Co je to?
Výraz, termín, definice slova Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co je to Purin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Purin

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.


Co je to Purin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Purin? s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Purin je v sekci chemie

Klíčová slova: chemie, slovník, definice pojmu, co znamená, Purin, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, synonymum, popis, definice, terminologie, přesný výraz, co je to Purin?, termín, co to je, význam slova, chemie


Pojem Purin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Purin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Více informací o pojmu Purin lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Purin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Purin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Purin na Google.cz

Vyhledat termín Purin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Purin na Youtube

Najít pojem Purin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Purin například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Purin? resp. co znamená Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Matt Groening? Znáte a víte kdo je Melancholik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Purin hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.