Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Co je to Nacismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nacismus

Nacismus je zkrácené vyjádření pro nacionální socialismus. Jedná se o ideologii, která je krajně pravicová a totalitní. Příkladem jejího uplatnění v praxi byla Národně socialistická německá dělnická strana v čele s Adolfem Hitlerem v době Třetí říše.
Nacismus má v sobě některé prvky jiných ideologii, například přehnaný nacionalismus, antisemitismus, rasismus, militarismus a částečně i socialismus. Nacisté tak spojili několik myšlenek – fašistický stát v čele s vůdcem, teorii nadřazenosti árijské rasy a likvidaci nebo ovládnutí nižší rasy.


Co je to Nacismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nacismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nacismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, přesný význam, definice, Nacismus, lexikon, pojem, přesný výraz, popis, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, heslo, Politika, vysvětlení, terminus technicus, význam


Pojem Nacismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nacismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nacionální socialismus (zkráceně nacismus, německy: Nationalsozialismus) je krajně pravicová totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Ottova encyklopedie uvádí pro heslo nacismus (národní socialismus), že jde o totalitní ideologii založenou na vypjatém nacionalismu, rasismu, prvcích socialismu, militarismu a antisemitismu.

Pro více informací o heslu Nacismus zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Nacismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Nacismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Nacismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nacismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Nacismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nacismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nacismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Nacismus? resp. co znamená výraz Nacismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacismus, odpověď na dotaz co je to Nacismus?. Víte např. kdo to je Account manager? Znáte a víte kdo je Muslim? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nacismus v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.