Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cupcake. Co znamená odborný pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Co je to Cupcake? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cupcake?

Cupcake je označení pro cukrovinku, jde o malý zdobený dortík nebo košíček. Je vhodný na oslavy, svatby, narozeninové slavnosti, nejrůznější druhy soukromých i firemních akcí a také jako poděkování. Velmi populární je cupcake v Americe a v Anglii a odtud se jeho obliba šíří do celého světa. Samotný pojem lze přeložit jako hrníčkový koláč.
Cukroví má dvě části – hutné těsto v košíčku a krém. Na základní těsto se používá máslo, ušlehané s cukrem. Košíčky se těstem plní do tří čtvrtin, Po upečení se zdobí podle fantazie a chuti tvůrce. Většinou se používají krémy, čokoláda, polevy a nejrůznější posypy, marcipán a další.


Co je to Cupcake? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cupcake. Co znamená odborný pojem Cupcake z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cupcake? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cupcake je v sekci jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, informace, wiki, význam slova, význam, synonymum, slovník, definice pojmu, jídlo, Cupcake, popis, pojem, co znamená, slovo, názvosloví, vysvětlení, lexikon


Pojem Cupcake je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cupcake?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cupcake (výslovnost [kapkejk]) je malý dort připravený k servírování jedné osobě, který může být upečen v papírovém nebo alobalovém košíčku. Stejně jako u větších dortů se používají různé polevy a ozdoby.
První zmínka o cupcakes pochází už z roku 1796. Recept na dortík byl napsán v knize americké kuchařky Amelie Simmonsové. Termín cupcake byl poprvé použit roku 1828. Tyto dortíky byly často pečené v jednotlivých keramických šálcích nebo formách. Jejich pojmenování "cupcake" vzniklo z šálků, ve kterých jsou dortíky upečené. Jméno cupcake je dnes používáno jako název pro malé dortíky o velikosti čajového šálku.

Čokoládový Cupcake

Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Čokoládový Cupcake - lahodný dortíček. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Cupcake ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cupcake ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Cupcake ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Cupcake ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Cupcake ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Cupcake ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cupcake například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Cupcake? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cupcake? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cupcake, odpověď na dotaz co je to Cupcake?. Víte např. kdo to je Otto Ambros? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.