Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Co je to Asanace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asanace?

Asanace je úprava, která vede ke zlepšení životního prostředí. Jedná se o označení pocházející z 18. století, kdy byly ve městech natolik nevyhovující hygienické podmínky, že bylo nutné jejich komplexní zlepšení.
Při asanaci se modernizují jednotlivé objekty nebo celé části měst, jednotlivé stavby se opravují a přestavují nebo dojde k celkové demolici. Asanují se tedy starší objekty nebo městské čtvrti tak, aby vyhovovaly současným hygienickým normám.

Co je to Asanace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Asanace doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Asanace se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, co znamená, význam pojmu, definice, co je to Asanace?, názvosloví, význam, popis, vysvětlení, termín, heslo, Různé, slovník, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, wiki


Pojem Asanace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Asanace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asanace (z lat. sanare a franc. assainir, ozdravit) je soubor opatření sloužících k ozdravení životního prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě, kde má za cíl zlepšení hygienických podmínek. Ve městě se při asanaci provádí rozsáhlé stavební úpravy často zahrnující demolici objektů a následnou novou výstavbu.
Asanace přináší výrazné migrační pohyby, změny v sociální struktuře obyvatel, v cenách nemovitostí ap. Příkladem necitlivé velkoplošné asanace byla likvidace pražského židovského ghetta na přelomu 19. a 20. století.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asanace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Asanace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Asanace ve Wikizdrojích

Hledat pojem Asanace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Asanace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Asanace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Asanace například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Asanace? resp. co znamená slovo Asanace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asanace, odpověď na dotaz co je to Asanace?. Víte např. kdo to je Daniel Prokop? Znáte a víte kdo je Exorcista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Asanace hledat i v jiných kategoriích (než Různé) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.