Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cupcake?

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.


Co je to Cupcake? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cupcake patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, přesný výraz, Jídlo, Jídlo, terminus technicus, heslo, formulace, slovník, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, popis, pojem, terminologie, co je to Cupcake?, Cupcake, termín


Pojem Cupcake je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cupcake?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Čokoládový Cupcake

Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cupcake ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cupcake ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cupcake ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Cupcake ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Cupcake na Google.cz

Hledat videa s názvem Cupcake na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cupcake například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cupcake? resp. jaký je význam pojmu Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Cate Blanchett? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Cupcake i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.