Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je to Folikul? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Folikul

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.


Co je to Folikul? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Folikul s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Folikul je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, popis, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, Lékařství, význam pojmu, vysvětlení, slovo, terminologie, definice, význam, lexikon, přesný výraz, co znamená, heslo, wiki, názvosloví


Pojem Folikul je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Folikul?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Folikul může být:
♦ folikul (anatomie) – kulovitý anatomický útvar
♦ ovariální folikul – folikul vaječníku:
♦ ♦ primordiální folikul
♦ ♦ Graafův folikul
♦ vlasový folikul – tkáň, z níž vyrůstá vlas
♦ lymfoidní folikul – centra množení B-lymfocytů v mízních uzlinách
♦ dentální folikul – zubní vak vznikající při vývoji zubů

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Folikul na Youtube

Vyhledat pojem Folikul ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Folikul ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Folikul ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Folikul ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Folikul na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Folikul například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Folikul? resp. co přesně označuje termín Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Jorga Kotrbová? Znáte a víte kdo je Detektiv? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.