Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cupcake?

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.


Co je to Cupcake? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cupcake? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cupcake je v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, význam, pojem, synonymum, definice, přesný význam, lexikon, definice pojmu, Jídlo, odborné názvosloví, názvosloví, termín, formulace, vysvětlení, wiki, Cupcake, terminologie, význam pojmu


Pojem Cupcake je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Cupcake?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Čokoládový Cupcake

Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Cupcake doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Cupcake ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Cupcake ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Cupcake na Google.cz

Hledat slovo Cupcake ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Cupcake ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cupcake ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cupcake například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cupcake? resp. co přesně znamená slovo Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Cate Blanchett? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.