Co je to?
Definice výrazu, termínu Sněžnice. Co znamená odborný pojem Sněžnice z kategorie Sport?

Co je Sněžnice?

Co znamená termín Sněžnice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sněžnice je nástroj, který pomáhá při chůzi ve sněhu. Připevňují se na nohy nebo na boty. Pokud se člověk vydá do hlubokého sněhu, sněžnice jeho tíhu rozloží na větší plochu. Díky tomu se pak méně boří. Sněžnice jsou známy již několik tisíc let, používány byly především v krajích na severu země. V Kanadě a ve Spojených státech jsou často využívány k turistice a rekreaci. Původní sněžnice byly tvořeny rámem ze dřeva nebo proutí se síťovou výplní a vázání bylo kožené. Moderní podoba sněžnic je tvarově podobná, ale konstrukce je z lehkých kovů, plastu i jiných syntetických materiálů.
Užívali je hlavně lovci kožišin a obchodníci s tímto zbožím, také lidé žijící tam, kde dlouhodobě ležely vysoké vrstvy sněhu. V současnosti jsou vybavením lesníků, lesních dělníků a strážců. Pomáhají tam, kde terén neumožňuje využít běžky. Sněžnice jsou bezpečné, jejich použití se lze snadno naučit. Neměly by se používat na ledu nebo zledovatělém povrchu.


Co je to Sněžnice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sněžnice. Co znamená odborný pojem Sněžnice z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sněžnice? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Sněžnice je v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, definice, formulace, lexikon, informace, přesný výraz, odborný výraz, wiki, slovník, význam slova, terminologie, heslo, sport, termín, co je to Sněžnice?, Sněžnice, terminus technicus


Pojem Sněžnice je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sněžnice můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sněžnice jsou nástroje, jejichž připevnění na nohy či na obuv usnadňuje chůzi v hlubokém sněhu tak, že rozkládají tíhu člověka na větší plochu, takže se méně zabořuje. Sněžnice jsou po tisíciletí tradiční pomůckou národů v severských krajích, v USA a v Kanadě se však stávají populárními i pro rekreačně-turistické účely. Tradiční sněžnice mají dřevěný či proutěný rám, kožené vázání a síťovou výplň. Některé moderní sněžnice mají podobnou konstrukci, ale bývají využity lehké kovy (hliník), plasty a syntetické materiály, existují i sněžnice s celoplastovým tělem.

Více informací o slovu Sněžnice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Sněžnice na Google.cz

Hledat pojem Sněžnice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Sněžnice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Sněžnice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Sněžnice na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžnice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžnice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka už zajisté víte co to je Sněžnice? resp. co vlastně znamená slovo Sněžnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžnice, odpověď na dotaz co je to Sněžnice?. Víte např. kdo to je Ferdinand V? Znáte a víte kdo je Alizée? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball bílý míč, sněžnice, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.