Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co to je Nylon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nylon

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.


Co je to Nylon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nylon? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nylon je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, popis, Nylon, odborné názvosloví, slovo, lexikon, synonymum, Materiály, definice pojmu, heslo, co to je, pojem, definice, význam, formulace, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Nylon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nylon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Nylon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Nylon na Google.cz

Hledat videa s názvem Nylon na Youtube

Najít slovo Nylon ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Nylon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Nylon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nylon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nylon? resp. co přesně označuje termín Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde