Co je to?
Definice výrazu, termínu Antikoncepce. Co znamená odborný pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Co je Antikoncepce? Význam slova

Co znamená termín Antikoncepce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Antikoncepce označuje některý ze způsobů ochrany proti početí. Jejím cílem je zabránit tomu, aby se vajíčko setkalo se spermií a došlo k oplodnění. Antikoncepce zahrnuje celou řadu různých metod. Dvě základní metody antikoncepce jsou mužská a ženská.
K mužské antikoncepci patří prezervativ, přerušovaný styk nebo sterilizace. Ženské metody antikoncepce jsou přirozené, bariérové, chemické, hormonální, možná je i sterilizace nebo nitroděložní tělísko. Některé druhy antikoncepce by ženy měly používat pouze po poradě s lékařem.


Co je to Antikoncepce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Antikoncepce. Co znamená odborný pojem Antikoncepce z kategorie Lékařství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antikoncepce? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Antikoncepce je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, popis, formulace, co to je, terminologie, význam pojmu, co je to Antikoncepce?, význam slova, názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, lékařství, Antikoncepce, heslo, co znamená, lexikon, definice pojmu, informace


Pojem Antikoncepce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Antikoncepce?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Antikoncepce, řidčeji též kontracepce, je souhrnný název pro všechny metody, které slouží jako ochrana před neplánovaným těhotenstvím, tedy zabránění mužským spermiím, aby se potkaly s ženskými vajíčky a oplodnily je. Ani jedna z antikoncepčních metod není 100% a může dojít u ženy k početí. Plánování, poskytování a používání antikoncepce se označuje jako plánování rodičovství. Bezpečný sex, například používání mužského nebo ženského kondomu, může rovněž sloužit jako prevence sexuálně přenosných infekcí. Různé metody antikoncepce se používají už od starověku, opravdu spolehlivé a bezpečné metody se ale objevily teprve ve 20. století. Některé kultury záměrně omezují přístup k antikoncepci, protože ji považují za morálně nebo politicky nežádoucí. Hormonální antikoncepce má ovšem také prokazatelně negativní dlouhodobý vliv na plodnost.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Antikoncepce na Google.cz

Hledat videa s názvem Antikoncepce na Youtube

Zkusit najít Antikoncepce ve Wikizdrojích

Hledat výraz Antikoncepce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Antikoncepce ve Wikislovníku

Najít slovo Antikoncepce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antikoncepce například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Antikoncepce? resp. jaký je význam slova Antikoncepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antikoncepce, odpověď na dotaz co je to Antikoncepce?. Víte např. kdo to je Pavel Šafr? Znáte a víte kdo je Slizoun? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Antikoncepce i jinde než v sekci než v lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?