Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je to Folikul? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Folikul?

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.


Co je to Folikul? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Folikul? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Folikul je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, formulace, definice, popis, přesný výraz, co je to Folikul?, vysvětlení, názvosloví, termín, odborné názvosloví, slovo, Lékařství, heslo, co to je, pojem


Pojem Folikul je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Folikul ve Wikimedia Commons

Hledat termín Folikul ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Folikul ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Folikul ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Folikul na Youtube

Vyhledat pojem Folikul ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Folikul například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Folikul? resp. co se skrývá pod slovem Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Farizej? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.