Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co to je Antikoncepce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Antikoncepce?

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antikoncepce? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Antikoncepce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, slovník, definice pojmu, heslo, význam, popis, formulace, význam slova, termín, lexikon, Lékařství, Antikoncepce, wiki, terminus technicus, názvosloví, informace, co znamená, přesný výraz


Pojem Antikoncepce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Antikoncepce píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antikoncepce ve Wikimedia Commons

Hledat termín Antikoncepce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Antikoncepce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Antikoncepce ve Wikislovníku

Najít heslo Antikoncepce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Antikoncepce? resp. jaký je význam slova Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Nácek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Antikoncepce hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?