Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Co je to Přímka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Přímka

Přímka patří k nejjednodušším a základním geometrickým útvarům. Má pouze jeden rozměr – délku. Jeto vlastně dlouhá rovná čára, která je nekonečná, nemá tedy konec ani začátek. Bývá definována dvěma body, kterými prochází.
Pro označení přímky se používají malá tiskací písmena. Pokud má přímka začátek, nazývá se polopřímka. Přímka je dokonale rovná. Zvláštním druhem přímky je osa. V algebře se přímka popisuje prostřednictvím lineárních rovnic a funkcí.


Co je to Přímka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přímka. Co znamená pojem Přímka z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přímka patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: co je to Přímka?, význam, význam slova, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, definice pojmu, Matematika, formulace, slovo, přesný význam, slovník, popis, lexikon, synonymum, pojem


Pojem Přímka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přímka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímka je jednorozměrný základní geometrický útvar.

Lze ji popsat jako nekonečně tenkou, dvoustranně nekonečně dlouhou, dokonale rovnou křivku (pojem křivka v matematice zahrnuje i „rovné křivky“), tedy křivku s nekonečně velkým poloměrem zakřivení. V euklidovské geometrii pro každé dva body existuje právě jedna přímka, která oběma prochází. Tato přímka obsahuje nejkratší spojnici mezi dotyčnými body, úsečku z jednoho bodu do druhého.

Jiné informační zdroje o pojmu Přímka

Zkusit najít termín Přímka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Přímka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Přímka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přímka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Přímka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Přímka? resp. jaká je definice termínu Přímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímka, odpověď na dotaz co je to Přímka?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Špión? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.