Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je Ramadán?

Co znamená termín Ramadán? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ramadán? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Ramadán je v kategorii náboženství

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, slovo, přesný výraz, definice, vysvětlení, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, význam slova, terminologie, Ramadán, termín, význam, informace, heslo


Pojem Ramadán je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ramadán? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ramadán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ramadán ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ramadán ve Wikizdrojích

Hledat výraz Ramadán na Google.cz

Hledat frázi Ramadán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Ramadán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co je to Ramadán? resp. co přesně označuje termín Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Básník? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem