Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Co je to Asanace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Asanace?

Asanace je úprava, která vede ke zlepšení životního prostředí. Jedná se o označení pocházející z 18. století, kdy byly ve městech natolik nevyhovující hygienické podmínky, že bylo nutné jejich komplexní zlepšení.
Při asanaci se modernizují jednotlivé objekty nebo celé části měst, jednotlivé stavby se opravují a přestavují nebo dojde k celkové demolici. Asanují se tedy starší objekty nebo městské čtvrti tak, aby vyhovovaly současným hygienickým normám.

Co je to Asanace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Asanace se nachází v sekci různé

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu, formulace, heslo, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, Asanace, co to je, slovník, terminologie, různé, termín, pojem, různé, definice


Pojem Asanace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asanace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Asanace (z lat. sanare a franc. assainir, ozdravit) je soubor opatření sloužících k ozdravení životního prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě, kde má za cíl zlepšení hygienických podmínek. Ve městě se při asanaci provádí rozsáhlé stavební úpravy často zahrnující demolici objektů a následnou novou výstavbu.
Asanace přináší výrazné migrační pohyby, změny v sociální struktuře obyvatel, v cenách nemovitostí ap. Příkladem necitlivé velkoplošné asanace byla likvidace pražského židovského ghetta na přelomu 19. a 20. století.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Asanace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asanace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Asanace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Asanace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Asanace na Google.cz

Zkusit najít pojem Asanace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asanace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Asanace? resp. jaká je definice termínu Asanace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asanace, odpověď na dotaz co je to Asanace?. Víte např. kdo to je Leonard Bernstein? Znáte a víte kdo je Jiří Baborovský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je různé. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.