Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ramadán

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.


Co je to Ramadán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ramadán sdílejte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ramadán je v kategorii náboženství

Klíčová slova: wiki, co znamená, popis, přesný výraz, náboženství, názvosloví, terminologie, Ramadán, formulace, slovník, informace, odborný výraz, heslo, náboženství, definice, význam, význam slova, terminus technicus


Pojem Ramadán je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ramadán?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Měsíc ramadán

Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay
Půst při ramadánu končí večerní modlitbou. Autor: mohamed Hassan, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Ramadán hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Ramadán ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ramadán na Google.cz

Hledat videa s názvem Ramadán na Youtube

Zkusit najít termín Ramadán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ramadán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ramadán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ramadán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ramadán? resp. co znamená Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Elon Musk? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem