Co je to?
Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co to je Purin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Purin?

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.


Co je to Purin? Význam slova, termín, Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Purin s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Purin patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: Purin, terminus technicus, co to je, formulace, co je to Purin?, slovo, co znamená, názvosloví, heslo, přesný výraz, synonymum, terminologie, definice, lexikon, význam pojmu, přesný význam, popis, Chemie


Pojem Purin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Purin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Další informační zdroje o slovu Purin

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Purin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Purin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Purin ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Purin ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Purin ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Purin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Purin například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Purin? resp. jaký je význam slova Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Melancholik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.