Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nacismus. Co znamená slovo Nacismus z kategorie Politika?

Co je Nacismus? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nacismus?

Nacismus je zkrácené vyjádření pro nacionální socialismus. Jedná se o ideologii, která je krajně pravicová a totalitní. Příkladem jejího uplatnění v praxi byla Národně socialistická německá dělnická strana v čele s Adolfem Hitlerem v době Třetí říše.
Nacismus má v sobě některé prvky jiných ideologii, například přehnaný nacionalismus, antisemitismus, rasismus, militarismus a částečně i socialismus. Nacisté tak spojili několik myšlenek – fašistický stát v čele s vůdcem, teorii nadřazenosti árijské rasy a likvidaci nebo ovládnutí nižší rasy.


Co je to Nacismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nacismus. Co znamená slovo Nacismus z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Nacismus patří do kategorie politika

Klíčová slova: heslo, politika, pojem, terminus technicus, význam, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, popis, přesný význam, formulace, lexikon, definice, názvosloví, slovo, odborný výraz, termín


Pojem Nacismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nacismus dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nacionální socialismus (zkráceně nacismus, německy: Nationalsozialismus) je krajně pravicová totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Ottova encyklopedie uvádí pro heslo nacismus (národní socialismus), že jde o totalitní ideologii založenou na vypjatém nacionalismu, rasismu, prvcích socialismu, militarismu a antisemitismu.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Nacismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Nacismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Nacismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Nacismus na Google.cz

Vyhledat termín Nacismus ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Nacismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nacismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Nacismus? resp. co znamená slovo Nacismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacismus, odpověď na dotaz co je to Nacismus?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Bob Frídl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.