Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Co je Asanace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Asanace?

Asanace je úprava, která vede ke zlepšení životního prostředí. Jedná se o označení pocházející z 18. století, kdy byly ve městech natolik nevyhovující hygienické podmínky, že bylo nutné jejich komplexní zlepšení.
Při asanaci se modernizují jednotlivé objekty nebo celé části měst, jednotlivé stavby se opravují a přestavují nebo dojde k celkové demolici. Asanují se tedy starší objekty nebo městské čtvrti tak, aby vyhovovaly současným hygienickým normám.

Co je to Asanace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asanace. Co znamená odborný pojem Asanace z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Asanace sdílejte s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Asanace je v kategorii různé

Klíčová slova: wiki, synonymum, informace, slovo, vysvětlení, definice pojmu, slovník, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Asanace?, Asanace, lexikon, terminologie, význam slova, formulace, termín, heslo


Pojem Asanace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asanace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Asanace (z lat. sanare a franc. assainir, ozdravit) je soubor opatření sloužících k ozdravení životního prostředí, ať už v přírodě nebo ve městě, kde má za cíl zlepšení hygienických podmínek. Ve městě se při asanaci provádí rozsáhlé stavební úpravy často zahrnující demolici objektů a následnou novou výstavbu.
Asanace přináší výrazné migrační pohyby, změny v sociální struktuře obyvatel, v cenách nemovitostí ap. Příkladem necitlivé velkoplošné asanace byla likvidace pražského židovského ghetta na přelomu 19. a 20. století.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Asanace na Google.cz

Zkusit najít slovo Asanace na Google obrázcích

Hledat heslo Asanace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Asanace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Asanace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Asanace ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Asanace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Asanace? resp. co znamená Asanace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asanace, odpověď na dotaz co je to Asanace?. Víte např. kdo to je Ric Ocasek? Znáte a víte kdo je Luciano Pavarotti? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Asanace i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.