Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přísloví. Co znamená pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je Přísloví?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přísloví?

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přísloví. Co znamená pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Přísloví? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Přísloví patří do sekce literatura

Klíčová slova: pojem, synonymum, vysvětlení, popis, slovo, informace, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, lexikon, Přísloví, wiki, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, význam


Pojem Přísloví je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přísloví? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Přísloví ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Přísloví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Přísloví na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Přísloví na Youtube

Najít pojem Přísloví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Přísloví ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Přísloví? resp. jaká je definice slova Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Jan Sarkander? Znáte a víte kdo je Richard Krajčo? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihy na polici, přísloví, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.