Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mrtvý zub

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mrtvý zub můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mrtvý zub je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, pojem, definice, přesný význam, informace, wiki, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, Mrtvý zub, odborný výraz, formulace, význam slova, názvosloví, terminologie, definice pojmu, co je to Mrtvý zub?


Pojem Mrtvý zub je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mrtvý zub ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Mrtvý zub ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Mrtvý zub ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Mrtvý zub ve Wikipedii

Najít termín Mrtvý zub ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mrtvý zub ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mrtvý zub? resp. co znamená výraz Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Nástrojař? Znáte a víte kdo je Probošt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.