Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je Folikul?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Folikul?

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.


Co je to Folikul? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Folikul sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Folikul je v kategorii lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, Folikul, terminologie, význam pojmu, heslo, co to je, informace, slovo, lékařství, odborné názvosloví, wiki, co je to Folikul?, přesný výraz, synonymum, termín, lexikon, pojem


Pojem Folikul je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Folikul dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Folikul může být:
♦ folikul (anatomie) – kulovitý anatomický útvar
♦ ovariální folikul – folikul vaječníku:
♦ ♦ primordiální folikul
♦ ♦ Graafův folikul
♦ vlasový folikul – tkáň, z níž vyrůstá vlas
♦ lymfoidní folikul – centra množení B-lymfocytů v mízních uzlinách
♦ dentální folikul – zubní vak vznikající při vývoji zubů

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Folikul na Google.cz

Vyhledat výraz Folikul ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Folikul ve Wikizdrojích

Najít termín Folikul ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Folikul ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Folikul ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Folikul například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Folikul? resp. jaký je význam slova Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Rytec? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Rentgen těla, folikul, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.