Co je to?
Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je to Přísloví? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přísloví?

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přísloví se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný význam, Literatura, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, wiki, vysvětlení, názvosloví, co je to Přísloví?, význam, definice, informace, definice pojmu, slovo, lexikon, odborný výraz, heslo, Literatura


Pojem Přísloví je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přísloví?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Zkuste zjistit více informací o slovu Přísloví v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přísloví ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Přísloví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přísloví ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přísloví na Youtube

Zkusit najít termín Přísloví ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Přísloví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Přísloví? resp. co je to Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Pitaval? Znáte a víte kdo je Radůza? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.