Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mrtvý zub?

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mrtvý zub? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Mrtvý zub je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, přesný význam, heslo, vysvětlení, terminus technicus, slovník, synonymum, definice, lexikon, co znamená, pojem, co je to Mrtvý zub?, lékařství, popis, informace, odborné názvosloví, formulace


Pojem Mrtvý zub je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Mrtvý zub ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mrtvý zub ve Wikipedii

Najít slovo Mrtvý zub ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Mrtvý zub ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mrtvý zub na Youtube

Najít termín Mrtvý zub ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Mrtvý zub? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Andrea Elsnerová? Znáte a víte kdo je Henri Becquerel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mrtvý zub v jiné sekci než lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.