Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co to je Antikoncepce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Antikoncepce?

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Antikoncepce. Co znamená pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Antikoncepce sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Antikoncepce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, terminus technicus, terminologie, slovo, definice, wiki, význam pojmu, formulace, co to je, informace, heslo, Antikoncepce, co znamená, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, význam slova


Pojem Antikoncepce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antikoncepce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Antikoncepce ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antikoncepce ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Antikoncepce ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Antikoncepce ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Antikoncepce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Antikoncepce? resp. co je to Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Sítař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Antikoncepce i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?