Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sněžnice. Co znamená odborný pojem Sněžnice z kategorie Sport?

Co je to Sněžnice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sněžnice

Sněžnice je nástroj, který pomáhá při chůzi ve sněhu. Připevňují se na nohy nebo na boty. Pokud se člověk vydá do hlubokého sněhu, sněžnice jeho tíhu rozloží na větší plochu. Díky tomu se pak méně boří. Sněžnice jsou známy již několik tisíc let, používány byly především v krajích na severu země. V Kanadě a ve Spojených státech jsou často využívány k turistice a rekreaci. Původní sněžnice byly tvořeny rámem ze dřeva nebo proutí se síťovou výplní a vázání bylo kožené. Moderní podoba sněžnic je tvarově podobná, ale konstrukce je z lehkých kovů, plastu i jiných syntetických materiálů.
Užívali je hlavně lovci kožišin a obchodníci s tímto zbožím, také lidé žijící tam, kde dlouhodobě ležely vysoké vrstvy sněhu. V současnosti jsou vybavením lesníků, lesních dělníků a strážců. Pomáhají tam, kde terén neumožňuje využít běžky. Sněžnice jsou bezpečné, jejich použití se lze snadno naučit. Neměly by se používat na ledu nebo zledovatělém povrchu.


Co je to Sněžnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sněžnice. Co znamená odborný pojem Sněžnice z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Sněžnice se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, význam pojmu, terminologie, vysvětlení, sport, pojem, Sněžnice, slovník, odborné názvosloví, popis, termín, význam, definice pojmu, názvosloví, formulace, co je to Sněžnice?, sport


Pojem Sněžnice je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sněžnice? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sněžnice jsou nástroje, jejichž připevnění na nohy či na obuv usnadňuje chůzi v hlubokém sněhu tak, že rozkládají tíhu člověka na větší plochu, takže se méně zabořuje. Sněžnice jsou po tisíciletí tradiční pomůckou národů v severských krajích, v USA a v Kanadě se však stávají populárními i pro rekreačně-turistické účely. Tradiční sněžnice mají dřevěný či proutěný rám, kožené vázání a síťovou výplň. Některé moderní sněžnice mají podobnou konstrukci, ale bývají využity lehké kovy (hliník), plasty a syntetické materiály, existují i sněžnice s celoplastovým tělem.

Jiné zdroje informací o pojmu Sněžnice

Najít výraz Sněžnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sněžnice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Sněžnice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sněžnice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžnice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Sněžnice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžnice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Sněžnice? resp. jaký je přesný význam slova Sněžnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžnice, odpověď na dotaz co je to Sněžnice?. Víte např. kdo to je Baldur von Schirach? Znáte a víte kdo je Biolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.