Co je to?
Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ramadán?

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ramadán se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, co je to Ramadán?, přesný význam, co znamená, význam, terminus technicus, význam pojmu, Náboženství, popis, Ramadán, wiki, termín, vysvětlení, terminologie, synonymum, lexikon, co to je


Pojem Ramadán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ramadán? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Ramadán ve Wikislovníku

Najít výraz Ramadán na Google.cz

Zkusit najít pojem Ramadán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ramadán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ramadán ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ramadán ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ramadán? resp. co označuje slovo Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem