Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gastritida. Co znamená pojem Gastritida z kategorie Nemoce?

Co je to Gastritida? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gastritida

Gastritida je označení pro zánět sliznice žaludku. Ten může být chronický nebo akutní. Příčinou akutního zánětu bývá těžké onemocnění nebo zranění, např. popáleniny, selhání ledvin, revma, užívání určitých léků a podobně. Život ohrožuje krvácení do žaludku.
Chronická gastritida může mít příčiny autoimunní, infekční nebo toxické. Projevuje se jako nevolnost, bolest žaludku, zvracení, nechuť k jídlu a pocit plnosti, říhání, nadýmání a tlak v oblasti žaludku.


Co je to Gastritida? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gastritida. Co znamená pojem Gastritida z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Gastritida se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, nemoce, heslo, odborný výraz, pojem, lexikon, nemoce, formulace, význam slova, přesný výraz


Pojem Gastritida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Gastritida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gastritida ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Gastritida na Google.cz

Vyhledat heslo Gastritida ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Gastritida ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Gastritida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastritida například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Gastritida? resp. co znamená Gastritida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastritida, odpověď na dotaz co je to Gastritida?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Šovinista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gastritida v jiné sekci než nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.