Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Co je to Nacismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nacismus

Nacismus je zkrácené vyjádření pro nacionální socialismus. Jedná se o ideologii, která je krajně pravicová a totalitní. Příkladem jejího uplatnění v praxi byla Národně socialistická německá dělnická strana v čele s Adolfem Hitlerem v době Třetí říše.
Nacismus má v sobě některé prvky jiných ideologii, například přehnaný nacionalismus, antisemitismus, rasismus, militarismus a částečně i socialismus. Nacisté tak spojili několik myšlenek – fašistický stát v čele s vůdcem, teorii nadřazenosti árijské rasy a likvidaci nebo ovládnutí nižší rasy.


Co je to Nacismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nacismus s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Nacismus se nachází v sekci politika

Klíčová slova: politika, odborné názvosloví, co znamená, heslo, vysvětlení, terminologie, přesný význam, význam, wiki, Nacismus, lexikon, politika, význam pojmu, co je to Nacismus?, terminus technicus, definice, informace, názvosloví


Pojem Nacismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nacismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nacionální socialismus (zkráceně nacismus, německy: Nationalsozialismus) je krajně pravicová totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Ottova encyklopedie uvádí pro heslo nacismus (národní socialismus), že jde o totalitní ideologii založenou na vypjatém nacionalismu, rasismu, prvcích socialismu, militarismu a antisemitismu.

Více informací o pojmu Nacismus lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Nacismus na Youtube

Najít pojem Nacismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nacismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Nacismus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Nacismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Nacismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nacismus například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nacismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nacismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacismus, odpověď na dotaz co je to Nacismus?. Víte např. kdo to je Ulamá? Znáte a víte kdo je André-Marie Ampere? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Nacismus hledat i v jiných kategoriích (než politika) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.