Co je to?
Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Co je Purin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Purin?

Purin je název používaný v chemii a jedná se o dusíkatou heterocyklickou sloučeninu tvořenou kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu jde o krystalickou, zásaditou látku. Její deriváty se řadí mezi biologicky poměrně důležité látky, které jsou součástí nukleových kyselin i jiných látek, jež jsou pro život zásadní.
V nukleových kyselinách jsou nejdůležitějšími purinovými bázemi guanin a adenin. Při léčbě nádorů chemoterapií se využívají uměle připravované analogy purinů.


Co je to Purin? Význam slova, termín, Definice výrazu Purin. Co znamená odborný pojem Purin z kategorie Chemie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Purin? s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Purin je v sekci chemie

Klíčová slova: názvosloví, popis, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, heslo, slovník, vysvětlení, chemie, terminologie, slovo, wiki, význam slova, co to je, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, chemie


Pojem Purin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Purin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Purin je dusíkatá heterocyklická sloučenina tvořená kondenzovaným pyrimidinovým a imidazolovým kruhem. V čistém stavu je to krystalická, zásaditá látka. Její deriváty, puriny, jsou biologicky významné látky, součásti nukleových kyselin i jiných látek klíčových pro život. V nukleových kyselinách jsou hlavními purinovými bázemi adenin a guanin.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Purin ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Purin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Purin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Purin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Purin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Purin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Purin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Purin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Purin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purin, odpověď na dotaz co je to Purin?. Víte např. kdo to je Dmitrij Medveděv? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.