Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Co to je Nylon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nylon?

Nylon je syntetické vlákno, polyamid. Jedná se objev firmy DuPont. Z nylonu se vyráběly např. štětiny kartáčů, ale nejznámějším produktem z nylonu byly punčochy. Podobným vláknem byl český vynález silon. Dnes se na výrobu punčochového zboží používá nejvíce polyester.


Co je to Nylon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nylon. Co znamená pojem Nylon z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nylon patří do sekce Materiály

Klíčová slova: Nylon, co to je, Materiály, termín, wiki, odborný výraz, lexikon, co znamená, slovník, pojem, terminologie, popis, Materiály, názvosloví, význam slova, význam, heslo, informace


Pojem Nylon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nylon dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nylon je označení pro skupinu syntetických polymerů, termoplastů. Základní řetězec těchto polymerů je tvořen peptidickými vazbami, proto jsou také často označovány jako polyamidy. Nylon je první syntetický polymer a první syntetické vlákno, které bylo vyrobeno přímo z uhlí, vody a vzduchu a které mělo komerční úspěch.
Protože označení nylon není chráněné, používají je výrobci v obchodním styku nejen pro původní skupinu polyamidů 6.6, ale pro všechny druhy polyamidových vláken.

Pro další informace o termínu Nylon zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Nylon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Nylon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Nylon na Google.cz

Najít výraz Nylon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Nylon ve Wikislovníku

Najít slovo Nylon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nylon například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nylon? resp. co vlastně znamená slovo Nylon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nylon, odpověď na dotaz co je to Nylon?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Nylon i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde