Co je to?
Definice výrazu, termínu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co je Purin?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Purin

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.


Co je to Purin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Purin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Purin je v kategorii chemie

Klíčová slova: terminologie, informace, synonymum, slovo, vysvětlení, termín, přesný význam, heslo, Purin, přesný výraz, význam slova, formulace, význam pojmu, chemie, co je to Purin?, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Purin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Purin dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Purin na Youtube

Zkusit najít heslo Purin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Purin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Purin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Purin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Purin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Purin například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Purin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Kateřina Macháčková? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Purin i v jiné kategorii než v chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemická fúze, purin, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.