Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kompromis. Co znamená odborný pojem Kompromis z kategorie Politika?

Co je Kompromis?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kompromis?

Kompromis je označení pro určitý způsob řešení sporů či způsob rozhodování. Jde o dosažení takového výsledku, který umožní přistoupení všech stran. Tento způsob řešení sporů a neshod není ideální, jedná se vlastně o ústupky a nenaplnění požadavků zúčastněných stran. Kompromis připomíná řešení obdobné jako prohra – prohra. Vyjednávající strany sice neustoupí ze svých požadavků úplně, ale také nevítězí. Proto obvykle nebývá kompromis konečným řešením. Pokud by se měl konečným řešením stát, doporučuje se dát mu písemnou podobu.
Podmínkou je také ochota všech stran plnit dohodnuté podmínky. I přes takovou úspěšnou dohodu se může stát, že se v budoucnu objeví sporné body. Protože se jedná o řešení, které se pohybuje někde mezi představami zúčastněných, dojde se sice k výsledku, ale jeho kvalita je sporná. Základem výsledku jsou ústupky, to znamená, že člověk vlastně dělá něco, co nechce a co mu zcela nevyhovuje. Činí tak jen proto, aby byla spokojena druhá strana. Ta dělá to samé, takže konečné řešení sice vyhovuje , ale ne úplně.


Co je to Kompromis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kompromis. Co znamená odborný pojem Kompromis z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kompromis? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Kompromis je v kategorii politika

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, slovník, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, formulace, termín, informace, terminologie, heslo, názvosloví, význam slova, wiki, Kompromis, politika, popis, význam


Pojem Kompromis je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kompromis? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kompromis je způsob rozhodování nebo řešení sporů. Označuje takový výsledek, na který jsou schopny přistoupit všechny zúčastněné strany.
Kompromis ale neznamená optimální způsob řešení sporů, neboť ve skutečnosti znamená ústupek nebo nenaplnění očekávání žádné z vyjednávajících stran. Optimální způsob řešení sporu je dohoda ve smyslu všestranného vítězství, tedy konsenzus.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Kompromis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kompromis ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Kompromis na Google.cz

Zkusit najít Kompromis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Kompromis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompromis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompromis například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Kompromis? resp. co se skrývá pod slovem Kompromis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompromis, odpověď na dotaz co je to Kompromis?. Víte např. kdo to je Vítězslav Nezval? Znáte a víte kdo je Jana Kolesárová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, diktatura, kompromis, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.