Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cupcake?

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.


Co je to Cupcake? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cupcake. Co znamená pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cupcake? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cupcake je v sekci Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, heslo, wiki, definice, význam pojmu, odborný výraz, termín, slovo, Jídlo, terminologie, pojem, odborné názvosloví, co je to Cupcake?, co to je, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, synonymum


Pojem Cupcake je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cupcake? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Čokoládový Cupcake

Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Cupcake ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cupcake ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Cupcake ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Cupcake ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Cupcake ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Cupcake na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cupcake například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Cupcake? resp. co znamená Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Kartograf? Znáte a víte kdo je Specialista HR? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.