Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co to je Nylon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nylon?

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.


Co je to Nylon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nylon? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nylon je v sekci Materiály

Klíčová slova: termín, terminologie, slovník, co znamená, co je to Nylon?, popis, definice pojmu, Nylon, pojem, význam slova, definice, slovo, význam, co to je, terminus technicus, význam pojmu, wiki, lexikon


Pojem Nylon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nylon můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Nylon na Youtube

Zkusit najít pojem Nylon ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Nylon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Nylon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nylon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Nylon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nylon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Nylon? resp. co znamená Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Bohoslovec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde