Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přísloví. Co znamená pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je Přísloví? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přísloví

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přísloví. Co znamená pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Přísloví sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Přísloví patří do sekce literatura

Klíčová slova: popis, terminus technicus, co to je, co je to Přísloví?, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, formulace, Přísloví, definice, definice pojmu, wiki, přesný výraz, lexikon, heslo, slovo, pojem, termín


Pojem Přísloví je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přísloví? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Další zdroje informací

Hledat heslo Přísloví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Přísloví ve Wikizdrojích

Hledat frázi Přísloví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Přísloví ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přísloví ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přísloví na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Přísloví? resp. jaký je význam slova Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Jan Čulík? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Přísloví i v jiné sekci než je kategorie literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.