Co je to?
Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ramadán

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ramadán je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, formulace, terminus technicus, význam, synonymum, slovo, wiki, význam slova, lexikon, přesný výraz, co je to Ramadán?, termín, co to je, terminologie, Náboženství, definice, Ramadán, heslo


Pojem Ramadán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ramadán? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Ramadán v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Ramadán ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ramadán na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ramadán ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ramadán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ramadán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ramadán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ramadán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ramadán v jiné sekci než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem