Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je to Folikul? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Folikul?

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.


Co je to Folikul? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Folikul se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, význam slova, terminus technicus, definice, popis, názvosloví, přesný význam, co znamená, synonymum, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, Lékařství, Folikul, slovník, heslo, přesný výraz, wiki


Pojem Folikul je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Folikul

Vyhledat heslo Folikul ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Folikul na Youtube

Vyhledat termín Folikul ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Folikul ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Folikul ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folikul ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Folikul například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Folikul? resp. jaká je definice termínu Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Folikul hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.