Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co to je Antikoncepce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Antikoncepce?

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Antikoncepce s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antikoncepce se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, wiki, význam, synonymum, význam slova, definice pojmu, slovo, informace, co to je, co znamená, vysvětlení, heslo, přesný význam


Pojem Antikoncepce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Antikoncepce dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Antikoncepce na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antikoncepce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Antikoncepce na Google.cz

Hledat heslo Antikoncepce ve Wikizdrojích

Najít pojem Antikoncepce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Antikoncepce? resp. co je to Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Sharon Stone? Znáte a víte kdo je Černoprdelník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?