Co je to?
Definice výrazu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co to je Přísloví? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Přísloví

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Definice výrazu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přísloví? Potom se o definici podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Přísloví se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: literatura, popis, terminus technicus, definice, heslo, význam pojmu, formulace, termín, co to je, informace, slovník, Přísloví, přesný výraz, slovo, vysvětlení, přesný význam, co znamená, terminologie


Pojem Přísloví je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přísloví? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Přísloví ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Přísloví na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přísloví ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Přísloví ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Přísloví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Přísloví na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Přísloví? resp. co vlastně znamená slovo Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Přísloví v jiné sekci než literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.