Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pomologie. Co znamená odborný pojem Pomologie z kategorie Věda?

Co je Pomologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pomologie

Pomologie je název jednoho ze speciálně zaměřených odvětví botaniky. Název pochází z latinských slov pomos, což znamená ovoce, a logos čili slovo. Jako první použil toto slovo ve svém díle Pomologia J. H. Knoop. Pomologie tedy popisuje a zkoumá nejrůznější druhy ovoce. Odborníci tohoto odvětví se nazývají pomologové. Náplní jejich práce je výzkum kvalitativních vlastností určité odrůdy i vlastnosti těchto odrůd, které jsou pro pěstitele důležité.
K práci pomologů patří také stanovování speciálních kultivačních technik a fyziologických vlastností nejrůznějších odrůd ovoce. Při posuzování se berou v úvahu následující oblasti – doba plodnosti odrůdy, tedy ranost, kvalita ovoce, čili vzhled, chuť a trvanlivost, plodnost, která se posuzuje velikostí produkce vzhledem ke dřevině nebo bylině, vzhledem k ploše pro pěstování a životnosti a rychlého nástupu plodnosti rostliny a také kultivační náročnost a spojené hospodářské náklady na pěstování této odrůdy.


Výraz, termín, definice slova Pomologie. Co znamená odborný pojem Pomologie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pomologie sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pomologie je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, slovo, věda, přesný význam, formulace, Pomologie, termín, terminologie, popis, význam slova, co je to Pomologie?, odborný výraz, lexikon, heslo, synonymum, definice, věda, co znamená


Pojem Pomologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pomologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomologie (z latinského pomum (ovoce) + logos v řečtině slovo) je specializovaným odvětvím botaniky, které se zabývá popisem a studiem odrůd ovoce. Pomologové se zabývají jak kvalitativními vlastnostmi plodů dané odrůdy, tak vlastnostmi odrůd, které jsou důležité z pěstitelského hlediska.
Výraz „pomologie“ použil poprvé Johann Hermann Knoop v díle Pomologia.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Pomologie na Youtube

Najít pojem Pomologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Pomologie ve Wikizdrojích

Hledat frázi Pomologie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Pomologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pomologie? resp. co znamená Pomologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomologie, odpověď na dotaz co je to Pomologie?. Víte např. kdo to je Jaroslav Heyrovský? Znáte a víte kdo je Čchin Ťiou-šao? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.