Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Co je to Mrtvý zub? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mrtvý zub?

Mrtvý zub je označení takového zubu, který má odumřelé cévní zásobení v kanálku a také nervů. Zub tak nedostává živiny a neodvádí se odpadní látky. Nervová zakončení tak nereagují na teplo a chlad a zub nechrání. Kaz nebo zánět z dásně se pak mohou dostat do zubu, stejně jako při úrazu nebo zánětu šířícího se z těla.
Zjištění mrtvého zubu se provádí s pomocí rentgenu, většinou se zubaři snaží zub zachránit vyčištěním kanálku a fixací, aby se zub nekýval.


Co je to Mrtvý zub? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mrtvý zub. Co znamená pojem Mrtvý zub z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mrtvý zub se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, přesný význam, wiki, co to je, terminologie, heslo, Mrtvý zub, definice pojmu, popis, Lékařství, co znamená, Lékařství, informace, přesný výraz, terminus technicus, co je to Mrtvý zub?


Pojem Mrtvý zub je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Mrtvý zub doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Mrtvý zub ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mrtvý zub ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mrtvý zub ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mrtvý zub na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mrtvý zub ve Wikimedia Commons

Najít pojem Mrtvý zub ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mrtvý zub například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mrtvý zub? resp. co znamená slovo Mrtvý zub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mrtvý zub, odpověď na dotaz co je to Mrtvý zub?. Víte např. kdo to je Tatiana Pauhofová? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.