Co je to?
Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ramadán

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ramadán s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ramadán patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, termín, význam pojmu, odborný výraz, popis, co je to Ramadán?, co znamená, význam slova, wiki, formulace, význam, terminologie, Náboženství, Náboženství, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz


Pojem Ramadán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ramadán? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ramadán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Ramadán ve Wikislovníku

Najít výraz Ramadán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ramadán ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Ramadán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ramadán na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ramadán? resp. co znamená Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Pavel Zacha? Znáte a víte kdo je Žokej? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem