Co je to?
Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co to je Purin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Purin?

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.


Co je to Purin? Význam slova, termín, Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Purin s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Purin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: co to je, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, co je to Purin?, informace, slovník, Chemie, lexikon, definice pojmu, definice, pojem, Chemie, význam slova, odborný výraz, slovo, formulace, odborné názvosloví


Pojem Purin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Purin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Purin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Purin ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Purin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Purin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Purin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Purin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Purin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Purin? resp. co přesně označuje termín Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Purin i v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.