Co je to?
Definice výrazu Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Co to je Letnice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Letnice?

Letnice jsou považovány za vrchol Velikonoc. Jejich čas přichází až padesátý den po Velikonocích. Mají být oslavou sklizně, ale v židovské a křesťanském náboženství mají větší význam. Pro Židy jsou připomínkou daru Desatera Mojžíšovi, které se odehrálo na hoře Sinaj.
Křesťané považují Letnice za oslavu okamžiku, kdy byl po Ježíšově nanebevstoupení k apoštolům seslán Duch svatý a kdy se oslavuje plný život.


Co je to Letnice? Význam slova, termín, Definice výrazu Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Letnice můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Letnice je v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, slovo, wiki, vysvětlení, význam, co je to Letnice?, slovník, odborný výraz, význam slova, termín, názvosloví, formulace, pojem, význam pojmu, lexikon, co to je, terminologie


Pojem Letnice je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Letnice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Letnice, seslání Ducha svatého, Boží hod svatodušní či svatodušní svátky (latinsky pentecostes, řecky πεντεκοστή (ἡμέρα) pentekosté (hémerá) padesátý den) označuje křesťanský svátek slavený 50 dnů po Velikonocích a 10 dnů po Nanebevstoupení Páně. Svátek letnic pochází z židovského svátku týdnů (Šavu ot). Teologicky se tento svátek vztahuje v židovství k předání Zákona na Sinaji a v křesťanství k seslání Ducha svatého na apoštoly po Ježíšově nanebevstoupení.

Jiné zdroje informací o pojmu Letnice

Zkusit najít frázi Letnice ve Wikislovníku

Hledat pojem Letnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Letnice ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Letnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Letnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Letnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Letnice například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Letnice? resp. jaká je definice slova Letnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letnice, odpověď na dotaz co je to Letnice?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Ljuba Hermanová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.