Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Co je to Asanace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Asanace?

Asanace je úprava, která vede ke zlepšení životního prostředí. Jedná se o označení pocházející z 18. století, kdy byly ve městech natolik nevyhovující hygienické podmínky, že bylo nutné jejich komplexní zlepšení.
Při asanaci se modernizují jednotlivé objekty nebo celé části měst, jednotlivé stavby se opravují a přestavují nebo dojde k celkové demolici. Asanují se tedy starší objekty nebo městské čtvrti tak, aby vyhovovaly současným hygienickým normám.

Co je to Asanace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Asanace s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Asanace patří do kategorie Různé

Klíčová slova: heslo, slovo, Asanace, lexikon, význam slova, Různé, význam, odborný výraz, Různé, slovník, informace, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, co je to Asanace?, co to je, význam pojmu, přesný význam


Pojem Asanace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Asanace můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Asanace (z lat. sanare a franc. assainir, ozdravit) je soubor opatření sloužících k ozdravení životního prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě, kde má za cíl zlepšení hygienických podmínek. Ve městě se při asanaci provádí rozsáhlé stavební úpravy často zahrnující demolici objektů a následnou novou výstavbu.
Asanace přináší výrazné migrační pohyby, změny v sociální struktuře obyvatel, v cenách nemovitostí ap. Příkladem necitlivé velkoplošné asanace byla likvidace pražského židovského ghetta na přelomu 19. a 20. století.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asanace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Asanace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asanace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Asanace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Asanace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Asanace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Asanace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Asanace? resp. co vlastně znamená slovo Asanace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asanace, odpověď na dotaz co je to Asanace?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Exorcista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.