Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co to je Nylon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nylon

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.


Co je to Nylon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nylon patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: termín, lexikon, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, co to je, co je to Nylon?, informace, synonymum, popis, definice, Nylon, terminus technicus, slovník, význam, význam slova, význam pojmu, slovo


Pojem Nylon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nylon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Nylon ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nylon ve Wikislovníku

Najít výraz Nylon ve Wikizdrojích

Hledat slovo Nylon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Nylon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nylon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nylon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Nylon? resp. co označuje slovo Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Alexandr Mitrofanov? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde