Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mrtvý zub. Co znamená odborný pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mrtvý zub

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mrtvý zub. Co znamená odborný pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mrtvý zub? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mrtvý zub se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, popis, pojem, synonymum, co to je, definice, přesný význam, význam, slovník, odborné názvosloví, informace, názvosloví, odborný výraz, lékařství, lexikon, terminologie, wiki, co znamená


Pojem Mrtvý zub je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrtvý zub ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Mrtvý zub ve Wikislovníku

Hledat pojem Mrtvý zub ve Wikipedii

Vyhledat termín Mrtvý zub ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mrtvý zub ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Mrtvý zub na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte co to je Mrtvý zub? resp. co znamená výraz Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Pierce Brosnan? Znáte a víte kdo je Pythagoras? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.