Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímka. Co znamená odborný pojem Přímka z kategorie Matematika?

Co je to Přímka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Přímka

Přímka patří k nejjednodušším a základním geometrickým útvarům. Má pouze jeden rozměr – délku. Jeto vlastně dlouhá rovná čára, která je nekonečná, nemá tedy konec ani začátek. Bývá definována dvěma body, kterými prochází.
Pro označení přímky se používají malá tiskací písmena. Pokud má přímka začátek, nazývá se polopřímka. Přímka je dokonale rovná. Zvláštním druhem přímky je osa. V algebře se přímka popisuje prostřednictvím lineárních rovnic a funkcí.


Co je to Přímka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímka. Co znamená odborný pojem Přímka z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Přímka je v kategorii matematika

Klíčová slova: názvosloví, co je to Přímka?, přesný význam, slovník, význam pojmu, terminus technicus, definice, matematika, termín, Přímka, formulace, význam, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, co to je, popis, slovo


Pojem Přímka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Přímka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímka je jednorozměrný základní geometrický útvar.

Lze ji popsat jako nekonečně tenkou, dvoustranně nekonečně dlouhou, dokonale rovnou křivku (pojem křivka v matematice zahrnuje i „rovné křivky“), tedy křivku s nekonečně velkým poloměrem zakřivení. V euklidovské geometrii pro každé dva body existuje právě jedna přímka, která oběma prochází. Tato přímka obsahuje nejkratší spojnici mezi dotyčnými body, úsečku z jednoho bodu do druhého.

Jiné informační zdroje o pojmu Přímka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přímka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Přímka na Google.cz

Zkusit najít heslo Přímka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Přímka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Přímka na Youtube

Najít pojem Přímka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Přímka? resp. co označuje slovo Přímka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímka, odpověď na dotaz co je to Přímka?. Víte např. kdo to je Vakcinolog? Znáte a víte kdo je Škarohlíd? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.