Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Co je to Přísloví? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přísloví

Přísloví je útvar lidové slovesnosti. Je to výrok, který je zažitý a ustálený, přináší jistá mravní ponaučení, předává zkušenosti nebo zdůrazňuje obecně platné zásady. Tyto zásady a zkušenosti podává přísloví buď přímým způsobem nebo jen obrazně.
Přísloví bývá často rýmované. Přísloví bývají v různých jazycích různá, ovšem jejich význam je často stejný. Poučení, která jsou v příslovích ukrytá, se předávají z generace na generaci a jsou odkazem předků. Nemají autora a jsou součástí národních tradic.


Co je to Přísloví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přísloví. Co znamená odborný pojem Přísloví z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Přísloví patří do kategorie literatura

Klíčová slova: přesný význam, pojem, heslo, literatura, wiki, význam pojmu, lexikon, slovo, odborný výraz, termín, definice pojmu, synonymum, Přísloví, co je to Přísloví?, slovník, popis, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Přísloví je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přísloví?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví tvoří součást lidové slovesnosti.
Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách (asyrských, staroindických atd.)

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Přísloví na Google.cz

Hledat výraz Přísloví ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Přísloví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Přísloví ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přísloví ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Přísloví ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přísloví například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Přísloví? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přísloví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přísloví, odpověď na dotaz co je to Přísloví?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.