Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nylon. Co znamená odborný pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co je Nylon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nylon?

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.


Co je to Nylon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nylon. Co znamená odborný pojem Nylon z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Nylon sdílejte s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Nylon je v kategorii materiály

Klíčová slova: termín, co znamená, formulace, vysvětlení, definice, materiály, heslo, význam slova, význam pojmu, pojem, přesný význam, wiki, přesný výraz, informace, co je to Nylon?, Nylon, slovník, terminus technicus


Pojem Nylon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nylon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Pro další informace o termínu Nylon zkuste tyto odkazy

Hledat termín Nylon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Nylon ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Nylon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nylon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nylon na Youtube

Hledat pojem Nylon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nylon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Nylon? resp. co vlastně znamená slovo Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Radek Bartoníček? Znáte a víte kdo je Karel Gott? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde