Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antikoncepce. Co znamená odborný pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co je to Antikoncepce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Antikoncepce

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antikoncepce. Co znamená odborný pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antikoncepce? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Antikoncepce je v kategorii lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Antikoncepce?, definice pojmu, informace, terminologie, co to je, definice, odborný výraz, význam, lékařství, popis, synonymum, termín


Pojem Antikoncepce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antikoncepce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Antikoncepce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Antikoncepce na Google.cz

Zkusit najít výraz Antikoncepce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Antikoncepce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antikoncepce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antikoncepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Antikoncepce? resp. co se skrývá pod slovem Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Jan Svěrák? Znáte a víte kdo je Vyžle? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antikoncepce v jiné sekci než lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?