Co je to?
Definice výrazu, termínu Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Co je Asanace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Asanace

Asanace je úprava, která vede ke zlepšení životního prostředí. Jedná se o označení pocházející z 18. století, kdy byly ve městech natolik nevyhovující hygienické podmínky, že bylo nutné jejich komplexní zlepšení.
Při asanaci se modernizují jednotlivé objekty nebo celé části měst, jednotlivé stavby se opravují a přestavují nebo dojde k celkové demolici. Asanují se tedy starší objekty nebo městské čtvrti tak, aby vyhovovaly současným hygienickým normám.

Co je to Asanace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Asanace? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Asanace je v kategorii různé

Klíčová slova: termín, definice, co znamená, přesný výraz, význam, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, význam slova, názvosloví, co to je, různé, vysvětlení, slovník, přesný význam, Asanace, heslo


Pojem Asanace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Asanace?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Asanace (z lat. sanare a franc. assainir, ozdravit) je soubor opatření sloužících k ozdravení životního prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě, kde má za cíl zlepšení hygienických podmínek. Ve městě se při asanaci provádí rozsáhlé stavební úpravy často zahrnující demolici objektů a následnou novou výstavbu.
Asanace přináší výrazné migrační pohyby, změny v sociální struktuře obyvatel, v cenách nemovitostí ap. Příkladem necitlivé velkoplošné asanace byla likvidace pražského židovského ghetta na přelomu 19. a 20. století.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asanace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Asanace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Asanace na Google.cz

Najít slovo Asanace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Asanace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Asanace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Asanace například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Asanace? resp. jaká je definice slova Asanace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asanace, odpověď na dotaz co je to Asanace?. Víte např. kdo to je Mestic? Znáte a víte kdo je Peter Dvorský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.