Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antikoncepce. Co znamená slovo Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co je Antikoncepce?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Antikoncepce

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antikoncepce. Co znamená slovo Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Antikoncepce) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Antikoncepce patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: popis, lékařství, význam pojmu, přesný význam, co to je, informace, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, Antikoncepce, lékařství, wiki, heslo, definice, definice pojmu, slovník, synonymum, význam slova


Pojem Antikoncepce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antikoncepce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Antikoncepce na Youtube

Hledat výraz Antikoncepce ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Antikoncepce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antikoncepce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Antikoncepce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Antikoncepce? resp. jaký je význam slova Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Michal Kováč? Znáte a víte kdo je Prcek? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Antikoncepce i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Medička v praxi, antikoncepce, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?