Co je to?
Definice výrazu Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Co to je Letnice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Letnice

Letnice jsou považovány za vrchol Velikonoc. Jejich čas přichází až padesátý den po Velikonocích. Mají být oslavou sklizně, ale v židovské a křesťanském náboženství mají větší význam. Pro Židy jsou připomínkou daru Desatera Mojžíšovi, které se odehrálo na hoře Sinaj.
Křesťané považují Letnice za oslavu okamžiku, kdy byl po Ježíšově nanebevstoupení k apoštolům seslán Duch svatý a kdy se oslavuje plný život.


Definice výrazu Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Letnice můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Letnice je v sekci Náboženství

Klíčová slova: co znamená, synonymum, informace, odborné názvosloví, Náboženství, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, Náboženství, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, popis, terminologie, přesný význam, lexikon, význam, pojem


Pojem Letnice je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Letnice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Letnice, seslání Ducha svatého, Boží hod svatodušní či svatodušní svátky (latinsky pentecostes, řecky πεντεκοστή (ἡμέρα) pentekosté (hémerá) padesátý den) označuje křesťanský svátek slavený 50 dnů po Velikonocích a 10 dnů po Nanebevstoupení Páně. Svátek letnic pochází z židovského svátku týdnů (Šavu ot). Teologicky se tento svátek vztahuje v židovství k předání Zákona na Sinaji a v křesťanství k seslání Ducha svatého na apoštoly po Ježíšově nanebevstoupení.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Letnice na Youtube

Vyhledat slovo Letnice ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Letnice ve Wikimedia Commons

Najít slovo Letnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Letnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Letnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Letnice například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Letnice? resp. co znamená Letnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letnice, odpověď na dotaz co je to Letnice?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Náfuka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.