Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gastritida. Co znamená odborný pojem Gastritida z kategorie Nemoce?

Co je to Gastritida? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gastritida?

Gastritida je označení pro zánět sliznice žaludku. Ten může být chronický nebo akutní. Příčinou akutního zánětu bývá těžké onemocnění nebo zranění, např. popáleniny, selhání ledvin, revma, užívání určitých léků a podobně. Život ohrožuje krvácení do žaludku.
Chronická gastritida může mít příčiny autoimunní, infekční nebo toxické. Projevuje se jako nevolnost, bolest žaludku, zvracení, nechuť k jídlu a pocit plnosti, říhání, nadýmání a tlak v oblasti žaludku.


Co je to Gastritida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gastritida. Co znamená odborný pojem Gastritida z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gastritida se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gastritida se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, slovo, co to je, synonymum, Nemoce, Nemoce, definice, heslo, Gastritida, lexikon, význam slova, terminus technicus, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, slovník


Pojem Gastritida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Gastritida zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Gastritida ve Wikipedii

Najít pojem Gastritida ve Wikislovníku

Najít termín Gastritida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Gastritida ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Gastritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Gastritida ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastritida například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gastritida? resp. co znamená výraz Gastritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastritida, odpověď na dotaz co je to Gastritida?. Víte např. kdo to je Koumák? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.