Co je to?
Výraz, termín, definice slova Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Co je to Letnice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Letnice

Letnice jsou považovány za vrchol Velikonoc. Jejich čas přichází až padesátý den po Velikonocích. Mají být oslavou sklizně, ale v židovské a křesťanském náboženství mají větší význam. Pro Židy jsou připomínkou daru Desatera Mojžíšovi, které se odehrálo na hoře Sinaj.
Křesťané považují Letnice za oslavu okamžiku, kdy byl po Ježíšově nanebevstoupení k apoštolům seslán Duch svatý a kdy se oslavuje plný život.


Co je to Letnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Letnice. Co znamená odborný pojem Letnice z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Letnice se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, náboženství, co znamená, odborný výraz, náboženství, co je to Letnice?, lexikon, slovník, význam, co to je, informace, význam slova, přesný význam, terminologie, definice, termín, definice pojmu, synonymum


Pojem Letnice je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Letnice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Letnice, seslání Ducha svatého, Boží hod svatodušní či svatodušní svátky (latinsky pentecostes, řecky πεντεκοστή (ἡμέρα) pentekosté (hémerá) padesátý den) označuje křesťanský svátek slavený 50 dnů po Velikonocích a 10 dnů po Nanebevstoupení Páně. Svátek letnic pochází z židovského svátku týdnů (Šavu ot). Teologicky se tento svátek vztahuje v židovství k předání Zákona na Sinaji a v křesťanství k seslání Ducha svatého na apoštoly po Ježíšově nanebevstoupení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Letnice ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Letnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Letnice ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Letnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Letnice na Youtube

Zkusit najít výraz Letnice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Letnice například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Letnice? resp. co se skrývá pod slovem Letnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letnice, odpověď na dotaz co je to Letnice?. Víte např. kdo to je Ivan Gabal? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.