Co je to?
Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ramadán

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ramadán s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ramadán se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovo, názvosloví, informace, termín, terminologie, odborný výraz, lexikon, co znamená, Ramadán, formulace, definice, přesný význam, přesný výraz, co to je, slovník, pojem, význam slova, definice pojmu


Pojem Ramadán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ramadán? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Ramadán

Hledat videa s názvem Ramadán na Youtube

Hledat termín Ramadán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Ramadán ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ramadán ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ramadán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ramadán na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ramadán? resp. jaký je přesný význam slova Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Žokej? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ramadán i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem