Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Co znamená termín Mrtvý zub? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Mrtvý zub) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mrtvý zub patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co je to Mrtvý zub?, Mrtvý zub, Lékařství, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, termín, slovník, vysvětlení, lexikon, pojem, synonymum, definice, wiki, definice pojmu, terminologie, co to je


Pojem Mrtvý zub je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Mrtvý zub ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Mrtvý zub ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Mrtvý zub na Google.cz

Vyhledat pojem Mrtvý zub ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mrtvý zub na Youtube

Vyhledat heslo Mrtvý zub ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mrtvý zub? resp. jaký je přesný význam slova Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Anna Fialová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Mrtvý zub hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.