Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co to je Antikoncepce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Antikoncepce?

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antikoncepce? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antikoncepce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, co znamená, co je to Antikoncepce?, slovo, heslo, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, pojem, odborný výraz, co to je, přesný výraz, význam slova, definice, terminologie, formulace


Pojem Antikoncepce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antikoncepce? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Antikoncepce na Youtube

Zkusit najít výraz Antikoncepce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Antikoncepce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Antikoncepce ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Antikoncepce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Antikoncepce? resp. jaká je definice termínu Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Sítař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antikoncepce v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?