Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Co je to Nacismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nacismus

Nacismus je zkrácené vyjádření pro nacionální socialismus. Jedná se o ideologii, která je krajně pravicová a totalitní. Příkladem jejího uplatnění v praxi byla Národně socialistická německá dělnická strana v čele s Adolfem Hitlerem v době Třetí říše.
Nacismus má v sobě některé prvky jiných ideologii, například přehnaný nacionalismus, antisemitismus, rasismus, militarismus a částečně i socialismus. Nacisté tak spojili několik myšlenek – fašistický stát v čele s vůdcem, teorii nadřazenosti árijské rasy a likvidaci nebo ovládnutí nižší rasy.


Co je to Nacismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nacismus. Co znamená pojem Nacismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nacismus s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nacismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, Nacismus, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, heslo, definice pojmu, co je to Nacismus?, termín, přesný význam, Politika, slovo, význam, co znamená, lexikon, co to je, význam slova


Pojem Nacismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nacismus můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nacionální socialismus (zkráceně nacismus, německy: Nationalsozialismus) je krajně pravicová totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Ottova encyklopedie uvádí pro heslo nacismus (národní socialismus), že jde o totalitní ideologii založenou na vypjatém nacionalismu, rasismu, prvcích socialismu, militarismu a antisemitismu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Nacismus ve Wikizdrojích

Hledat heslo Nacismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Nacismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nacismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nacismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Nacismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nacismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nacismus? resp. jaký je význam pojmu Nacismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacismus, odpověď na dotaz co je to Nacismus?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Perfekcionalista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.