikon, terminologie, co to je, wiki, vysvětlení, synonymum


Pojem Skladební dvojice je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skladební dvojice? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Skladební dvojice (syntagma) je dvojice holých větných členů, které jsou k sobě vázány syntaktickou závislosti (dominace). Jako syntagma se většinou chápe nepredikativní spojení větných členů, tj. podřadnou syntaktickou frázi/skupinu (viz determinace, rozvitý větný člen). V tomto smyslu není syntagmatem základní skladební dvojice, tj. predikativní spojení podmětu a přísudku, na něž se pak váží ostatní větné členy – větné členy, které rozvíjí jak holé tak několikanásobné a rozvité. Jako např. Voják seděl, kytice voněla, atd.

Více informací o slovu Skladební dvojice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Skladební dvojice ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Skladební dvojice ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Skladební dvojice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Skladební dvojice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skladební dvojice ve Wikimedia Commons

Najít heslo Skladební dvojice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skladební dvojice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Skladební dvojice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skladební dvojice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skladební dvojice, odpověď na dotaz co je to Skladební dvojice?. Víte např. kdo to je Mechanik? Znáte a víte kdo je Christian Bale? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.