Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mrtvý zub?

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mrtvý zub sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mrtvý zub je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, Lékařství, názvosloví, odborný výraz, co je to Mrtvý zub?, pojem, význam, co to je, přesný výraz, termín, synonymum, heslo, slovník, přesný význam, popis


Pojem Mrtvý zub je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrtvý zub ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Mrtvý zub ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Mrtvý zub ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Mrtvý zub ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Mrtvý zub ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mrtvý zub na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mrtvý zub? resp. co přesně znamená slovo Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Mrtvý zub i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.