Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cupcake. Co znamená odborný pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cupcake

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.


Co je to Cupcake? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cupcake. Co znamená odborný pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cupcake se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Cupcake je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, co znamená, heslo, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, wiki, názvosloví, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, slovo, jídlo, slovník, přesný význam, informace, význam pojmu


Pojem Cupcake je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cupcake?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Čokoládový Cupcake

Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cupcake ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Cupcake ve Wikizdrojích

Hledat výraz Cupcake ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Cupcake ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Cupcake ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cupcake ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cupcake například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cupcake? resp. co to je Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Candice Swanepoel? Znáte a víte kdo je Revizní technik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.