Co je to?
Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je to Přísloví? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přísloví?

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přísloví? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přísloví se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, termín, slovo, definice pojmu, Literatura, přesný výraz, terminologie, pojem, význam slova, definice, popis, Přísloví, informace, co znamená, co je to Přísloví?, názvosloví, co to je, heslo


Pojem Přísloví je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přísloví? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Další informační zdroje o slovu Přísloví

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přísloví ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Přísloví ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Přísloví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Přísloví ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Přísloví na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přísloví ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Přísloví? resp. co je to Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Zedník? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.